Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

środa, 11 sierpnia 2021

PLENER LITERACKI W GDYNI

Moi Drodzy,

   W imieniu Miasta Gdyni i Fundacji Historia i Kultura serdecznie zapraszam do udziału w letnim Plenerze Literackim. W programie 40 spotkań ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Zapraszam od 13 do 15 sierpnia na Bulwar Nadmorski w Gdyni i do Muszli Koncertowej!

  Plener Literacki w Gdyni to spotkanie czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz książek z atrakcyjnym programem. W ramach Pleneru odbędą się spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, także warsztaty i zajęcia literackie dla dzieci, a ponad 60 wydawców zaproponuje szeroki wybór książek w okazyjnych cenach. Polecam urozmaicony program i ofertę wydawniczą Pleneru, zarówno miłośnikom literatury w każdym wieku, jak i osobom sięgającym po książki sporadycznie. Wstęp na Plener jest wolny.

   Wśród znakomitych autorów – gości Pleneru, których w tym roku można będzie spotkać na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w sobotę i niedzielę także w Muszli Koncertowej są m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Eustachy Rylski, Roma Ligocka, Grzegorz Piątek, Natalia Fiedorczuk, Nina Majewska-Brown (premiera), Katarzyna Tubylewicz, Iza Klementowska (premiera), Ula Ryciak, Michał Cichy, Vincent V. Severski, Robert Małecki, Małgorzata Oliwia Sobczak, Gabriela Jatkowska i Karolina Głogowska, Bartosz T. Wieliński, Małgorzata Starosta, Paulina Płatkowska, Mirosław M. Bujko, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska, Marcin Szczygielski, Małgorzata Warda, Monika Milewska, Rafał Jankowski, Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska.

  Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Wspólnie z Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i Biblioteką Gdynia przygotowano także program dziecięcych atrakcji literackich – spotkania z autorami oraz warsztaty i animacje związane z książką, m.in.: warsztaty robienia zakładek, kolorowanki 3D oraz fotobudkę.

PEŁNY PROGRAM

   Z ofertą książek w doskonałym wyborze czekać będą na Plenerze Literackim w Gdyni uznani wydawcy, m.in.: Akapit Press, Albatros, Świat Książki, EGMONT, Sonia Draga, Debit, Vectra, Bellona, MG, Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Wielka Litera, WAB, Magia Słowa, Uroboros, Solis, Fabryka Słów, Bukowy Las, Zakamarki, Wilga, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, timof comics, Grupa Helion, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Amaltea, Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Marpress, Oficyna Naukowa, Poławiacze Pereł, Claroscuro, Wydawnictwo Nowa Baśń, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo ZNAK. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze coś dla siebie. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach. Ponadto, zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia polecamy wizytę na stoisku Nagrody, gdzie można będzie zapoznać się oraz kupić publikacje dotychczasowych laureatów i tegorocznych nominowanych.

LISTA WYSTAWCÓW

   Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. Partnerem merytorycznym jest spółka Targi Książki – organizator Warszawskich Targów Książki oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Patronat honorowy sprawują: Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Instytut Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki i Biblioteka Gdynia. Patronat medialny nad Plenerem objęli: Telewizja Polsat News, wyborcza.pl Trójmiasto, lubimyczytać.pl, trójmiasto.pl, rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, kwartalnik Wyspa, granice.pl, wydawca.com.pl, CzasDzieci.pl, smakksiazki.pl i wolnelektury.pl.

   Plener Literacki w Gdyni, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego. 

Serdecznie zapraszam od piątku do niedzieli: 13-15 sierpnia 2021 r.


Skusicie się?

18 komentarzy:

 1. NA pewno będzie mnóstwo atrakcji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie mieszkam nad morzem, bo bym zajrzała 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Żałuję, że nie będę mógł wziąć udziału.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczytna akcja Cyrysiu. Niestety nad Morzem nie mieszkam. Pozdrawiam po kilkugodzinnym wyjeździe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią bym się wybrała, ale trochę mi za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie, tyle wydawnictw w jednym miejscu. Niestety, za daleko mam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wybrałabym się, ale niestety mam w sobotę rodzinną imprezę. Wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno warto zwrócić uwagę na to wydarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo żałuję, że nie mogę tam być, ale mam nadzieję, że wydarzenie jest organizowane corocznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Żałuję ,że nie mogę wziąć udziału ( inne plany) ale zdecydowanie takie plenerowe spotkanie bardzo kusi :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. do tych okolic niestety mi za daleko...

  OdpowiedzUsuń
 12. świetne wydarzenie. Niestety za daleko dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne wydarzenie, szkoda że mi trochę do Gdyni 🙂

  OdpowiedzUsuń
 14. Do tej pory Gdynię kojarzyłem tylko z filmem a tu proszę jaka niespodzianka. :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. A ja jutro rano wyjeżdżam z Gdyni...

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo się cieszę, że powoli zaczynają wracać takie imprezy :) Ja co prawda do Gdyni mam daleko, ale na pewno wiele osób skorzysta z okazji obcowania z książkami

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...