Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 12 grudnia 2019

KONKURS: POZNAJ MNIE LEPIEJ: Jan Józef Łoziński

Jan Józef Łoziński urodził się w Głubczycach 05 lipca 1963 roku. Pochodzi z małej wioski nieopodal czeskiej granicy w Górach Opawskich. Od małego dziecka wychował się na opowiadaniach i wspomnieniach rodziców i dziadków dotyczących leśnego życia, bo dziadek ze strony mamy (jak i jego ojciec) był Gajowym w lasach hrabiego Potockiego pod Lwowem, za co cała rodzina jego mamy została wywieziona na syberyjskie zesłanie nad Jezioro Bajkał. Po skończeniu szkoły średniej Jan służył w Marynarce Wojennej, a po wyjściu do cywila pracował, jako doręczyciel pocztowy, a potem związał się z gazownictwem w Zakładzie Gazowniczym Opole. Zadebiutował w zeszły roku tomikiem poezji: ''Poezje Wyszeptane'' - akurat w dniu jego urodzin, co było miłym akcentem ze strony wydawnictwa Ridero. W mijającym roku ukazały się kolejno trzy tomiki: w styczniu ''Pustelnicze Bajania'' a latem ''Poezje Wyszeptane'' części druga i trzecia.Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej pana Jana Józefa Łozińskiego. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Następnie wszystkie pytania wraz z odpowiedziami zbiorę w formie wywiadu i umieszczę w osobnym poście.

   Jedna osoba, która zdaniem autora zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci 4 książek ''Pustelnicze Bajania'' oraz ''Poezje Wyszeptane'' (3 części) wraz z autografem i dedykacją od autora.
  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest Jan Józef Łoziński.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) panu Jnowi Józefowi Łozińskiemu na temat jej twórczości, zainteresowań itp. 
4. Konkurs trwa od 12 grudnia 2019 roku do 18 grudnia 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 26 grudnia 2019 roku.
6. Nagrodą są 4 książki:  ''Pustelnicze Bajania'' oraz ''Poezje Wyszeptane'' (3 części).
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

20 komentarzy:

 1. Zapraszam serdecznie dziękując Cyrysi za to miłe wyróżnienie Nie zapominajcie że inne konkursy też na tym blogu trwają i może szczęście czeka w jednym z poprzednich wpisów a może w którymś z kolejnych Kto wie Pozdrawiam niecierpliwie oczekując na Wasze pytania

  Jan Józef Łoziński

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to że wychował się pan na wsi i opowieści dziadków i rodziców skłoniły Pana do pisania czy to że opowiadali chciał Pan to zapisać i podzielić się z innymi

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Miał Pan problemy w trakcie pisania? Jakąś blokadę bądź chwile zwątpienia, że czytelnicy odrzucą Pana twórczość?
  2. Gdyby mógł Pan stworzyć z kimś autorski duet, kto by to był? Dlaczego akurat ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam z ciekawością na odpowiedzi autora. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czym jest dla Pana natchnienie?
  2. Czy utożsamia się Pan w jakiś sposób z podmiotem lirycznym w swoich dziełach, jeśli tak, to poprzez jakie cechy charakteru? Pozdrawiam serdecznie :-)

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przynać, ze oprócz Schillera poezja nowoczesna rzadko kiedy mi podpasowywała?jakby Pan się okreslił,abym wzieła się z przyjemnościa do lektury Pana twórczości?

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia! A ja zapraszam do siebie, gdzie wróciłam ze swoją książką: https://forenovel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Co chcesz mi powiedzieć szeptem? Ile w tym będzie prawdy, a ile bajania?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1.Czy Pan wywodzi się z rodziny od sławnych pisarzy Łozińskich.
  2.Czy Pana utwory miłosne dotyczom wciąż tej samej kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy natchnienie do pisania "przychodzi" Panu nocą, czy w ciągu dnia i czy trwa godzinę czy dłużej?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Robert Graves powiedział: „Nie zarabia się pieniędzy na poezji, ale nie ma również żadnej poezji w zarabianiu pieniędzy", zgadza się Pan z tym?

  Wioletta Kuchta - autorka tomiku pt. "Refleksje pisane piórem anioła"
  https://www.facebook.com/Refleksje-pisane-pi%C3%B3rem-anio%C5%82a-poezja-322879048178677/?modal=admin_todo_tour

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Co Pana najbardziej inspiruje w tworzeniu poezji?
  2. Jak Pan radzi sobie z krytyką literacką po pierwszym zapoznaniu się z Pana twórczością?
  3. Ile Pan poświęca czasu na stworzenie pierwszych wersów wiersza?
  4. Czy lubi Pan poznawać ludzi oceniających głębię pisaną i ujawnioną w momencie, kiedy autor ma ochotę odkryć przed całym światem?
  5. Który z wierszy autorskich wywołuje największe wzruszenie u Pana?

  Dziękuję:)

  Anna

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam, miło mi Pana poznać, póki co z nazwiska, a nie z twórczości.
  Moje pytanie:

  Wieś jest lub bywa inspirująca do tworzenia poezji- mam nadzieję, że się Pan zgodzi, ale czy z kolei miasto ma w sobie coś, co potrafiłoby wzbudzić w Panu jakąś emocję a w rezultacie wenę/inspirację do skreślenia kilku wersów?

  Dziękuję,
  MoniaP.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wybrałby Pan życie na wsi czy duże miasto?
  Jakie jest Pana największe marzenie?

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiedyś jeden z aktorów powiedział" definiują Cię dwie rzeczy:cierpliwość kiedy nie masz nic i twoje podejście do życia, kiedy masz wszystko". Patrzac na swoje zycie przez pryzmat swoich wierszy jest Pan w stanie okreslic ktora z tych dwóch rzeczy w nich dominuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, zapomnialam się podpisac b.szatkowska

   Usuń
 16. Czas konkursowy minął Dziękuję serdecznie wszystkim którzy zabrali głos i polubili ten artykuł Co prawda do 26 grudnia pozostało jeszcze kilka dni ale z racji zamieszania świątecznego chciałbym już dziś wyróżnić wszystkie 18 cie wpisów przesłaniem wszystkich czterech pozycji dotychczas wydanych w postaci pdf lub epub oczywiście po przesłaniu danych kontaktowych czy tu Cyrysi na bloga czy też na Facebooku na nasze profile
  A po świętach bądź raczej już po nowym roku przy okazji wywiadu z odpowiedziami na Wasze pytania przyznam nie jedną nagrodę w postaci czterech tomików a dwie Ale komu to jak na razie niech pozostanie moją tajemnicą
  Życzę Wszystkim zdrowych i pogodnych świąt pozdrawiając serdecznie
  Jan Józef Łoziński

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...