Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 27 października 2020

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Wojciech Kulawski

Pisanie traktuje jak przygodę życia. Inspiracje czerpie z dalekich podróży i nocnych rozmów z ciekawymi ludźmi, którzy mają ambicję robić w życiu coś więcej, niż pić piwo i oglądać telewizor. Uważa, że wiedza zgromadzona w książkach, to najcenniejszy skarb ludzkości. Nie zamyka się w jednym nurcie literackim, eksperymentując z horrorem, science-fiction, kryminałem a nawet literaturą obyczajową, thrillerem czy sensacją.

Mieszka w malowniczym Rzeszowie. Wraz z innymi pasjonatami tańczy Tango Argentyńskie, Bachatę i Kizombę, chłonąc optymizm i energię Latynosów. Jednak jego największą życiową pasją jest realizowanie się w roli ojca, męża i syna. Pracuje w dużej podkarpackiej korporacji działającej w branży IT. Przez kilka lat udzielał się również jako recenzent portalu ArenaHorror.

Chciałby tworzyć coraz lepszą prozę, która dostarczyłaby czytelnikowi nieco wytchnienia i zapomnienia w zabieganym, współczesnym świecie. Nie ukrywa, że ma również aspirację, aby w swoich tekstach stawiać trudne pytania, oraz przemycać uniwersalne zasady, którymi stara się kierować w życiu.

Zadebiutował dwoma opowiadaniami „Rąbanko” i „Pojedynek na szosie” w antologii „Przedświt” wydanej przez Portal Literacki w 2010 roku. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień w konkursach literackich m.in. Poznań Fantastyczny, Literacki Debiut Roku, Międzynarodowy Festiwal Kryminału, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania czy Japan Fest.   Dziś macie okazję poznać bliżej pana Wojciecha Kulawskiego. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autor odpowie w formie wywiadu w osobnym poście.

   Jedna osoba, która zdaniem autora zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Syryjska legenda''.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


      Do dzieła kochani!!!

 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo CM.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Wojciechowi Kulawskiemu na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 27 października 2020 roku do 31 października 2020 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 5 lutego 2020 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Poza granicą szaleństwa'' Wojciecha Kulawskiego.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

16 komentarzy:

 1. Skąd pomysł akurat na "Syryjską legendę " - Czy był Pan kiedyś w Syrii i stąd wziął się tytuł? Czy wydarzenia, jakie mają tam miejsce zainspirowaly Pana w jakiś sposób do napisania tej książki ? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile koncepcji na nowe książki jeszcze siedzi Panu w głowie?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Miał Pan problemy w trakcie pisania? Jakąś blokadę bądź chwile zwątpienia, że czytelnicy odrzucą Pana książkę?
  2. Gdyby mogl Pan stworzyć z kimś autorski duet, kto by to był? Dlaczego akurat ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Jak się Panu wydaje, która z życiowych ról jest rolą najtrudniejszą do zagrania - rola pisarza-artysty, rola tancerza czy może rola ojca-męża-syna i dlaczego?
  2.Jakimi uniwersalnymi zasadami kieruje się Pan w życiu i dlaczego właśnie nimi?
  Serdecznie pozdrawiam

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 5. J również czekam na wywiad. I życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jak smakuje strach? Z jakim dodatkiem smakuje Panu najlepiej?
  2. Jaki jest Wojciech Kulawski i jego twórczość?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest Pan z zawodu informatykiem a zatem Pana profesja jest bardzo odległa od literatury, od Pana zainteresowań poza zawodowych. Skąd czerpie Pan inspirację do pisania książek, jak rodzą się Pana bohaterowie, na ile fabuła ma oparcie w realnych wydarzeniach a na ile jest to tylko literacka fikcja? Zapraszam do zabawy Krzysztof Mikołajczyk, Szymon Ebertowski, Barbara Krzewińska

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Informatyk piszący książki to dość nietypowe połączenie. Jaka była pierwsza reakcja Pana rodziny/ kolegów z pracy na Pańskie literackie poczynania ?
  2. Co najważniejszego Pana zdaniem pandemia koronawirusa zabrała lub dała pisarzom, a co takim osobom jak informatycy ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Iść czy dojść do celu? Co daje Panu większą satysfakcję?
  Aleksandra Miczek

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...