Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

środa, 8 września 2021

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA 2021

Poznań 06.09.2021

Informacja prasowa: 

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA, edycja 7, idiom: Przypadek

17-19 września 2021 r.

   Zrządzenie losu to sprawiło czy nie, nieważne. Ważne, że Poznań ma swój festiwal kryminału, a jego siódma edycja rusza 17 września br! Program Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA, tym razem odbywającego się w dwóch miejscach: DS. Hanka i w LABA.landzie, jak co roku gęsty jest od nieprzypadkowych gości i wydarzeń!

   Czy zbrodnią rządzi ślepy los? Czy sprawy kryminalne rozwiązywane są przez przypadek? Czy może jednak wszystko jest zaplanowane, tak jak tegoroczna edycja GRANDY? Obok specjalistów z Zakładu Medycyny Sądowej*: antropologów, genetyków, lekarzy sądowych, trzydniowe wydarzenie uświetnią najbardziej znani polscy pisarze i scenopisarze, w tym Katarzyna Bondą, Katarzyna Puzyńska, Robert Małecki, Max Czornyj, Igor Brejdygant, Robert Małecki, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Hanna Greń, Olga Rudnicka czy Marek Stelar. Wykład 18+** o psychopatach poprowadzi prof. dr hab. Daniel Boduszek, a premierowo filmowy portret Stanisławy Paloeolog, pierwszej komendant policyjnych oddziałów kobiecych, przedstawi Biuro Programu Niepodległa.

   W sobotni wieczór GRANDA zaprosi do swojej nowej plenerowej miejscówki, LABA.Landu, na wyjątkowe Ognisko Kryminalistów. Przy ogniu tysiąca palenisk będzie można na żywo doświadczyć słuchowiska kryminalno-sensacyjnego „Ballada o mieszadełku” i zrobić sobie retro zdjęcie z ulubionym pisarzem. O pełne brzuchy publiczności zadbają food trucki. Niedzielny poranek dedykowany będzie dzieciom. Podczas gdy najmłodsi wraz z książkowymi bohaterami rozwiązywać będą kryminalne zagadki pod okiem wydawnictwa Zakamarki, wraz ze Strefą Aikido ćwiczyć zabójcze wyskoki i kopnięcia, a przy boku policji poznawać techniki kryminalistyczne, dorośli ze spokojem usiądą na spotkaniach z kolejnymi pisarkami i pisarzami…

   Pozytywna atmosfera GRANDY rozlewa się na całe miasto – stąd jak zawsze można wybierać z wydarzeń w ramach Stacji Sensacji. AszTeatr zaprasza na spektakl „Seks, zioło i stara szafa”, Biblioteka Raczyńskich – na wystawę o wiel-kopolskich czarownicach. W Bramie Poznania będzie można wziąć udział w kryminalnej grze rodzinnej, a w poznańskiej Marynce (Liceum im, Marii Magdaleny) m.in. spotkać się z pisarzami. Dla zmęczonych wrażeniami Brisman Kawowy Bar przygotuje kryminalne krwawe kawy. A to nadal nie wszystkie atrakcje!

   PFK GRANDA potrwa od 17 do 19. września 2021 r. Główne wydarzenia odbywać się będą w DS. Hanka, al. Niepodległości 26 oraz w LABA.landzie, ul. Przełajowa 5. Pełną informację o programie Festiwalu oraz mapę Stacji Sensacji można znaleźć na www.festiwal-granda.pl oraz na FB wydarzenia

   Festiwalowi patronują: Radio 357, portal TenPoznań, portal Zupełnie Inna Opo-wieść. Partnerami festiwalu są: Biblioteka Raczyńskich, Uniwersytet Medyczny im, Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, Biuro Programu Niepodległa oraz DecoCultura. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Sponsorami wydarzenia są: Ahmad Tea i Chocolissimo.

   *Niektóre wskazane w programie punkty ze względu na tematykę przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. **Na warsztaty Zakłady Medycyny Sądowej obowiązują zapisy przez stronę festiwalu.

INFORMACJE DODATKOWE

CO: Poznański Festiwal Kryminału GRANDA – edycja 7/2021

GDZIE: DS. Hanka, al. Niepodległości 26 oraz LABA.land, ul. Przełajowa 5, Poznań

KIEDY: 17-19 września 2021

STRONA FESTIWALU: www.festiwal-granda.p

PROFIL FB:  www.facebook.com/festiwalgranda

PATRONI MEDIALNI:

Radio 357, portal TenPoznan.pl, portal Zupełnie Inna Opowieść

ORGANIZATORZY:

Fundacja GRANDA 

Marita Lipska – Dyrektor Festiwalu i Agata Pożywiłko – Dyrektor Organizacyjny. 

Magda Drogoś-Kraszewska – Dyrektor Programowy

Paulina Tarnawska – Producent GRANDY

Partnerzy:

Katedra i Zakład Medycyny Sądowej, Biblioteka Raczyńskich, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, Biblioteka Raczyńskich, Biuro Programu Niepodległa oraz DecoCultura. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Sposorami wydarzenia są: Ahmad Tea i Chocolissimo.


Skusicie się?

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Świetne wydarzenie Cyrysiu. Szkoda, że Poznań mam tak daleko, chętnie bym wziął udział :) Pozdrawiam. Dodaję komentarz pod postem Izabeli, bo blogger coś mi ostatnio szwankuje. Serdecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Niestety, w tym roku mnie tam nie będzie. A szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno będzie ciekawie. Na ten weekend mam jednak inne plany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chciałabym w końcu być na Grandzie. Może uda się w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się nie skuszę, ale dla miłośników kryminału to nie lada gratka.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...