Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem. [Nick Vujicic] ❤

niedziela, 3 kwietnia 2011

W imię własnych wartości...


Marek Harny

W IMIĘ ZASAD

Data wydania: 2011-03-22
Liczba stron: 488
Oprawa miękka,
Format: 125 x 195 mm
wyd. Prószyński i S-ka
Cena detaliczna: 34,00 zł
ISBN: 978-83-7648-652-9


Każdy z ludzi walczy w imię własnych zasad,
I nie ważne jaki kraj, jakie wyznanie czy rasa,
Nasza siła to władza, pęka ostatnia nić
Dzisiaj wschodzi czarne słońce, jutro nie będzie już nic.


Czy my także, mamy określone zasady, których się trzymamy? W dzisiejszych czasach, trudno znaleźć taką osobę. Zatracony, bądź nie wykształcony system wartości i zasad, może prowadzić do upadku moralności a nawet człowieczeństwa. Jednak, niewiele jest ludzi, którzy mają odwagę walczyć w imię swoich wartości.

Marek Harny, pisarz i dziennikarz, zadebiutował opowiadaniami ,,Unieś mnie wielki ptaku’’. Jest również autorem takich dzieł jak: ,,Urodzony z wiatru’’, ,,Lekcja miłości’’, ,,Samotność wilków’’, ,,Zdrajca’’ czy ,,Wszyscy grzeszą’’. Napisał również, rewelacyjną powieść ,,Pismak’’ za którą w 2006 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. W swojej najnowszej kryminalno- sensacyjnej książce ,,W imię zasad’’, wydanej przez wyd. Prószyński i S-ka, przedstawia, dobrze znanego już czytelnikom- Adama Bukowskiego, twardego dziennikarza z zasadami, który i tym razem wplątuje  się w szereg niebezpiecznych zdarzeń.

Wszystko zaczyna się, od znalezienia nad brzegiem Wisły, martwego ciała Kingi Stolarek. Ta młoda antyglobalistka znana była wszystkim, ze swoich bardzo radykalnych poglądów. Domagała się legalizacji narkotyków. Wielu ludzi nie popierało jej punkt widzenia, co przyczyniło się do tragedii.
Policja, rozpoczyna śledztwo. Lista podejrzanych jest bardzo długa, począwszy od nieuczciwego biznesmena Boba Kujawiaka z Chicago, następnie nacjonalistycznej organizacji pod nazwą ,,Akcja Czysta Polska’’ , skończywszy na Wampirze z Sanoka, czyli seryjnego mordercy, który niedawno wyszedł z więzienia.

Dziennikarz śledczy Adam Bukowski, jest przekonany, że to on uruchomił całą lawinę dramatycznych wydarzeń a zapoczątkował to jego ostry reportaż z udziałem Kingi Stolarek. Próbuje dociec, dlaczego ta młoda dziewczyna musiała zginąć, nie zdając sobie sprawy, że naraża się nie tylko prawdziwym mordercom, ale również niektórym prawnikom, policjantom, detektywom i innym ludziom, którzy mają swój nielegalny wkład w narkobiznesie i polityki. Dodatkowo okazuje się, że jego córka Agnieszka z którą nie ma niestety zażyłych relacji, również odgrywa znaczącą rolę w całej tej przestępczej aferze.

Bukowski, mimo iż nie zawsze był porządnym facetem, postanawia jednak za wszelką cenę dociec prawdy, ukazując przy tym świat w którym rządzą ciemne interesy a  pieniądz jest podstawową wartością.  Razem z panią aspirant Renatą Kuc, wpada w sam środek okrutnego świata bez zasad. Czy uda mu się dokonać przełomu, zapobiegając dalszej przestępczości, przy okazji wyjaśniając zbrodnię Kingi i ratując córkę? Zapraszam, przekonajcie się sami.

,,W imię zasad’’ Marka Harnego, to porządny, prawdziwy kryminał, przedstawiający współczesną polską rzeczywistość, gdzie politycy, lewiacy, nacjonaliści, antyglobaliści itp. są jedynie małymi pionkami w przestępczym świecie. Zwolennicy spiskowych koncepcji, będą z pewnością zadowoleni odnajdując tu : korupcje, walkę o władzę, wpływy i pieniądze oraz różne ciemne interesy między ludźmi ze świata polityki a marginesem społecznym.

Powieść czyta się bardzo płynnie i przyjemnie. Jedynie co mnie drażniło, to cała otoczka polskiej polityki. Nigdy nie interesowałam się władzą ani ludźmi, którzy ją tworzą, dlatego ten polityczny świat, jest dla mnie całkiem obcy. Cała reszta natomiast bardzo ciekawi i intryguje. Mamy świetnie rozgrywającą się akcję pełną niespodzianek, namiętny seks w obliczu zagrożenia oraz skomplikowaną zagadkę, dającą do myślenia- kto zabił?

Zachęcam do przeczytania. Wejdź w ten mroczny, rzeczywisty świat i przekonaj się samemu, czy przypadkiem za rogiem twojej ulicy nie rozgrywają się ważne dla ludzi i Polski, sprawy.


Książkę otrzymałam od wydawnictwa Prószyński i S-ka , za co serdecznie dziękuję.Tradycyjnie, pragnę wam przybliżyć postać autora książki.


Marek Harny ,urodził się w 1946 w Zabrzu. Dzieciństwo spędził w Nowym Sączu. Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Od roku 1989 mieszka w Krakowie. Debiutował w roku 1975 tomem opowiadań „Unieś mnie, wielki ptaku”, za który otrzymał nagrodę literacką im. Stanisława Piętaka. W czasach PRL-u wydał także powieść „Kraina naszej tęsknoty” i kolejny tom opowiadań „Góry są w nas”.
Za rewelacyjnego "Pismaka" uhonorowany został w 2006 roku prestiżową Nagrodą Wielkiego Kalibru.

Zapraszam również na stronę główną Marka Harnego .

5 komentarzy:

 1. książkę w najbliższych dniach otrzymam do recenzji. Postaram się jednak zapamiętać iż pisałaś o niej i wrócić do twojej recenzji gdy moja już się wyklaruje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam jego lekcję miłości a tą z całą pewnością też przeczytam :) Dobry polski kryminał w wykonaniu Harnego to jest coś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam, choć pewnie nie w najbliższych dniach:). Czasu brakuje, ale już neidługo wakacje, więc spokojnie będe mogła oddać się lekturze.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Can't write an essay? Then a site will come to your aid that will help you to write an essay on any topic as soon as you wish payforessay.net

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...