Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 27 października 2021

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Alexandra Claire

Alexandra Claire. Urodzona 22 września 2000 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Sercem i duchem jest w rodzinnym mieście, a ciałem w Bangor w Północnej Walii, gdzie studiuje to, co kocha najbardziej, czyli kreatywne pisanie i literaturę angielską. Kiedy tylko może, rozpieszcza swojego ukochanego husky Kiarę oraz dwa koty – Rysię i Mruczka. Zakręcona romantyczka, fanka speedwaya z krwi i kości, swoje serce oddała książkom. Pierwsze prace zaczęła pisać w wieku trzynastu lat, a kilka lat później ukazał się jej debiut literacki. Publikuje także na Wattpadzie pod pseudonimem alexaandra_claire. Pisze głównie literaturę young i new adult ze szczyptą sensacji lub fantastyki. Stara się spełniać marzenia i cieszyć każdym dniem, bo życie jest tylko jedno i, jak twierdzi, trzeba czerpać z niego pełnymi garściami jak z miski pełnej ulubionych słodkości.    Dziś macie okazję poznać bliżej Alexandrę Claire. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki Teija. Czarna róża.

 Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Was Pos.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Alexandrze Claire na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 27 października 2021 roku do 31 października 2021 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 listopada 2021 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści: 
Teija. Czarna róża - Alexandry Claire.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

23 komentarze:

 1. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie. I pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie i oczywiście czekam na wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 3. Happy joining, All the best. Love reading about bloggers. Happy wishes.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Studiuje Pani w Walii, a dlaczego nie w Polsce i skąd wybór kierunku ?
  2. Jak reagujesz na komentarze typu " Taka młoda, a już pisze, co ona może wiedzieć". Czy hejt wśród młodych pisarzy jest mocno obecny?

  OdpowiedzUsuń
 5. jak to jest w Pani przypadku: czuje się Pani bardziej piszącym rzemieślnikiem czy twórcą odkrywającym zakamarki duszy i umysłów, czy poznanie technik pisarskich nie spłyca wrażliwości pisarza, nie stygmatyzuje jego twórczości

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia dla biorących udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Mogąc wcielić się w wybraną postać literacką na jeden dzień kogo i dlaczego by Pani wybrała??
  2. Czy marzy Pani o ekranizacji swojej książki??

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Serdecznie gratuluję debiutu - skąd pomysł na pierwsze "książkowe dziecko" i ile siebie "włożyła" Pani w tą historię?
  2. "Kochać kogoś za wygląd to jak kochać książkę za okładkę" - czy Pani zdaniem szata graficzna książki odgrywa ważną rolę?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak tylko wpadnie mi do głowy jakiś ciekawy pomysł, dam znać. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje pytanie brzmi:
  1. Gdyby miała Pani ugotować danie o nazwie "Książka", to jakie składniki by Pani połączyła, by powstał smak, który trudno zapomnieć?

  Serdecznie pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest mnóstwo tytułów na rynku, gdyby Pani mogła w kilku słowach, zdaniach zareklamować swoją książkę czytelnikom, dlaczego mają po nią sięgać.💕📖💕🙂

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy uważa Pani, że możliwa jest ucieczka od przeszłości i rozpoczęcie nowego życia bez cienia dawnych wydarzeń, tak całkowicie z czystą kartą?
  2.Czy myśli Pani, że tematy poruszane w książkach mogą pomóc czylenikowi,który przeżywa coś podobnego, mierzy się z podobnymi trudnościami? Czy mogą spełniać funkcję terapeutyczną?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1.Czy Pani zwierzaki były już bohaterami którejś z powieści, a jeśli nie to w jakim wątku najchętniej, by Pani je umieściła?
  2.Z jakim gatunkiem literackim nie jest na razie Pani "po drodze", ale kiedyś chciałaby Pani spróbować w nim swoich sił?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Jakie to słodycze znajdują się w Pani misce ulubionych słodkości, by czerpać z niej garściami każdego dnia?

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam. Oczywiście, że j ja mam pytanie do Pani:
  1. Czy piszą inspiruje się Pani zdarzeniami z życia swojego bądź najbliższych? Jeżeli
  tak, to czy któreś z takich zdarzeń opisała już Pani?

  OdpowiedzUsuń
 16. Złota rada dla pani czytelników ?
  Z jakim kwiatem mogła by się Pani utożsamiać?

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja mam takie pytania:
  1. Jakie emocje towarzyszą Pani podczas pisania książek, czy utożsamia się Pani z tymi emocjami?
  2. Jaka dokładnie sytuacja skłoniła Panią do pisania książek? :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Walia ma wiele pięknych miejsc do zaoferować, czy lubi Pani zwiedzać ten kraj?
  2. Ma Pani jakieś ulubione miejsce w tym kraju gdzie może Pani odpocząć i naładować baterię?

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czy uważa pani że pisarz i jego redaktor powinni się dobrze znać?
  2. Czy Pani zwierzęta występują w Pani książkach

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Którą z bohaterek przeczytanych przez Panią książek, mogłaby Pani nazwać "czarną różą"?
  2. Iść czy dojść do celu? Tworzyć czy trzymać w ręku gotowe dzieło? Który etap tworzenia książki daje Pani większą satysfakcję?
  Aleksandra Miczek

  OdpowiedzUsuń
 21. Z prawdziwą przyjemnością przyjąłem informację iż to ja stałem się laureatem zabawy - wywiadu z Alexandrą Claire. Teraz ze szczególną atencją sięgnę po książkę i pozostaję z nadzieją, że będzie to prawdziwa przyjemność. Literackiemu Światowi Cyrysi dziękuję za zorganizowanie fantastycznej zabawy

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...