Życiowe plany Martyny runęły jak domek z kart. Kilka tygodni przed ślubem odkrywa zdradę narzeczonego i odwołuje ceremonię. Zrezygnować zamierza też z podróży poślubnej do Portugalii – powstrzymuje ją jednak Clara, znajoma lektorka, która oferuje jej gościnę w swoim mieszkaniu w Porto.
Martyna zachwyca się barwnym miastem, ale zauważa też jego drugie, mroczne oblicze – ubóstwo i zapomnienie. Poznaje młodego bezdomnego, Gaspara, i stopniowo wchodzi w jego świat. Szybko okazuje się, że osoby żyjące na marginesie społeczeństwa są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ktoś na nie poluje – i Gaspar staje się celem.
Martyna angażuje się w śledztwo i odkrywa nie tylko tajemnice Porto, ale i własną wewnętrzną misję.
______________________________________
O autorce:
Jolanta Kosowska – lekarka i autorka dwunastu powieści obyczajowych, od lat mieszkająca w Dreźnie, związana z lokalną Polonią. Jej książki łączą psychologię, emocje i klimat miejsc, w których rozgrywa się akcja – od Włoch, przez Pragę, po Portugalię.
Czekam na swój egzemplarz recenzentki tej powieści.
OdpowiedzUsuńŚwietna powieść Joli. Uwielbiam jej książki.
OdpowiedzUsuńNie czytałam ksiazek tej autorki. Czuję sie zaciekawiona.
UsuńTo kolejna fajna opowieść tej autorki.
OdpowiedzUsuńBrzmi ciekawie.
OdpowiedzUsuń