Życie jest krótkie. Nie marnuj go na rzeczy, które nie są ważne. Skup się na tym, co ma dla Ciebie sens i daj z siebie wszystko. [Steve Jobs] ❤

środa, 7 lipca 2021

Książki w kolejce do fryzjera i w warzywniaku? Czemu nie!

Dzięki inicjatywie Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej między 1 lipca a 31 sierpnia warszawiacy przekonają się, że czytanie książek da się połączyć z zakupami spożywczymi, a wizyta w serwisie rowerowym to najlepszy moment na delektowanie się poezją. W pięciu miejscach w stolicy powstaną specjalne punkty do czytania książek wyróżnionych w 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz jej laureatów.

 „Dzika rzecz” w kolejce do fryzjera, „Tkanki miękkie” w warzywniaku, a „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” w serwisie rowerowym – wszędzie można czytać książki. Dlatego właśnie już od 1 lipca do końca sierpnia w stolicy będzie działać pięć punktów czytania książek nominowanych oraz nagrodzonych w tegorocznej edycji Nagrody. Miejsca na Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej zostały dobrane tak, by literatura znalazła się jak najbliżej mieszkańców Warszawy, tam, gdzie załatwiają swoje codzienne sprawy.

Zagłębić się w lekturę na wygodnym leżaku będzie więc można przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10, w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. J. Waszyngtona 136, w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Z. Krasińskiego 18, u Barbera „Ferajna” przy ul. Gen. W. Andersa 6 oraz przy „Na Gramy. Sklep Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A.

 Każda Warszawska Czytelnia Nagrody Literackiej zostanie zaopatrzona we wszystkie książki nominowane do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, a wśród nich znajdą się oczywiście cztery nagrodzone tytuły, czyli „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej (proza), „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka (poezja), „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (literatura dziecięca) oraz „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka (książka o tematyce warszawskiej). Akcję przygotowano z nadzieją, że takie przypadkowe spotkania z książką mogą stać się wstępem do prawdziwej czytelniczej pasji.

 Fundator i organizator Nagrody Literackiej: Miasto Stołeczne Warszawa

Patroni medialni: Booklips.pl, Lubimyczytac.pl, Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!, Radio Nowy Świat, wawa.info.

 Więcej:

www.facebook.com/nagroda.literacka.warszawySkusicie się?

19 komentarzy:

 1. Jedne miejsce znajduje się niedaleko mnie, więc postaram się je odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna inicjatywa z tymi miejscami na czytanie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że takie inicjatywy są organizowane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna inicjatywa, popieram i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mieszkańców Warszawy to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na czytanie każde miejsce dobre ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Akcja super. Sama powoli nadrabiam książki nominowane i laureatów konkursu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna akcja promująca czytelnictwo. Ja prawie zawsze mam w torebce książkę, więc czekając w kolejce wykorzystuję ten czas.

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam serdecznie ♡
  Super pomysł! Akcja jak najbardziej warta poparcia :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna inicjatywa, trzeba promować czytelnictwo. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna inicjatywa, coś kompletnie nowego! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Trzeba przyznać, że pomysł rewelacyjny! Szkoda, że w moim mieście nie ma takiej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 13. Your blogs are great.Are you also searching for nursing pico writing help? we are the best solution for you. We are best known for delivering nursing writing services to students without having to break the bank.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...