Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

wtorek, 21 lipca 2020

KONKURS: RECEPTA NA SZCZĘŚCIE

Moi Drodzy,

Przychodzę do Was z konkursem, w którym można wygrać ''Szczęście pod stopami'' Renaty L. Górskiej. 

Zadanie konkursowe:

Nie pomogą żadne zaklęcia, jeśli szczęściu nie da się szansy. Rada jest prosta – zamiast martwić się na zapas, lepiej cieszyć się tym, co teraz. A Wy jaką macie receptę na szczęście? Czy w świecie, w którym panuje wieczna pogoń za czymś ulotnym, można być spełnionym człowiekiem?


Jedna osoba, która najbardziej zaintryguje mnie swoją odpowiedzią otrzyma nagrodę.
_________

Będzie mi miło, jeśli:
- zostaniesz obserwatorem mojego bloga 
- udostępnisz informacje o moim konkursie

Do dzieła!!! Naprawdę warto!


   Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo: Replika
3. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedz na pytanie: jaką macie receptę na szczęście
4. Konkurs trwa od 21 lipca 2020 roku do 26 lipca 2020 roku do godz. 23.59
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 29 lipca 2020 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ''Szczęście pod stopami'' Renaty L. Górskiej. 
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. 
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatne upowszechnianie, publikację prac w dowolnej formie (wraz z danymi osobowymi autorów).

37 komentarzy:

 1. Bardzo fajny konkurs. Powodzenia wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja recepta na szczęście:
  1 x (rano) - kapsułka dobrego nastroju
  2 razy dziennie- pigułka spokoju
  1 x (w południe)- łyżeczka syropu optymizmu
  3 razy dziennie- tabletka miłości do świata;)

  I od razu życie staje się piękniejsze;))


  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne pytanie konkursowe, ale chyba nie mam weny żeby wziąć w nim udział... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Recepta na szczęście jest szczera i prosta, pilnować zawsze własnego nosa 🙂 nie interesować się zawzięcie czyimiś sprawami, dbać o siebie, najbliższych, nie podążać ślepo za obcymi radami. Zawsze mieć swoje zdanie, uśmiech na twarzy, dziękować Bogu za to co się wydarzy. I jak to kiedyś ktoś mądry powiedział, problemów nie przeżywaj, bo je się rozwiązuje, nie zawracaj sobie głowy bo to życie rujnuje. Bądź sobą zawsze i wszędzie, a wtedy dobrze Ci będzie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe pytanie konkursowe. Życzę powodzenia uczestnikom konkursu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moją receptę na szczęście jest to aby nie czekać a życie będzie łatwiejsze tylko przyjmować każdą przeciwność losu bo to właśnie przeciwności losu pozwalają odkryć swoją siłę i swoje wewnętrzne szczęście

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja recepta na szczęście:
  Codzień na dzień dobry szklanka wody z miodem i cytryną, do tego świeże owoce i duża ilość warzyw. Klika posiłków dziennie, małych ale zróżnicowanych i najważniejsze: ćwiczenia na świeżym powietrzu. Muszę się Wam pochwalić, że dzięki nim czuje się o wiele lepiej! Choć wracam z ćwiczeń zmęczona to jednocześnie pełna energii i sił witalnych! Czuję i widzę, że schudłam i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa oraz dumna z siebie. Zamierzam zaprzyjaźnić się z ćwiczeniami na dłużej i uważam, że to jeden z najlepszych sposobów dbania o swoje zdrowie i dzięki nim jestem naprawdę szczęśliwa! Polecam każdemu bo naprawdę warto!

  Kinga Grabowska
  kinga06@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Recepta na szczęście? Iść do przodu, nie odwracać się za siebie. Mieć zawsze uśmiech na twarzy, bo on potrafi zmienić życie niejednego człowieka. Być miłym, szczerym. Dostrzegać piękno przyrody. Potrafić zachwycić się małymi rzeczami. Obudzić w sobie dziecko, chęć poznawania świata. Życzę wszystkim szczęścia
  Agnieszka Olczyk

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilkanaście tygodni temu zdecydowałem się że skorzystam z profesjonalnej firmy Gryzonie . Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiłem że znalazłem tę firmę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie ma jednej recepty na szczęście. Ot, po prostu rób to, co sprawia ci radość i jest w zgodzie z tobą.
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja recepta na szczęście:
  Przestańmy wreszcie żyć w ciągłym pośpiechu i notorycznym stresie, zacznijmy sami nadawać sens naszemu życiu, bo mamy je tylko jedno! Rozejrzyjmy się dookoła i poświęćmy więcej czasu bliskim, wyjdźmy na spacer, do kina czy do teatru. Zastanówmy się nad własnymi marzeniami i celami, nie sugerujmy się innymi. Dostrzegajmy piękno. Nie dajmy się podporządkować panującym stereotypom, że dzięki zarobionym pieniądzom będziemy szczęśliwsi, mając na wyciągnięcie ręki wszystkie dobra materialne. Pieniądze szczęścia nie dają, lecz w jakimś tylko stopniu ułatwiają nam życie. Najważniejsze w życiu jest miłość, rodzina, przyjaciele, spełnienia samego siebie, a szczęściem są te małe i większe przyjemności przeżywane z najbliższymi. Żyjmy chwilą, bądźmy królami własnego losu i częściej kierujmy się sercem, a doznamy szczęścia. A temu wszystkiemu niech towarzyszy optymizm, pozytywne nastawienie i wiara we własne możliwości. To właśnie szczęście w nas samych, odpoczynek i relaks są najlepszymi sprzymierzeńcami układu nerwowego.
  Pozdrawiam, Iza
  izka3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Spacer na świeżym powietrzu z psem, a jeśli pada zakładam kolorowe kalosze i biorę różowy parasol, żeby się wyróżniać, uwielbiam przekopywać się przez równo ułożone sterty liści.
  2. Książki - czytanie, wypożyczanie z biblioteki (od niedawna opcja dla leniwych - możliwość zamówienia książek przez Internet z odbiorem dnia kolejnego) i kupowanie (przekopywanie się przez zapowiedzi na Matrasie i w Empiku to dla mnie już rodzaj hobby + szukanie nowych autorów, którzy mnie zachwycą swoim stylem i atmosferą).
  3. Oglądanie seriali lub filmów (najlepiej komedie romantyczne).
  4. Popołudniowa drzemka pod puchatym kocykiem w pozycji ja-pies-pluszak mojego psa.
  5. Zabawy w kuchni: począwszy od koktajli owocowych, przez muffinki, ciasta czy próbowanie nowych przepisów na obiad.
  6. Układanie puzzli - od dziecka to uwielbiałam, mogę to robić godzinami, stanowią dla mnie wyzwanie i są gimnastyką dla mojego umysłu. Moje ulubione mają 6 tysięcy elementów, ich ułożenie zajmuje mi od 3 do 4 tygodni i zajmują powierzchnię dywanu.
  7. Gra na pianinie połączona ze śpiewem (fałszuję, więc możecie współczuć moim sąsiadom).
  8. Ćwiczenia fizyczne, dzięki którym wchodzę w jeansy o rozmiar mniejsze - to poprawia humor jak nic innego - a w nagrodę, że się mieszczę jest Snickers.
  9. Uśmiech, bo to jedyna krzywa, która wszystko prostuje :)
  Zaczytanego weekendu, Teresa

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Moja recepta na szczęścia jest dosyć prosta:
  - nie szukaj dziury w całym,
  - ciesz się z najmniejszych niespodzianek, bądź miłych wydarzeń,
  - nie oczekuj na wielkie szczęścia omijając te mniejsze,
  - nie szukaj ideału, bo na to marne szanse,
  - bądź miły dla innych bo to zawsze wraca podwójnie
  - i chodź zawsze z podniesioną głową z uśmiechem na twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Aby czuć się człowiekiem szczęśliwym staram się w swoim życiu przestrzegać pięciu zasad i zawsze o nich pamiętać. Po pierwsze staram się cieszyć z tego i doceniać to, co posiadam. Nie będzie szczęśliwym ten, któremu w życiu ciągle jest mało, kto ciągle goni za kolejnymi zdobyczami , doznaniami, przeżyciami itd. Cieszę się tym, co mam, co ofiarowało mi życie. Po drugie nie żyję przeszłością, nie oglądam się wstecz. Ktoś kiedyś ładnie napisał, że nie powinniśmy oglądać się za siebie, bo tam już wszystko widzieliśmy i niczego nowego nie dostrzeżemy. Trzeba spoglądać w przyszłość, bo do niej dążymy. Staram się pamiętać o tych słowach, by budować przyszłość, w której będę się czuła szczęśliwym człowiekiem. Po trzecie staram się cieszyć każdym drobiazgiem i w tym odnajdywać moje szczęście: w porannej kawie, godzinie spędzonej z dobrą książką, kwiatach w wazonie, spacerze po lesie, buziaku od syna czy miłych słowach usłyszanych od mojego ucznia. Po czwarte pamiętając o tym, że karma wraca, staram się nie wyrządzać innym krzywdy. Wszak kto kradnie, zostanie okradziony, kto zdradza, doświadczy zdrady, kto kłamie, zostanie okłamany itd. Więc stosuję profilaktykę szczęścia, daję to, co sama chciałbym otrzymać. Poza tym nie tworzę sztucznych problemów, nie szukam dziury w całym, nie uprzykrzam życia ludziom. Wychodzę z założenia, że traktuję innych tak, jak sama chciałbym być traktować, a ofiarowane dobro wraca. Po piąte nie przejmuję się i nie denerwuję tym, na co nie mam wpływu. Staram się dostosować do tego, co ode mnie nie zależy i być w tym wszystkim szczęśliwa. To takie żelazne zasady ma mojej recepcie na szczęście ;) KINGA SALAMON (kinia-w@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 17. Najwięcej szczęścia daje mi możliwość uśmiechania się. Takiego prawdziwego, szczerego, płynącego z głębi serca. A to wcale nie takie proste, bo wirze dnia codziennego i natłoku obowiązków umyka człowiekowi to, co w życiu najważniejsze i co sprawia, że umie się szczerze cieszyć. Każdego dnia staram się mieć szeroko otwarte oczy i dostrzegać to, co może niewielkie i chwilowe, ale tak bardzo ważne. Cieszę się z drobiazgów, jakie los da mi przeżyć. Rozmową z synem, wieczorem z kotem, błyskiem zainteresowania lekcją w oku moich uczniów, świeżym chlebem w piekarni, wschodem słońca i wieloma, wieloma innymi chwilami czy momentami mojego życia, które sprawiają, że chce mi się uśmiechać. Z tych drobiazgów buduję moje prawdziwe szczęście - wdzięczność, że nie jestem na tym świecie sama, że moja rodzina jest zdrowa, że przeżyłam kolejny dzień, że dobrze wykonałam zawodowe obowiązki, że rozwiązałam kolejny życiowy problem. Wdzięczność spełnionego i szczęśliwego człowieka. :)
  Aleksandra Miczek (olamiczek@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Każdy z nas chce być szczęśliwy. Ja wyznaje takie zasady:
  *Wizualizuj swoje marzenia i miej odwagę je realizować
  *Otaczaj się wspaniałymi ludźmi
  *Znajdź czas dla rodziny i przyjaciół
  *Otwórz się na miłość
  *Nie narzekaj
  *Naucz się przebaczać
  *Ćwicz - znajdź czas dla siebie i swojego ciała
  *Nie myśl o przeszłości
  *Zdrowo się odżywiaj
  *Nie szukaj wymówek, nie obwiniaj innych o swoje porażki
  *Wysypij sie
  *Bądź życzliwa dla innych
  *Zatrzymaj się, złap oddech - każdy potrzebuje od czasu do czasu zwolnić
  *Mniej się przyglądaj - więcej działaj! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Moja recepta na szczęście, to doceniać zawsze to co mam i szanować tych, których mam. Uśmiech jest nieodłącznym elementem mojego życia i nigdy nie zapominam zabrać go ze sobą. Staram się nie przejmować drobnostkami, ale z każdej drobnostki się cieszyć. Ale w szczęściu dla mnie zawsze byli, są i będą moi najbliżsi, którzy zawsze dają powody do radości, pomagają mojemu szczęściu, nie zostawiają w potrzebie! To właśnie bliscy są przepisem na szczęście, bo to na nich zawsze można liczyć i oni są ze mną zawsze niezależnie od wszystkiego!

  OdpowiedzUsuń
 21. Moja recepta na szczęście jest bardzo prosta. Po prostu cieszę się tym co mam. Nie rozmyślam, nie kalkuluję co by było gdyby. Skupiam się na ludziach, których kocham i na rzeczach, które mam. Codziennie rano budzi mnie z uśmiechem na twarzy moja malutka córeczka. Nic więcej do szczęścia mi nie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 22. Recepta na szczęście 😁
  -Codziennie po szklance optymizmu-rano,obiad i kolacja😊
  - Raz dziennie upić się szczęściem innych🙃
  -Codziennie dawka ćwiczeń mięśni brzucha przez śmiech 😂
  - Utrzymywać kontakt z pozytywnymi wariatami😆
  - W kilogramach pochłoniać piękne książki 😍
  - Kilka razy w tygodniu przyjmować dużą dawkę zabawy ze swoim zwierzęciem pupilem😍
  Stosować wszystko bez ograniczeń i konsultacji.
  Dziękujemy za konkurs oraz ufundowanie nagrody :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wygodny fotel, kawa w ulubionym kubku i dobra książka - to sprawia, że czuję się szczęśliwa. Te chwile które są tylko moje dają mi siłę na pracę i obowiązki domowe. Nie ma gotowej recepty na bycie szczęśliwym, bo dla każdego człowieka oznacza ono co innego. Mnie wystarczy śmiech dziecka, zieleń trawy, promienie słońca na twarzy i już jest dobrze. A najlepiej jest wtedy, gdy spędzam czas z moimi dziećmi i mężem. Choć czasem zdarzają się zgrzyty i nieporozumienia to wiem, że dzięki nim jestem kompletna, dzięki nim wiem, że żyję. Szczęście to rodzina. Nie ma nic ważniejszego.

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo dużo komentarzy jest pod tym artykułem.To na pewno jest bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo dobry wpis na blogu. Wiele skorzystałem z przeczytania twojego wpisu na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 26. There are numerous gaming aficionados who are executing many tasks to receive the path of exile currency, nevertheless MMOGAH ought to be utilized by them to receive currency mainly because this amazing platform supplies the currency speedily. When you take a look at this poe list of currency site, you can obtain more and more information about the path of exile currency.

  OdpowiedzUsuń
 27. Players who execute buy elden ring items will acquire a number of items that are very helpful, for example, Weapons, Armor, Shields, Ammunition, Talismans, Consumables, Materials, and even more. The game play becomes a lot more amusing with the assistance of these items. By making use of this amazing site, a person can get more knowledge about elden ring items.

  OdpowiedzUsuń
 28. The wow classic tbc gold is a lot preferred by avid gamers in the game, but every video gamer would like to get gold without undertaking any activity. To acquire tbc gold, avid gamers can use the MMOGAH, and it assists them to gain gold without executing any activity. In case internet surfers take advantage of this wow classic tbc gold site, they gain more specifics about wow classic tbc gold.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...