Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

wtorek, 26 kwietnia 2011

Zapach niespełnionych marzeń...


Natalia Rogińska
MACIEJKA

ISBN: 978-83-7648-685-7
Data wydania: 14.04.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 224
Oprawa: miękka
Wyd. Prószyński i S-ka
Cena detaliczna: 26,00 zł

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością Natalii Rogińskiej, dlatego  byłam ogromnie ciekawa jej stylu pisarskiego. Autorka jest młodym lekarzem i dyplomowanym psychologiem. W wolnych chwilach uwielbia pisać, czego dowodem są książki ,,Alicja’’ oraz ,,Gruba’’. Teraz  światło dzienne  ujrzało  najnowsze dzieło Natalii Rogińskiej pt. ,,Maciejka’’ wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Główną bohaterką powieści jest trzydziestosiedmioletnia Karolina, pracująca jako pielęgniarka w pobliskim szpitalu. Będąc jeszcze na studiach, podczas pisania pracy magisterskiej, zakochała się szaleńczo w swoim promotorze- Macieju Kownackim. Ich romans może miałby szansę na poważniejszy związek, gdyby nie fakt, że profesor był żonaty i miał dwójkę dzieci.

Miłosny zawód spowodował, iż mimo upływu lat Karolina nie potrafi zapomnieć o byłym promotorze (który obecnie jest Ministrem Zdrowia) w wyniku czego dziewczyna prowadzi życie singielki. Nie oznacza to jednak, że żyje jak pustelnica, wręcz przeciwnie często zawiera przygodne znajomości, opisując w pamiętniku  swe seksualne życie w telegraficznych skrótach ,, Numer 20- technik radiologiczny. Zachowywał się tak, jakby nie wiedział, co się robi z nagą kobietą. ; Numer 21- Tomek. Cacy ciało, mózgu mało. ; Numer 23- Irek. Z wielką głową, więc ciężko by się rodziło jego dzieci''.

Pozornie mogłoby się zdawać, że Karolina jest szczęśliwa, mając w miarę dobrą pracę, grono przyjaciółek i całą masę przelotnych romansów. Nic bardziej mylnego. Dziewczyna czuje się samotna, gdyż jak każda prawie kobieta, w głębi duszy marzy o ustatkowaniu się i założeniu rodziny, ale ciągłe porównywanie każdego potencjalnego kandydata na męża do Macieja Kownackiego, kończy się na niekorzyść adoratora.

Niespodziewanie nadarza się okazja, aby stanąć oko w oko z obecnym Ministrem Zdrowia i zemścić się za złamane serce. Czy Karolina skorzysta z tej możliwości? Przekonajcie się sami, tym bardziej, że to nie koniec życiowych problemów bohaterki. Czekają  na nią jeszcze większe wyzwania. Sprawdźcie jakie.

Po przeczytaniu ,,Maciejki’’ mam  trochę mieszane uczucia a to dlatego, że pierwszy raz spotkałam się z tak wesołym, przezabawnym stylem pisarskim. Uśmiech, praktycznie przez cały okres czytania nie schodził mi z twarzy. Autorka w bardzo żywy sposób opisała główną bohaterkę, że ma się swoiste wyobrażenie, jakby była to nasza najlepsza, zwariowana koleżanka.

Książkę czyta się bardzo lekko, szybko i przyjemnie. Mogę ją polecić każdemu, szczególnie tym osobom co nie lubią, bądź boją się czytać. Jestem przekonana, że po zaznajomieniu się z tą powieścią zmienią zdanie, że książki są trudne, skomplikowane czy ,,ciężkie’’.

,,Maciejka’’ dostarczy wam dużo relaksu, odprężenia i frywolnego humoru. Chcesz poprawić sobie samopoczucie? Kup powieść Natalii Rogińskiej i zafunduj umysłowi dużą dawkę odprężenia, po ciężkim przebytym dniu.

Moja ocena 4,5 / 6

                               Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka. Tradycyjnie sylwetka autorki książki.

Natalia Rogińska urodziła w 1985 roku w Łodzi. Dorastała w najbardziej zielonym województwie Polski, w Gubinie, gdzie chętnie i często wraca, nie tylko wspomnieniami. Obecnie jest studentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których robi dyplom z psychologii. W przyszłości chciałaby być taką kobietą jak jej matka i takim lekarzem jak jej ojciec.


Zainteresowanym, polecam również bloga Natalii Rogińskiej.

6 komentarzy:

 1. Brzmi interesująco, więc z chęcią przeczytam:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. samotneserca.pl/samotni_rodzice#opowieść tu też interesująca historia którą poleciło mi już z 10 osób :)

   Usuń
 2. Leży na półce i czeka, bardzo jestem jej ciekawa, bo wcześniej nic tej autorki nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostałam propozycję zrecenzowania tej książki, jednak nieco się zagubiłam i było już po ptakach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. przeczytałam Alicję, Grubą i Maciejkę - rewelacja:) czyta się jednym tchem, dystansem i humorem:) Polecam serdecznie i czekam na więcej:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze jak dla mnie Alicja to najlepsza książka polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...