Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Sztuka życia – to cieszyć się małym szczęściem. [Phil Bosmans] ❤

środa, 7 lipca 2021

Książki w kolejce do fryzjera i w warzywniaku? Czemu nie!

Dzięki inicjatywie Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej między 1 lipca a 31 sierpnia warszawiacy przekonają się, że czytanie książek da się połączyć z zakupami spożywczymi, a wizyta w serwisie rowerowym to najlepszy moment na delektowanie się poezją. W pięciu miejscach w stolicy powstaną specjalne punkty do czytania książek wyróżnionych w 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz jej laureatów.

 „Dzika rzecz” w kolejce do fryzjera, „Tkanki miękkie” w warzywniaku, a „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” w serwisie rowerowym – wszędzie można czytać książki. Dlatego właśnie już od 1 lipca do końca sierpnia w stolicy będzie działać pięć punktów czytania książek nominowanych oraz nagrodzonych w tegorocznej edycji Nagrody. Miejsca na Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej zostały dobrane tak, by literatura znalazła się jak najbliżej mieszkańców Warszawy, tam, gdzie załatwiają swoje codzienne sprawy.

Zagłębić się w lekturę na wygodnym leżaku będzie więc można przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10, w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. J. Waszyngtona 136, w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Z. Krasińskiego 18, u Barbera „Ferajna” przy ul. Gen. W. Andersa 6 oraz przy „Na Gramy. Sklep Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A.

 Każda Warszawska Czytelnia Nagrody Literackiej zostanie zaopatrzona we wszystkie książki nominowane do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, a wśród nich znajdą się oczywiście cztery nagrodzone tytuły, czyli „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej (proza), „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka (poezja), „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (literatura dziecięca) oraz „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka (książka o tematyce warszawskiej). Akcję przygotowano z nadzieją, że takie przypadkowe spotkania z książką mogą stać się wstępem do prawdziwej czytelniczej pasji.

 Fundator i organizator Nagrody Literackiej: Miasto Stołeczne Warszawa

Patroni medialni: Booklips.pl, Lubimyczytac.pl, Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!, Radio Nowy Świat, wawa.info.

 Więcej:

www.facebook.com/nagroda.literacka.warszawySkusicie się?

19 komentarzy:

 1. Jedne miejsce znajduje się niedaleko mnie, więc postaram się je odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna inicjatywa z tymi miejscami na czytanie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że takie inicjatywy są organizowane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna inicjatywa, popieram i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mieszkańców Warszawy to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na czytanie każde miejsce dobre ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Akcja super. Sama powoli nadrabiam książki nominowane i laureatów konkursu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna akcja promująca czytelnictwo. Ja prawie zawsze mam w torebce książkę, więc czekając w kolejce wykorzystuję ten czas.

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam serdecznie ♡
  Super pomysł! Akcja jak najbardziej warta poparcia :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna inicjatywa, trzeba promować czytelnictwo. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna inicjatywa, coś kompletnie nowego! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Trzeba przyznać, że pomysł rewelacyjny! Szkoda, że w moim mieście nie ma takiej akcji.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...