Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

czwartek, 2 września 2021

ZAPOWIEDŹ: "A ty będziesz dumna" Monika Sygo

Moi Drodzy,

15 września odbędzie się premiera powieści „A ty będziesz dumna” od Moniki Sygo. Jest to debiutująca autorka, która pisze powieści pełne pasji i tajemniczości. „A ty będziesz dumna” to historia o stracie, tej emocjonalnej i fizycznej. To także opowieść o przeżywaniu żałoby i sile męskiej przyjaźni. Znajdziecie tutaj wiele przeplatających się wątków, które trzymają w napięciu i niepewności do samego końca.  
Kuba, Iga, Kamila i łączy ich fotografia oprawiona w złotą ramkę, stojąca na szafce, tuż przy łóżku w sypialni mamy Kuby. Wrosła w wystrój wnętrza tak bardzo, że chłopak nigdy nie pomyślał o tym, by zapytać, kim jest dziecko w ramionach jego rodzicielki.

Zdaje sobie z tego sprawę dopiero w dniu, kiedy ona umiera. Nie ma pojęcia o tym, że na dnie szafy czeka pudełko ze wszystkimi odpowiedziami, które rok później w tajemniczych okolicznościach trafia w ręce młodej kobiety.
Skrzętnie skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw, a cel podróży, w którą udaje się dziewczyna, nie jest wcale tak oczywisty.

Monika Sygo w swoim debiucie w zaskakujący i poruszający sposób opowiada o rodzinie, tej z wyboru i takiej, do której czasami zmusza nas życie.


Skusicie się?

14 komentarzy:

 1. Myślę, Cyrysiu, że się skuszę. Taka literatura jest dobra na każdą okazję. Pozdrawiam serdecznie, miałem poranny spacero - jogging - bieganie. 43 minuty. Teraz lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła zapowiada się bardzo ciekawie. I piękną okładkę ma ta powieść.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zainteresowała mnie ta książka. Zwłaszcza, że tematy jak widać niełatwe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie jest to książka, którą chcę przeczytać. Wszystko wskazuje na to, że na 15 września szykuje się dużo bardzo ciekawych premier.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, pewnie się skuszę wcześniej, czy później. Opis zachęca mnie. Stawiam na udany debiut.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się ciekawie, poza tym: ładna okładka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam ją dzisiaj na profilu wydawnictwa i mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 8. O, skoro to taki dobry debiut to na pewno będę o nim pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi zachęcająco. Zobaczymy co to będzie.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...