Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 21 października 2021

ZAPOWIEDŹ: ''Selfie z aniołem'' Hanna Urbankowska

Moi Drodzy,

9 listopada odbędzie się premiera powieści ''Selfie z aniołem'' Hanny Urbankowskiej.  Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym tytułem.

Mieszkańcy bloku na warszawskim Mokotowie lubią przesiadywać w kawiarni na parterze. Nie wiedzą jednak, że późnym wieczorem lokal zajmują aniołowie. „Dzień dobry!” zmienia się w „Dobranoc!”, a opiekunowie lokatorów zawzięcie dyskutują o swoich sprawach.

O czym mogą rozmawiać? Przecież wszystko dobrze się układa… A może jednak nie? Nagła śnieżyca, dziwne sny, nieprawdopodobne spotkania… W życie wkrada się zapowiedź chaosu.

„Selfie z aniołem” to książka, w której przenikają się dwa światy: ludzi i aniołów, zaś sprawy ostateczne splatają się z codziennością mieszkańców bloku. Wracają bohaterowie, znani z „Noworocznych aniołów”. Matylda i Wojciech, już po ślubie, oczekują pierwszego dziecka. Ania spełnia się, prowadząc kawiarnię. Zuzanna wyjechała na studia do Londynu.

Jakie znaczenie może mieć dla bohaterów historia, która wydarzyła się w latach 70. w podwarszawskiej wsi? Jaką rolę odegra zagubiony anioł, który przypadkowo trafia do warszawskiego bloku? Czy można ruszyć do przodu bez zaleczenia dawnych ran? I czy anioł może przestać być aniołem..?


Skusicie się?

11 komentarzy:

 1. Aż poczułam zbliżające się powolutku święta :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się interesująco. Może się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu klimaty. Ciekawie zapowiada się ta lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nim się obejrzymy a już będą święta 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Z takimi lekturami czas do Świat szybko minie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Być może się skuszę Cyrysiu. Zapowiedź bardzo intrygująca, pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od razu skojarzyło mi się z piosenką świąteczną De Su "Kto wie, czy za rogiem". ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. To świetna książka! Kto wpadł na taki pomysł? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę się doczekać czytania świąteczno-zimowych książek.

  OdpowiedzUsuń
 10. Już się nie mogę doczekać premiery. Zresztą, powoli zacznie się sezon na świąteczne książki, które wręcz uwielbiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...