wtorek, 27 października 2015

Konkurs z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Agnieszka Lingas-Łoniewska, Wrocławianka, pisząca książki łączące sensację z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.
Autorka książek: „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „W szpilkach od Manolo”, „Obrońca nocy”, „Brudny świat” oraz trylogii „Zakręty losu”, „Łatwopalni” i "Szukaj mnie wśród lawendy".

Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: „Książki Moja Miłość” i „31.10 Halloween po polsku”, „Zatrute pióra” oraz ,,Skazani na ból''.

Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi blog z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.
 

Strona autorki: www.agnesscorpio.pl
Blog autorki: www.agnesscorpio.blogspot.com 
Fan-page autorki: klik

Recenzja ''Skazanych na ból'': klik   

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 20, na które pisarka odpowie w formie wywiadu w odpowiednim poście. 

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Skazani na ból''.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 
Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Agnieszce Lingas-Łoniewskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 27 października 2015 roku do 1 listopada 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 listopada 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Skazani na ból'' Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

78 komentarzy:

 1. 1. Czytałam Pani TYLKO :( dwie książki. Jedna mnie kupiła bez reszty, druga odrobinę rozczarowała. Jak Pani jako Autorka, zachęci do kolejnej lektury takiego nie zdecydowanego pacjenta jak ja?
  2. Ma pani dość szerokie grono wielbicieli (Sekt Agnes jest tematem rozmów na wielu grupach) czy to właśnie fani dają Pani "kopa" i motywację do tworzenia nowych historii?
  3. Jest Pani autorka kilku perełek literackich, potrzeba do tego mnóstwo weny i inspiracji. Skąd Pani jako (nie)zwykła kobieta czerpie inspiracje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezdecydowanego* przeklęty słownik w telefonie ;)
   mon mail Justyna929@vp.pl

   Usuń
  2. Dzień dobry, jestem Josef Lewis, prywatny pożyczkodawca, który udziela pożyczek osobom prywatnym, firmom i instytucjom rządowym o niskim oprocentowaniu 2%. Wiemy, że istnieje wiele rodzin, które mieszkają na czekach płacących za wypłatę oraz inne, które nie mogą zadbać o swoje zobowiązania finansowe iz tego powodu jesteśmy tutaj, aby przywrócić środki finansowe.

   Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: planowanie biznesowe, finansowanie komercyjne i deweloperskie, nieruchomości i kredyty hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, pożyczki dla przedsiębiorstw, pożyczki prywatne, refinansowanie kredytów mieszkaniowych, pożyczki hotelowe, kredyty studenckie itp. Prosimy o niezwłoczną odpowiedź, korzystając z poniższych informacji jeśli jesteś zainteresowany pożyczką i nie masz oszustów ..

   Email: progresiveloan@yahoo.com
   Zadzwoń / Wyślij +1 (603) 786-7565 dzięki   Usuń
 2. Zgłaszam się! :)

  1. Co Pani powie na podróż do przeszłości? Niezwykle ciekawi mnie, jak wiele zmieniło się Pani podejście do pisania od momentu wydania pierwszej książki.
  2. Należę do tej grupy fanów, która znała i kochała Pani twórczość jeszcze, gdy pisała Pani pod pseudonimem Agnes_Scorpio. Czy zdarza się Pani zatęsknić do fan-ficków?

  Mail: nathalie.ross@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Kreując bohaterów wzoruje się Pani na ludziach ze swojego otoczenia czy są to charaktery całkowicie zmyślone?
  2. Co zainspirowało Panią do napisania swojego pierwszego tekstu?
  3. Czy jest coś, co sprawia Pani większą radość niż pisanie?

  E-mail: ania0134@o2.pl
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Gdyby miała Pani możliwość udania się na wycieczkę do nieba to kogo pierwszego chciałaby Pani tam spotkać i dlaczego?
  Asia
  aska865@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Kocha Pani zwierzęta. Jakie zwierzę chciałaby Pani mieć, a nie może, i dlaczego właśnie tego zwierzaka?
  2) Suspens – tajemnicze słowo, które przykuwa czytelnika do powieści. W czym, gdzie kryje się sekret suspensu?
  3) Dlaczego postanowiła Pani promować polskich autorów?

  Pozdrawiam, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jest to co prawda osobiste pytanie, lecz zawsze warto spróbować. Czy utożsamia się Pani w jakimś stopniu z bohaterami swoich książek ?
  2. Wiemy, że wielu młodych ludzi wręcz gardzi polskimi pisarzami, uważa zagraniczne książki za lepsze. Jak to się stał, lub co skłoniło Panią do pokochania polskiej twórczości ?
  3. Jakie uczucie towarzyszy Pani po ukończeniu książki ? Jest pani szczęśliwa, że wreszcie udało się skończyć ? A może nadal przeżywa Pani losy bohaterów ?

  Pozdrawiam i wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia ! :)
  Mój email : klaudia1144@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1 - Czy trudno pogodzić obowiązki bycia żoną i mamą z byciem sławną osobą, z byciem gwiazdą literatury?
  2 - Rodzina to dla pisarza balast, podpora czy może coś innego?
  3 - Czy ma Pani swoją ulubioną porę na tworzenie, jeśli tak to kiedy? I co pisaniu towarzyszy - muzyka, coś do picia, ulubione smakołyki?
  malineczka74@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia :)
  Ja już posiadam tą książkę z podpisem autorki :D

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy pisząc "Skazanych na ból" w głebiu duszy czuła Pani, że odniosą tak wielki sukces?
  2. Czy uważa Pani, że w realnym świecie, możliwe jest, żeby dwie odmienne osoby (jak w Pani książce) mogła połączyć wielka miłość? Jak pogodzić różnorodoność tych osób?
  3. Jakie uczucia Pani towarzyszyły, kiedy na Targach Książki w Krakowie do Pani stoiska ustawiła się tak ogromna kolejka?

  Pozdrawiam,
  Grażyna
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. "Skazani na ból" to pierwsza Pani powieść, która skierowana jest do młodego czytelnika. Młodzi ludzie chcą czytać o problemach, nawet kontrowersyjnych społecznie, które dotykają ich osobiście, a zwłaszcza jeśli są one wyciągnięte z ich rodzimego podwórka, gdyż wówczas z łatwością mogą identyfikować się z głównymi bohaterami. Nie pozwala się Pani zaszufladkować i wciąż zaskakuje nas, czytelników czymś nowym. A co będzie następne, jaki temat?
  2. Przygotowując się do napisania "Skazanych na ból" spędziła Pani długie godziny na rozmowie z członkami ruchu skinheadów, dzięki czemu w sposób bardzo dokładny przybliżyła Pani profil psychologiczny skinheada. Jakie to wywołało w Pani emocje, obcując z tą grupą społeczną?
  3. Czy pisząc "Skazanych na ból" miała na celui Pani, aby na ten ból byli skazani nie tylko bohaterowie, ale i my - czytelnicy?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Gdyby miała Pani możliwość przenieść się do jakiejś książki i zostać jej bohaterką, jaka byłaby to książka? Chciałaby Pani być główna bohaterką, czy którąś z drugoplanowych?
  2. Czy któraś z pór roku daje Pani większą inspirację, taki "przypływ weny" niż pozostałe? Jeśli tak, to jaka i dlaczego?
  3. W jaki sposób przekonałaby Pani, szczególnie młodych czytelników do sięgania po polskich autorów?

  Pozdrawiam :)


  www.apteka-literacka.blogspot.com
  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, moje pytania brzmią następująco:
  1. W kilku Pani książkach pojawia się podobny typ mężczyzny: przystojny, wysoki, z dłuższymi włosami, ubrany w dżinsy, golf i skórzaną kurtkę. Czy jest to Pani typ faceta��? Czy inspirowała się Pani jakąś konkretną osobą?
  2. Którego z bohaterów swoich powieści chciałaby Pani spotkać na swojej drodze, w swoim życiu i przeżyć z nim to, co przeżywa osoba , którą pokochał��?

  Pozdrawiam,
  mkonarska4@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Chciałam zapytać o techniczną stronę pracy. W jaki sposób kontroluje Pani to, co pisze? Pytam, bo dostałam kiedyś wskazówkę by nie pisać więcej niż 20 stron dziwnie i kolejnego dnia najpierw przeczytać własny tekst by uniknąć sytuacji, ze matka pielęgniarka z 1 rozdziału Anna w czwartym wraca po wyczerpującym dniu pracy z przedszkola do domu jako Katarzyna. Jak Pani to organizuje?
  I druga sprawa, także techniczna. Jak udało się Pani rozpocząć współpracę z Novaeres. Pytam, bo po niecałym tygodniu od otrzymania tekstu wysłali mi rozpiskę o kosztach własnego finansowania książki a o tekście ani słowa. Czy jest sposób by chcieli chociaż przeczytać otrzymany tekst? Pani doświadczenie w tej dziedzinie jest dla mnie bezcenne.
  Wielu sukcesów w pracy. Xminutka@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam :)
  Dopiero rozpoczynam przygodę z Pani książkami. Niewątpliwie urzekł mnie cykl Zakręty losu. Kończę właśnie Historię Lukasa i z tym wiąże się moje pytanie:
  1. Skąd pomysł na napisanie historii gangstera i jego rodziny, czy to zwykła fikcja literacka, a może spotkała Pani naprawdę kogoś takiego na swojej drodze?

  Na pewno sięgnę jeszcze po Pani książki :)
  pozdrawiam Patrycja
  p.sakwinska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, jestem Josef Lewis, prywatny pożyczkodawca, który udziela pożyczek osobom prywatnym, firmom i instytucjom rządowym o niskim oprocentowaniu 2%. Wiemy, że istnieje wiele rodzin, które mieszkają na czekach płacących za wypłatę oraz inne, które nie mogą zadbać o swoje zobowiązania finansowe iz tego powodu jesteśmy tutaj, aby przywrócić środki finansowe.

   Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: planowanie biznesowe, finansowanie komercyjne i deweloperskie, nieruchomości i kredyty hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, pożyczki dla przedsiębiorstw, pożyczki prywatne, refinansowanie kredytów mieszkaniowych, pożyczki hotelowe, kredyty studenckie itp. Prosimy o niezwłoczną odpowiedź, korzystając z poniższych informacji jeśli jesteś zainteresowany pożyczką i nie masz oszustów ..

   Email: progresiveloan@yahoo.com
   Zadzwoń / Wyślij +1 (603) 786-7565 dzięki   Usuń
 15. Na świecie nie ma człowieka, który byłby niewzruszony, pozbawiony jakichkolwiek uczuć i wrażliwości, twardy jak skała.
  Nie istnieje serce ze stali, którego nic by nie zniszczyło, nie zraniło, nie okaleczyło nie zmiażdżyło, nie uraziło, nie nie skrzywdziło, nie zbezcześciło, nie złamało, nie zszargało. Każdy z nas doświadczył w życiu bólu i udręki.
  1. Jak Pani myśli, ile człowiecze serce jest w stanie znieść cierpienia, goryczy, żalu?
  2. Czy Pani zdaniem, miłość i szczere uczucia mają moc uzdrawiania i są kluczem do drzwi szczęścia i ocalenia?

  Szukam w książkach...

  Niezapomnianych porywów namiętności
  Świeżego powiewu prawdziwej miłości

  Ożywienia uśpionych uczuć w duszy
  Ujrzenia słońca na niebie po burzy

  Odkrycia pragnień głęboko ukrytych
  Ukojenia ran po trudach przebytych

  Zburzenia muru, co szczęście oddziela
  Dojrzenia radości, co drogę wyściela

  Zniszczenia nieczułego na ból pancerza
  Zmiażdżenia miecza, co metalem uderza

  Pokonania nienawiści, co miłość uśmierca
  Odnalezienia klucza do zranionego serca

  3. Czy odnajdę to wszystko w Pani najnowszej książce - "Skazani na ból"?

  e-mail: anetakasza28944@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam :)
  Chciałabym zadać Pani następujące pytania:

  1) „Skazani na ból” – tytuł Pani książki może kojarzyć się trochę z wyrokiem sądu. Czy uważa Pani, że od takiego orzeczenia można się odwołać?

  2) Ból bardzo często poprzedzony jest ogromnym szczęściem. Zdarza się jednak, że to z bólu rodzi się prawdziwe szczęście. Czy Pani również dostrzega zależność pomiędzy tymi dwoma, jakże różnymi uczuciami?

  3) Każdy pisarz posiada swój warsztat pracy, zasady, których przestrzega w trakcie tworzenia książki. Jak wygląda to w Pani przypadku: pisze Pani tylko w ściśle określonym miejscu czy może spontanicznie, gdy właśnie kolejny pomysł wpadnie Pani do głowy?

  Pozdrawiam :)

  Edyta
  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Kim chciała Pani zostać, będąc małą dziewczynką? I kiedy zaczęła Pani pisać pierwsze teksty?
  2. Czy lubi Pani czytać książki pisane wierszem?
  3. Woli Pani tradycyjne książki czy elektroniczne? Czy Pani zdaniem ebooki wyprą papierowe książki?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Pokaże mi Pani Wrocław swoimi oczami, swoje ulubione, szczególne miejsca?
  2. Jaka jest Pani ulubiona pora roku i dlaczego?
  3. Zastanawiam się, czy Pani wyszywa, maluje, itp? Jeśli tak pochwali się Pani efektami?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam moją imienniczkę ^^
  1.''Skromna jak święta Agnieszka, a diabeł w niej mieszka.''Nie powiem, cytat ten idealnie pasuje się w mój charakter. Zazwyczaj jestem skromna , nieśmiała , ale jak się wkurzę pokazuję pazurki. Jak to jest w Pani przypadku ? Anioł ? Diablica? A może wybuchowa mieszanka ? :)
  2. Proszę w skrócie opowiedzieć mi swoje wakacje marzeń . Gdzie by się odbyły, z kim, co by Pani robiła? Leżała plackiem na plaży, zwiedzała , a może uprawiała sporty ekstremalne ? Nie ma żadnych ograniczeń :) Jestem baardzo ciekawa.
  3.Proszę sobie wyobrazić ,że zostaje Pani prezydentem Polski. Co zmieniłaby Pani ? Co wprowadziła, a co wycofała ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzieńdobry, ja zaproponuję pytania które pobudzą wyobraźnię :)
  1. Pierwsze będzie dotyczyć przyszłości :) Jak wg Pani będzie wyglądać świat w 3000 roku ? Zobaczymy Latające samochody czy superszybkie pojazdy ? Wrócimy do epoki lodowcowej czy może wręcz przeciwnie : tempretatury będą sięgać 50 stopni ? Czy ludzie nadal będą mogli żyć na planecie ? A może Ziemia całkowicie opustoszeje ? Może nic się nie zmieni, a życie ludzkie będzie płynęło tak jak dotąd ? Ja mam swoją wizję na to jakby wyglądał świat , czekam na Pani propozycję :)
  2. Czas na przeszłość :). Proszę sobie wyobrazić ,że użyła Pani wehikułu czasu. Miał Panią zawieżć do danego momentu przeszłości. Gdzie chciałaby się Pani znaleźć ? Pobiegać razem z dinozaurami wśród lasów, przybić piątkę Eistainowi a może jeszcze coś innego ? I jeszcze pytanie, w którym roku/ wieku na pewno nie chciałaby się Pani znaleźć i dlaczego :) ?
  3.Jak byłem mały moją ulubioną bajką był Dragon Ball. Pamiętam jak pierwsze co się robiło po powrocie ze szkoły to zasiadało się z kolegami i oglądało na RTL7. Jaka była Pani ulubiona bajka z dzieciństwa, jak wyglądał seans ? Czy oglądała Pani ją sama, może z rodzicami, a może z przyjaciółkami ? Jakie towarzyszyły temu emocje ? I czy obejrzałaby Pani tą bajkę jeszcze raz ? A może nadal ją Pani ogląda :)
  Wszystkich odpowiedzi jestem bardzo ciekaw i czekam na nie z niecierpliwością
  pozdrawiam,
  kamilg1992@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Gdyby miała przyrównać pani swoje życie do jakiejś książki to jaka by to była książka i dlaczego?

  89supermaster@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Na Pani profilu na Facebooku można zobaczyć wiele zdjęć z fanami. Czy myśli Pani, że Facebook jest dobrym narzędziem do komunikowania się z czytelnikami?

  2. Gdyby miała Pani możliwość umówienia się na potencjalną randkę z którymś z wykreowanych w Pani książkach bohaterów, kogo spotkałaby ten zaszczyt?

  3. Kiedy zauważyła Pani swój talent pisarski i czy łatwo było podjąć ryzyko podążania tą drogą?

  nie.czytam@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: 24hourloanservice2011@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Ubiegać się o kredyty świąteczne lub wszelkiego rodzaju pożyczki 2% dziś skontaktuj się z nami:
  Nazwa:
  Kraj:
  ilość:
  czas trwania:
  Numer telefonu:
  Kontakt z nami: customerservice.wentworthrefer@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? jesteś w długach? Czy potrzebujesz natychmiastowej pożyczki na finansowanie firmy ?, czy odmówiono przez bank, nie martw się więcej, nasze usługi są szybkie, łatwe i bezpieczne pożyczki obecnie w dowolnych okolicznościach. Pożyczyć do $ 2,000 - $ Dzisiaj 1,000.000! Informacji skontaktuj się z nami w tym pożyczki na adres: noramildred.loan@hotmail.com

  Uwaga: Można się spodziewać wstępną odpowiedź i finansowania w ciągu 24 godzin

  Pozdrawiam.
  Pani Nora

  OdpowiedzUsuń
 26. Jestem Johann Rogers prywatną kredytodawcy kredytu i dają pożyczki na 3% stopy procentowej, ofiaruję pożyczki dla osób fizycznych i firm lub grup osób, które są finansowo w dół. E-mail: ramseydickson@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Drodzy Poszukiwacze pożyczkowe!!!

  Jesteś w jakichkolwiek trudności finansowych? Chcesz założyć własną firmę? Firma ta pożyczka została założona organizacje praw człowieka na całym świecie, których jedynym celem jest pomoc ubogim i osób z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wracaj do nas ze szczegółami poniżej adres e-mail: g.marius95@hotmail.com

  Nazwa:
  wymagana kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i Bóg błogosławi
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Pan Marius

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy potrzebujesz pożyczki osobiste złych kredytów lub dobrego kredytu łatwy kwalifikacyjnego Business lub, nie ma znaczenia z nami. 3% wniosków zostały zatwierdzone w ciągu 72 godzin. Aby zastosować, skontaktować się z nami poprzez e-mail: ramseydickson@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Cześć,
  Jestem dr Ben Peterson, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Potrzebuje pożyczki na konsolidacji zadłużenia, w tempie 2% kredytu budowlanego, nieruchomości, refinansowanie, osobiste, celach biznesowych lub nadzwyczajnej jakości? Czy jesteś biznesmenem lub kobiety, które myślą o rozszerzanie swego kredytowania oferowania działalności wszystkich typów. Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami za pośrednictwem (24hoursloanservices@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy trzeba pilną pożyczkę spłacić rachunki i rozliczenia długów jesteśmy tutaj, aby Ci kredytu potrzebne jeśli tak napisz do nas dzisiaj na: ramseydickson@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Good Day Dear Loan Seeker,

  Have you been struggling to start a project or open a business? do you need an urgent finance to complete your education or build a house? do you need urgent finance for hospital treatment or travel abroad? kindly contact us today via our email for quick solutions to your problems, Contact us now: 1% * Long-term repayment (1-30
  If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

  Loan application form:
  Full Name:....................
  Country:.....................
  State:..............
  City:..............
  Sex:.........................
  Phone Number:...........
  Loan Amount :...........
  Have You Applied Before?....................
  With Best Regards.
  Mrs. Pranchment Dura
  Emaill Address: bdsfn.com@gmail.com

  OdpowiedzUsuń


 32. --
  Uwaga Żądana: Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w wysokości 3% stopy procentowej, uprzejmie
  napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji dzisiaj, jeśli zainteresowani. E-mail: jullietfinancialaid@yahoo.com
  Nazwa:
  Kraj:
  Stan:
  Adres:
  Numer telefonu:
  Kwota potrzebna:
  Trwanie:
  Przeznaczenie funduszy:
  Wiek:
  Płeć:
  CEO / Email: jullietfinancialaid@yahoo.com
  Z poważaniem,
  Pozdrowienia,
  Julliet

  OdpowiedzUsuń
 33. Czy potrzebujesz kredytu?

  LARRY ELLISON FINANCE Spółka jest ograniczona do kapitału zakładowego. Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszystkich rodzajów. Nasze pożyczki waha się od firmy do pożyczki osobiste lub warunków krótko- lub długoterminowych z korzystniejszych stóp procentowych (2%). Nasz proces pożyczki jest bardzo szybki i niezawodny z gwarancji. Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, odwiedź nas na nasz e-mail; ( larryellisonfinance@gmail.com )


  Wypełnić formularz zgłoszeniowy.
  1) Imię i nazwisko:
  2) Państwo:
  3) kwota potrzebna:
  4) Czas trwania kredytu:
  5) Numer telefonu:


  E-mail: larryellisonfinance@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 34. TESTIMONY NA JAKIM MIEJ LOKALIZACJĘ

  Dzień dobry, Nazywam się Michelle Vick Jestem obywatelem Stanów Zjednoczonych Ameryki chcę zeznawać dobrego pożyczkodawcę, który okazał mi się lekki po tym, jak został oszukany przez 4 różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, obiecują mi dać pożyczkę Po tym, jak zapłacił mi za wiele opłat, które nie przynoszą nic i nie przyniosły żadnych pozytywnych wyników. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i to było w sumie 10 000 USD. Pewnego dnia, kiedy przeglądałem internet, szukałem podartego, kiedy natknąłem się na człowieka zeznania, który był także oszukany i ostatecznie związany z firmą pożyczkową legit, zwaną MARY JUDY LOAN SERVICE (mary.judy555@gmail.com), gdzie wreszcie dostał się Pożyczkę, więc zdecydowałem się skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem im historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych kredytodawców, którzy nie tylko zrobili mi bardziej bólu. Wytłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz zgłoszeniowy pożyczki i postępowałem ze wszystkim, o co mnie zwrócono, a otrzymałem pożyczkę w wysokości 600 000 USD dolarów przez tę świetną firmę (MARY JUDY LOAN SERVICE) zarządzaną przez MARY JUDY i jestem szczęśliwa dzisiaj z rodziną, ponieważ MARY JUDY LOAN SERVICE dał mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę zachowywał zeznania w internecie na temat tego, jak mam pożyczkę, czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym? Życzliwie i szybko skontaktuj się z MARY JUDY LOAN SERVICE, aby otrzymać pożyczkę Za pośrednictwem poczty elektronicznej: (mary.judy555@gmail.com) wierzę, że inni również dają świadectwo temu samemu szczeremu pożyczkodawcy

  OdpowiedzUsuń
 35. Obiecuję, że podzielę to pożyczanie zeznania ze względu na dobrobyt Boga w moim życiu

  Cześć,
   
   Jestem Maria Carols, obecnie mieszkająca w Texas w USA. Jestem wdową w tej chwili z czterema dziećmi i utknęłam w sytuacji finansowej w maju 2015 r. I musiałem refinansować i płacić rachunki. Próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odrzuciła mój kredyt. Ale jak Bóg to miało, zostałem przywiązany do kobiety Boga prywatnego kredytodawcy pożyczającego, który dał mi pożyczkę w wysokości 850 000 USD i dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą w tej chwili, jeśli musisz skontaktować się z firmą z Odesłanie do zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, brak kontroli kredytowej, brak podpisu z zaledwie 3-procentowym oprocentowaniem oraz lepsze plany spłat i harmonogram, skontaktuj się z Panią Mary Judy (mary.judy555@gmail.com) Nie wiedział, że robi To, ale teraz jestem szczęśliwa i zdecydowałem się, aby ludzie wiedzieli więcej o niej, a także chcę, aby Bóg błogosławił jej więcej. Możesz skontaktować się z nią za pośrednictwem poczty elektronicznej: mary.judy555@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 36. TESTIMONY JAK MOGĘ ZOSTAĆ MOJEJ KREDYTU Z PŁATNOŚCI LEGITOWEJ

  Nazywam się Danny Meister obywatel USA. Zostałem oszukany przez 4 różnych międzynarodowych pożyczkodawców międzynarodowych, wszyscy obiecują mi pożyczkę po tym, jak zapłacić kilka opłat, które nie dają nic i nie przyniosły pozytywnych wyników. Straciłem ciężko zarobione pieniądze. Pewnego dnia, gdy przeglądałem przez internet z łez na moje oko, natknęłam się na zeznania człowieka, który także oszukany i ostatecznie został związany z firmą pożyczkową legendarną MARY JUDY LOAN SERVICES (mary.judy555@gmail.com), gdzie on W końcu dostał pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem im historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej bolało. Wytłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i postępowałem zgodnie ze wszystkim, o co mnie zwrócono, a otrzymałem kwotę pożyczki w wysokości 270 000,00 dolarów dolarów przez tę świetną firmę (MARY JUDY LOAN SERVICES) zarządzaną przez Gary'ego Marka i jestem szczęśliwy dzisiaj, ponieważ MARY JUDY LOAN USŁUGI dało mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę. Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym
  Uprzejmie i szybko skontaktuj się z MARY JUDY LOAN SERVICES, aby otrzymać kredyt za pośrednictwem poczty elektronicznej: mary.judy555@gmail.com

  KONTAKT
  MARY JUDY LOAN SERVICES
  E-mail: mary.judy555@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Świadectwo o tym, jak moje życie zostało przekształcone (mary.judy555@gmail.com)

  Cześć przyjaciele!!! Nazywam się Sharon Vivian. Chcę zeznawać dobrego pożyczającego pożyczkodawcę, który okazał mi się lekki po tym, jak zostałem oszukany przez dwóch różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, obiecują mi pożyczkę po tym, jak zapłaciłam wiele opłat, które nie przyniosły nic i nie przyniosły pozytywnego wyniku. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i to było w sumie 8000USD. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, wyglądając na sfrustrowanego, kiedy natrafiłem na kobietę zeznania, która również była oszustwa i ostatecznie dostała się do legendarnej pożyczki firmy Mary Judy Financial Loan Service i e-mail (mary.judy555@gmail.com), gdzie ona W końcu dostałam jej pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem mi swoją historię o tym, jak zostałem oszukany przez dwóch różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej zranić. Wytłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i postępowałem ze wszystkim, co mnie o to poprosiło i do mojego szoku otrzymałem kwotę pożyczki w wysokości 65 000,00 dolarów dolarów przez tę wielką firmę (Mary Judy Loan Service), którą kierowała pani Mary Judy Bóg obawiająca się kobiety i jestem tutaj Dziś szczęśliwa, ponieważ ta firma dała mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę. Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym? Uprzejmie i szybko kontakt To świetna firma teraz za pożyczkę za pośrednictwem poczty elektronicznej: (mary.judy555@gmail.com) ona jest miła
  dopingować. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 38. Dobry dzień,

  Jestem Mrs.Betty Mabel prywatny pożyczkodawca, który wyda pożyczkę z bardzo niską stopą procentową 2% .we podać wszelkiego rodzaju pożyczki takie jak pożyczki edukacyjne, pożyczki dla firm, kredyty mieszkaniowe, pożyczki rolnicze, pożyczki osobiste, pożyczki samochodowe I inne dobre powody, daję również pożyczki od dzwonka w wysokości 50 000 USD - 100 000 000,00 USD z 2-procentową stopą procentową. Czas trwania 1- 15 lat w zależności od kwoty, jaką potrzebujesz jako pożyczki. Więcej informacji można uzyskać przez: mary.judy555@gmail.com

  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z:
  Z poważaniem
  Pani Mary Judy
  CEO / Prezydent
  E-mail: mary.judy555@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Drodzy Inwestorzy / Poszukujący Finansowi.

  Jesteśmy zarejestrowanymi inwestorami prywatnymi / pożyczkodawcami, potrzebujesz pomocy finansowej? Czy jesteś w bałagan finansowy lub długów? Oferujemy pożyczkę z 3-procentowym oprocentowaniem w ciągu 1 roku do 30 lat okresu spłaty osobom fizycznym i firmom, które potrzebują pomocy finansowej i jakiejkolwiek części świata. Dajemy pożyczki od 5000 do 500.000.000 USD, WALUTY: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, MUR, EURO. Nasze kredyty są dobrze ubezpieczone w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa naszym priorytetem. Czy tracisz sen w nocy, Legalny kredytodawca pożyczający? Czy jesteś w ubóstwie? Czy potrzebujesz pomocy finansowej (LOAN), aby założyć firmę? Możemy pomóc finansowo.

  Zainteresowany Klient lub firma powinna skontaktować się z nami poprzez: Email: {mary.judy555@gmail.com}

  Pełne imię i nazwisko:
  Kwota wymagana:
  Czas trwania kredytu:
  Cel pożyczki:
  Numer kontaktowy:
  Kraj:
  Stan:
  Seks:
  pozdrowienia

  Twoje w służbie,
  Pani Mary Judy
  E-mail: (mary.judy555@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 40. Witam wszystkich, jestem Patterson z Gruzji, jestem tutaj dać
  Zeznania na
  Jak po raz pierwszy otrzymał pożyczkę w wysokości 75 000 euro od pożyczkodawcy
  istota
  Oszalał i prawie sfrustrowany przez trzy lata
  Oszustwami
  Którzy nazywają ich pożyczkami pożyczkodawców, w pierwszym stanowisku było
  wszystko
  Jak oszustwo do mnie, ale kiedy grałem razem, aby zobaczyć, co będzie
  To się stało
  Czas po prostu okazał się tym cudownym pożyczkodawcą
  Szukając całego mojego życia i po otrzymaniu tej pożyczki, którą obiecałem
  siebie
  I pożyczkodawcy, że muszę rozpowszechniać jego dobrą robotę, ponieważ. ja
  Znać wiele
  Inni, którzy padli ofiarą oszustw i wiem, jak jej
  Boli to
  Dlaczego pragnę, żebyś nawiązała kontakt z panią Juliet, jeśli naprawdę jesteś
  w jakimkolwiek
  Formę finansowych niedogodności jego e-mail
  Jullietfinancialaid@yahoo.com
  Skontaktuj się z nim i po otrzymaniu pożyczki, będziesz
  Również zeznawać
  I dziękuję później. Niech Bóg Was błogosławi.

  OdpowiedzUsuń
 41. Jesteś my organizacjĘ chrześ cijań sskĘ utworzonĘ aby pomóc ludziom w potrzebach pomocy, na przykład pomocy finansowej.Jeś li masz trudnoś ci finansowe lub bĘ disz jakieś finansowy bałagan, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę, Wszelkiego rodzaju pomoc? Jesteśmy prywatną firmą pożyczkową, która zapewnia wszystkie rodzaje pożyczki / finansowania dla wszystkich, którzy chcą otrzymać pomoc finansową. Lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych, bo Biblia mówi "" Łukasz 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; Ten, kto szuka odkryć; A tym, którzy puka, drzwi zostaną otwarte ", więc nie pozwól, aby te możliwości przebiegały przez Ciebie, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki. Tym bardziej, że to jest dla poważnego umysłu, a Bóg boi się ludzi, będzie tu, aby pomóc tym Którzy potrzebują pomocy ..
  Email; adamsjohnloan@gmail.com / adamsjohnloan@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 42. Witam wszystkich! Jestem Rebecca Wendy Z Ohio USA, chcę szybko użyć tego medium, aby podzielić się zeznaniem na temat tego, jak Bóg skierował mnie do Legit i prawdziwej firmy pożyczkowej, która przekształciła życie z trawy na łaskę, z ubogiej do Bogatą kobietą, która teraz może pochwalić się zdrowym i zamożnym życiem bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób uzyskania kredytu na internecie tu i tym forum i byłem oszukany sumę 3.500 dolarów i stał się tak zdesperowany w uzyskaniu kredytu od legit pożyczkodawcy pożyczkodawcy online, który nie dodaje się do mojego bólu, a następnie zdecydowałem Skontaktować się z moim przyjacielem, który niedawno otrzymał pożyczkę online, omawialiśmy o tym problemie i do naszego wniosku, że powiedziała mi o firmie Legalna pożyczka BOOST CAPITAL CENTRAL TRUST FINANCE LIMITED z Wielkiej Brytanii ma wiele oddziałów z różnych części świata . Więc złożyłem wniosek o wypożyczenie pożyczki (170 000,00 USD), aby założyć firmę kawiarni i spłacić moje rachunki z ich niską stopą procentową w wysokości 2%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania dotyczące przelewu pożyczki i W mniej niż 24 godziny, pożyczka została wpłacona na moje konto bankowe, więc chcę doradzić każdemu, kto potrzebuje pożyczki, aby szybko skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej firmy: (bcctfinanceltd@gmail.com) Obiecuję podzielić się ze mną zeznaniami światu raz Jestem w stanie uzyskać pożyczkę, bo nie wiem, że robię to teraz. Modlę się, aby Bóg pobłogosławił ich za dobrą rzecz, którą zrobili w moim życiu i na świat.

  Adres e-mail to: bcctfinanceltd@gmail.com.
  Tekst: +1218964488

  OdpowiedzUsuń
 43. Potrzebujesz pomocy finansowej?
  Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, mogę pomóc finansowo.
  Proszę o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: 3kredi@gmail.com
  Skontaktuj się ze mną w Whatsapp +917795372439

  OdpowiedzUsuń
 44. Jesteśmy firmą poświadczoną pożyczką poświadczoną i zarejestrowaną, która zapewnia najlepsze rozwiązanie Twoich problemów finansowych. Czy potrzebujesz pieniędzy na swój projekt, biznes, podatki, rachunki i wiele innych powodów? Nasze pożyczki są łatwe i tanie, a jeśli naprawdę jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami już dziś, jeśli potrzebujesz kredytu, możemy przygotować dowolną pożyczkę odpowiadającą Twojemu budżetowi na poziomie 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej johnhensheww@gmail.com

  Pełne nazwy:
  Adres:
  Kraj:
  Numer telefonu komórkowego:
  Kwota wymagana jako pożyczka:
  Czas trwania kredytu
  Cel pożyczki:
  Zawód:
  Wiek:
  Seks:
  Czy kiedykolwiek złożyłeś wniosek o pożyczkę ?:
  Miesięczny przychód:
  Ważna karta identyfikacyjna lub licencja na prawo jazdy:

  UWAGA: Po wypełnieniu tego formularza, wyślij wiadomość na adres johnhensheww@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 45. Nazywam się Paul Wilson, jestem z Carlifornia USA, żonaty, szukam prawdziwej firmy pożyczkowej przez ostatnie 5 miesięcy, a wszystko, co dostałem, to mnóstwo oszustw, które sprawiły, że ufałem im i pod koniec dnia , zabrały mi pieniądze, nie dając nic w zamian, cała moja nadzieja straciła, mam zdezorientowany i sfrustrowany, uważam, że bardzo trudno karmić moją rodzinę, nigdy nie chciałem mieć nic wspólnego z firmami pożyczkowymi w sieci, więc poszedłem pożyczać pieniądze od przyjaciela, powiedziałem mu wszystko, co się stało, a on powiedział, że może mi pomóc, że zna towarzystwo pożyczkowe, które może mi pomóc przy jakiejkolwiek wymaganej pożyczce z bardzo niską stopą procentową 2% że po prostu pożyczkę od nich, on skierował mnie, jak ubiegać się o pożyczkę, zrobiłem tak, jak powiedział mi, zastosowałem, nigdy nie uwierzyłem, ale próbowałem i ku mojej największej niespodziance dostałem pożyczkę w ciągu 24 godzin, nie mogłem uwierzyć, jestem szczęśliwy i bogaty ponownie i dziękuję Bogu, że takie firmy pożyczkowe takie jak to wciąż istnieją na tych oszustwach w miejscach, proszę radzę wszystkim tam, którzy potrzebują pożyczki na wyjazd (johnhensheww@gmail.com) nigdy ich nie zawiodą, a Twoje życie zmieni się tak, jak moje nie

  OdpowiedzUsuń
 46. ZAPRASZAMY DO PATRICIA KINGSMAN patriciakingsman.loans2016@gmail.com naszym celem jest zapewnienie Doskonałej Profesjonalnej Usługi.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?.

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - od wakacji, po edukację, po wyjątkowe zakupy

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: pożyczki osobiste, pożyczki konsolidujące zadłużenie, pożyczki firmowe, pożyczki edukacyjne, pożyczki zabezpieczone na zabezpieczenie hipoteczne, pożyczki bez zabezpieczenia, pożyczki hipoteczne, kredyty na wypłaty pożyczki, pożyczki studenckie, kredyty komercyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki inwestycyjne, Pożyczki na rozwój, pożyczki na zakup, kredyty budowlane, o niskim oprocentowaniu w wysokości 2% za nieważność dla osób fizycznych, firm i organów korporacyjnych. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki.

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;

  INFORMACJE O BOCZNIE

  1) Pełna nazwa:
  2) Kraj:
  3) adres:
  4) Państwo:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Zawód:
  8) Numer telefonu:
  9) Miesięczny dochód:
  10) Obok Kin:
  11) Kwota kredytu potrzebna:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Cel pożyczki:
  14) konkretna data, w której potrzebna jest pożyczka:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki.
  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Z poważaniem,
  Pani Patricia Kingsman
  patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 47. Nazywam się Pani Patricia Kingsman Jesteśmy nowym pożyczkodawcą pożyczkodawcy z roku 2017 i chcemy pomóc każdej jednostce, która potrzebuje pomocy finansowej, którą oferujemy od 500 000,00 zł i 5 000 000,00 zł, a także udzielamy pożyczek w euro powyżej, więc jeśli potrzebujesz pomocy uprzejmie wyślij nam e-maila na adres: patriciakingsman.loans2016@gmail.com, tak aby Twoja transakcja pożyczki mogła się odbyć teraz będziesz z twoją pożyczką w ciągu najbliższych 24 godzin jest to szybki transfer i jest bezpieczna bez zwłoki. Tak więc e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com jeśli jesteś zainteresowany

  E-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 48. Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 49. OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięczne
  wydatki. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu od wakacji, edukacji, do unikalnych zakupów. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: Planowanie biznesowe, Finanse handlowe i inwestycyjne, Nieruchomości i hipoteki, Pożyczki konsolidacyjne, pożyczki firmowe, pożyczki prywatne, kredyty refinansujące w domu z niską stopą procentową w wysokości 2,00% za anulowanie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;
  - Pełne imię:
  - Potrzebna kwota kredytu:
  - Czas trwania kredytu:
  - Cel pożyczki:
  - Miasto / Kraj:
  - Telefon:
  - Jak o nas usłyszałeś:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z poważaniem,
  Pani Patricia król

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 50. Jak mam pożyczkę z wiarygodnej firmy pożyczkowej (petersonworldloans@outlook.com)

  Witam wszystkich, Nazywam się Rebecca Wendy, jestem z Stanów Zjednoczonych, jestem tutaj, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, jak dostałem pożyczkę od firmy James Peterson World Loans Company {(petersonworldloans@outlook.com)} po zastosowaniu Dwa razy z wielu pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich kredyt był prawdziwy i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczki, dopóki przyjaciel mnie nie przedstawiłby pana James Peterson World Loans Company, który obiecał mi pomóc pożyczka mojego pragnienia, a on naprawdę tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieją wiarygodne pożyczkodawców, dopóki nie spotkałem pana Jamesa Petersona, który naprawdę pomógł mi pożyczkę i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że nadal istnieje wiele dobrych kredytodawców z dobrym sercem, ale radziłbym tam poszukać szybkiego i wiarygodnego pożyczkodawcy pożyczkodawcy, aby skontaktować się z James Peterson World Loans Company, jego dbałością i zrozumieniem. nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, czy chcesz finansowania projektów, więc możesz skontaktować się z James Peterson World Loans Company dzisiaj. jego adres e-mail (petersonworldloans@outlook.com)
  Dzięki i niech Bóg ci błogosławi.

  OdpowiedzUsuń
 51. Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy?
  Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia lub na spłatę rachunków? Czy masz niski poziom?
  ocena kredytowa i trudno jest uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków /
  inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z dowolnego powodu, np.

  * Kredyty samochodowe
  * Pożyczki na nieruchomości
  * Pożyczki biznesowe
  * Inne pożyczki
  * Linia kredytowa
  * Karta Master
        Uwaga: Wydajemy pożyczkę tylko za 3% stopy procentowej rocznie.
  Email> mrsperezloanlender@gmail.com
  WhatsApp> +2348107393284

  OdpowiedzUsuń
 52. cześć

  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy
  mieć problem finansowy i potrzebować rozwiązania tego problemu. Kwestia kredytu i
  zabezpieczenia są czymś, o co klienci zawsze martwią się, gdy szukają
  pożyczka od legalnego pożyczkodawcy. Ale, wprowadziliśmy tę różnicę w
  przemysł pożyczkowy. Możemy zorganizować pożyczkę w przedziale od 1000 $ do
  5.000.000,00 $ tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową reakcję na to
  E-mail 1: (info.mfcompany@gmail.com)
  E-mail 2: (info.mfcompany@yahoo.com)

  Nasze usługi obejmują:

  1) Konsolidacja długów
  2) Drugi kredyt hipoteczny
  3) Pożyczki dla przedsiębiorstw
  4) Pożyczki osobiste
  5) Pożyczki międzynarodowe
  6) Pożyczki wszelkiego rodzaju
  7) Pożyczka rodzinna E.T.C

  NASZA WIZJA
  Być wiodącym i preferowanym pożyczkodawcą na całym świecie

  NASZA MISJA
  Aby zapewnić innowacyjną i przystępną pożyczkę oraz dobre usługi, które maksymalizują
  wartości dla interesariuszy.

  Brak zabezpieczenia społecznego i brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko co musisz zrobić
  Daje nam dokładnie to, czego chcesz, a na pewno spełnimy Twoje marzenie
  spełnić się. FIRMA FINLANDIA FIRMY MIDLAND mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe firmy finansowe
  instytucje, bo mamy nieograniczony kapitał. W celu uzyskania dalszych szczegółów
  pozyskując pożyczkę skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast.

  Informacje kontaktowe firmy
  Kontaktowy adres e-mail: (info.mfcompany@gmail.com)
  Kontaktowy adres e-mail: (info.mfcompany@yahoo.com)

  OdpowiedzUsuń
 53. Mam zaprogramowaną i wygaszoną kartę bankomatową
  wypłacić maksymalnie 5 000 USD dziennie za maksymalnie 30
  dni przez (wesleymarkhackers@gmail.com).
  Cieszę się z tego, ponieważ w zeszłym tygodniu dostałem moje i użyłem go, aby zdobyć 150 000 $. Wesley mark Hackers daje
  z karty tylko po to, aby pomóc biednym i potrzebującym, chociaż jest to nielegalne, ale to
  jest coś miłego, a on RÓWNIEŻ DAJE POŻYCZKI W STOPNIU 2%. weź swoje od wesley mark Hackers już dziś! Po prostu wyślij e-mail
  na (wesleymarkhackers@gmail.com)
  lub watsapp +16315383658

  OdpowiedzUsuń
 54. Pusta karta Atm

  CZY WIESZ, ŻE MOŻESZ ZATRZAĆ MASZYNĘ ATM Z PROGRAMOWANĄ PUSTĄ KARTĘ ATM ??

  ta karta to karta bankomatowa, za pomocą której można włamać się do dowolnego bankomatu. Wypłać tyle gotówki, ile chcesz! Dajemy te karty klientom na całym świecie. ta karta jest kartą spotykaną zarówno dla bogatych, jak i biednych, po prostu zastosuj i zobacz, co w tobie najlepsze, w porządku, Tworzymy także karty kredytowe!

  3 500 USD - 200 USD
  5 500 USD ----- 300 USD
  10 000 USD ----- 650 USD
  20 000 USD - 1200 USD
  35 000 USD - 1900 USD
  50 000 USD ----- 2 700 USD
  100 000 USD ----- 5 200 USD

  Obejmuje to bezpłatną wysyłkę i opłaty! zamów teraz: przez e-mail: (americanewbllankatm@gmail.com)

  UWAGA: Nie myśl, że nie możesz tego zrobić, wiele osób na całym świecie również z tego korzysta, programujemy również karty, które wycofują EURO


  OR WHATSAPP US AT :: +1 (409) 547-4163

  OdpowiedzUsuń
 55. Cześć, jestem Paul Moritz, legalny i rzetelny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach z oprocentowaniem 3%. Podaję kredyty biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki, aby spłacić rachunki. Jeśli potrzebujesz pożyczki, musisz się ze mną skontaktować bezpośrednio teraz: paulhelpfund@yahoo.com

  Niech cię Bóg błogosławi.

  Pozdrowienia,

  Pan Paul Moritz
  Email: paulhelpfund@yahoo.com
  Whatsapp: +91 733 787 3110

  OdpowiedzUsuń
 56. Czy potrzebujesz finansowania? Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej? Czy chcesz refinansować swoją firmę? Nasza firma służy pomocą. Dajemy pożyczkę każdej osobie i spółce po 3% stopie procentowej. Odpowiedz nam teraz na: harmoney461@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji.

  Mam nadzieję, że wkrótce skontaktuję się z Tobą przez e-mail: harmoney461@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 57. Pożyczka oferuje zaufanie i powagę. Jestem osobą fizyczną, która oferuje usługi all-in-one, prosimy o kontakt: elenanino0007@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 58. Jak przywrócono mój punkt kredytowy Nazywam się DONALD ANTHONY z Florydy. Pragnę wyrazić moją serdeczną wdzięczność JOHN LOAN FIRM za pomoc w przywróceniu wyniku kredytowego i śmierci, udzielając mi kredytu hipotecznego w wysokości 50 000 USD po odrzuceniu przez mój bank i inne agencje finansowe, które odwiedziłem. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy finansowej, polecam wszystkim, aby nie wpadli w niepowołane ręce, szukając odpowiedniego kredytu hipotecznego, aby skontaktować się z tą firmą za pośrednictwem poczty elektronicznej: johnloanfirm2@gmail.com Niech was Bóg błogosławi.

  OdpowiedzUsuń
 59. Dzień dobry,

    Uzyskaj pożyczkę w wysokości 2,5% z NORWEGIĘ POŻYCZKIEM KONSULTANTA. To łatwe, szybkie i bezpieczne.

  KONTAKT,

  E-MAIL: nortionloanconsultant@gmail.com

  TELEFON: +17815611941

  WHATSAPP: +2347067093957

  Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 60. POTRZEBUJESZ KREDYTU, JEŚLI TAK ZASTOSUJE TERAZ.

  Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasza pożyczka waha się od kredytów dla firm do indywidualnych oraz warunków długoterminowych i krótkoterminowych, przy korzystnych stopach procentowych (2%). Nasz proces kredytowy jest bardzo szybki i niezawodny z gwarancjami. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, odwiedź nas na nasz adres e-mail ( Luiscarlosfinance@outlook.com ) poinformuj nas o kwocie pożyczki, której potrzebujesz i chcesz czas trwania pożyczki. My czekam na wiadomość od Ciebie. Możesz wysłać wiadomość na poniższy adres e-mail. Luiscarlosfinance@outlook.com

  UWAGA: wszystkie wiadomości e-mail należy przesyłać na adres: Luiscarlosfinance@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 61. LENDICO LOAN SOLUTIONS otorga préstamos a la tasa
  del 3% de tasa de interés, si está interesado en un préstamo, está aquí por
  Aconsejar llenar y devolver el formulario de solicitud de préstamo a este
  Correo electrónico (lendico.investment@gmail.com) solo para saber si realmente eres
  interesado en préstamo. Estoy aquí para poner sonrisas en todas las caras tristes.

  NOMBRES COMPLETOS:
  DIRECCIÓN:
  PAÍS:
  CANTIDAD REQUERIDA:
  DURACIÓN DEL PRÉSTAMO:
  PROPÓSITO DEL PRÉSTAMO:
  SEXO:
  ESTADO CIVIL:
  MENSUALIDAD:
  NÚMERO DE TELÉFONO:
  CORREO ELECTRÓNICO:

  Al responder con estos detalles a (lendico.investment@gmail.com),
  avanzaremos al próximo paso que son los términos y
  cronograma del plan de re-pago.

  Sr. Williams Robert.

  OdpowiedzUsuń
 62. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek o obniżonej stopie procentowej w wysokości 3%. Nasz program pożyczek jest bardzo bezpośredni i elastyczny, ponieważ Twoja Satysfakcja i Sukces Finansowy są naszym celem. JEŚLI ZAINTERESOWANY, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail: (Affinbank11@yahoo.com)

  OdpowiedzUsuń
 63. Cześć,
  więc potrzebujesz pilnego kredytu na działalność gospodarczą lub przedsprzedażową, a my udzielamy kredytu w wysokości 2% odsetek rocznie. Zatwierdzenie jest szybkie, możesz ubiegać się o kredyt zarówno biznesowy, jak i osobisty; z rocznym okresem karencji. W takim razie skontaktuj się z nami przez e-mail: ibrahimhoffman@gmail.com lub odwiedź naszą stronę: https://ibrahimhoffman.wixsite.com/ibrahimhoffmanfirm, aby uzyskać więcej informacji na dziś.

  dzięki

  OdpowiedzUsuń

 64. Hello All I am jack berry by name, and am a very simple man. I work in a company called aseiamicrofanance, in this company we give out
  loans with a very low interest rate of 3%. We give out all kinds of loan in which you need. We need only serious applicants, so don't come
  here and play with our business. Feel free to contact us today through our email address Below: Email: aseiamicrofanance@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 65. Cześć...

  Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Złóż wniosek już dziś, a otrzymasz od nas pożyczkę.

  Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki!

  * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR
  * Pożycz od 5000 USD do 50 000 000 USD
  * Wybierz od 1 do 35 lat, aby spłacić.
  * Elastyczne warunki kredytu.
  * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ...

  Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700

  Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com

  Nadawanie światu znaczenia.

  Pozdrowienia.

  Oferta najlepszej firmy na świecie

  OdpowiedzUsuń
 66. Szanowny panie / pani, czy potrzebujesz pożyczki w jakimkolwiek celu? jeśli tak, napisz do nas na adres jullietfinancialaid@yahoo.com, aby uzyskać więcej informacji na temat poniższych informacji

  POŻYCZKA DOTYCZĄCA SZCZEGÓŁÓW APLIKACJI:

  Imię:.................
  Drugie imię:...........
  Nazwisko:.......
  E-mail:.....................
  Telefon domowy:...........
  Telefon biurowy:..........
  Mobilny:..............
  Adres zamieszkania:.......
  Miasto:......................
  Stan / prowincja: ............
  Kraj:...................
  Numer faksu:................
  Wiek:.............
  Seks:....................
  Stan cywilny:............
  Zawód:..............
  Miesięczny przychód:..........
  Imię najbliższych krewnych: .......
  Adres najbliższych krewnych: .......
  Potrzebna kwota pożyczki: ........
  Czas trwania pożyczki (maksymalnie 25 lat): .............
  Cel pożyczki:..........
  pozdrowienia
  kontaktowy adres e-mail: jullietfinancialaid@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 67. Dzień dobry, to moja skromna przyjemność w doprowadzeniu do progu, najlepsza pożyczka. finansowanie opcji inwestycyjnych. W BELLUNO we Włoszech rozumiemy wyzwania związane z uzyskaniem zgody na pożyczkę z mniejszą niż gwiezdna oceną kredytową i historią. Dlatego od wielu lat specjalizujemy się w obsłudze i przetwarzaniu zatwierdzeń pożyczek dla osób, które nie mają takich ocen kredytowych. Oferujemy kredyty dla firm, kredyty mieszkaniowe i wiele innych, a także pokryjemy wszystkie Twoje potrzeby pożyczkowe dzięki ekscytującym stopom procentowym i bezproblemowym planom spłat. Pracujemy nad rozszerzeniem naszej międzynarodowej. portfel globalnie i finansowanie projektów w formie finansowania dłużnego z 1 miliona dolarów i więcej. Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niskim zwrotem z odsetek za zaledwie 3% rocznie przez okres 1-15 lat. Możemy również zatwierdzać pożyczki osobiste i firmowe w wysokości od 100 000,00 USD do 1 000 000 USD w zależności od charakteru działalności. Obecnie zapewniamy fundusze na: * Franczyzę startową * Pozyskanie biznesu * Rozszerzenie działalności * Zakup nieruchomości komercyjnych * Realizacja kontraktów * * Konsolidacja pożyczek Naszym celem jest być w stanie pomóc każdemu tak bardzo, jak to możliwe, niezależnie od tego, co zawiera raport kredytowy powiedzieć. Nie ustanowiliśmy naszej firmy, aby dyskryminować. Chętnie otrzymamy Twoje Podsumowanie / Plan Projektu, a także zaakceptujemy BELLUNO. Jest naszą stanowczą determinacją, aby uważnie uczestniczyć w dowolnym opłacalnym projekcie, mając na względzie finansowanie i oferowanie takich pożyczek. Wyślij nam swoje streszczenie projektu pocztą e-mail na adres: alenxanderwalkerloanfirm@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
   Dobry dzień, potrzebujesz pożyczki biznesowej? potrzebujesz pożyczki osobistej? Czy zamierzasz zaciągnąć pożyczkę? w jakim celu? ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że istnieje firma pożyczkowa, która udziela pożyczki o niskim oprocentowaniu. Jesteśmy zarejestrowaną i zatwierdzoną przez rząd pożyczkową firmą pożyczkową. Wydajemy pożyczkę różnym organizacjom, szkołom, szpitalom, osobom fizycznym, kościołom, mężczyznom i kobietom, którzy są finansowo nieczynni. Jest to okazja, aby rozwinąć działalność i zapłacić za każdy depozyt. nie wahaj się teraz przesłać swojej aplikacji. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt: Philipmarkloanfirm8420@gmail.com lub zadzwoń pod numer telefonu +918123901736

   Usuń
  2. Cześć...

   Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, rzetelni, wydajni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista dla nieruchomości i wszelkie rodzaje finansowania biznesowego Złóż wniosek już dzisiaj, a otrzymasz od nas pożyczkę.

   Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki!

   * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR
   * Pożycz od 5000 USD do 90 000 000 USD
   * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.
   * Elastyczne warunki kredytu.
   * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ...

   Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700

   Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com
   Call / Sms: +1518 621 2700

   Nadawanie światu znaczenia.

   Pozdrowienia.

   Oferta najlepszej firmy na świecie

   Usuń
 68. Czy potrzebujesz prawdziwej pożyczki?
  Czy chcesz płacić rachunki?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobistej?
  Czy potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki?
  Potrzebujesz pożyczki biznesowej?

  Chcesz być finansowo stabilny? email: Larryellisonfinance@gmail.com

  Wypełnij formularz wniosku.
  1) Pełna nazwa:
  2) Kraj:
  3) Wymagana kwota:
  4) Czas trwania pożyczki:
  5) Numer telefonu:

  Email: Larryellisonfinance@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 69. Witam wszystkich, udzielamy pożyczek wszelkiego rodzaju zarówno krótko- jak i długoterminowych. Jeśli potrzebujesz pożyczki, nie zapomnij wysłać do nas e-maila, aby uzyskać więcej informacji. E-mail: customercare@kabusinesshome.com lub kennethabrighten@kabusinesshome.com

  Dziękuję Ci
  Annoucer.

  OdpowiedzUsuń
 70. Czy potrzebujesz pożyczki? jeśli potrzebujesz pożyczki, uprzejmie skontaktuj się ze mną poprzez e-mail privatefirm3@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...