"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

niedziela, 9 stycznia 2022

ZAPOWIEDZI - "IKON" G.Masterton, "Skarb czarownicy",nowe wydanie Grzechów młodości

Moi Drodzy,

Przychodzę do Was z garścią zapowiedzi wydawnictwa Replika na najbliższy miesiąc. W styczniu (25.01) do księgarń trafią:

Wznowienia 3 pierwszych tomów bestsellerowej bydgoskiej sagi Edyty Świętek „Grzechy młodości” – „Rzeka kłamstw”, „Echa niewierności” oraz „Cień zbrodni”

   FASCYNUJĄCA,PEŁNA EMOCJI, MIŁOŚCI I DRAMATÓW HISTORIA POLSKIEJ RODZINY Autorka zaprasza w podróż do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych. Ukazuje w niej codzienne radości i smutki polskiej rodziny, które splatają się z realiami życia w minionej epoce.

   Elżbieta i Tymoteusz niedawno wprowadzili się do przestronnego mieszkania na osiedlu Kapuściska. Tymoteusz ma przed sobą świetlaną przyszłość i dobrze zapowiadającą się karierę.

   Kazimierz, choć pasjonuje się kryminologią z którą wiąże się jego praca zawodowa, jest nieustannie namawiany do wstąpienia w szeregi Służby Bezpieczeństwa. Jego ukochana żona Ewa marzy o karierze wokalnej.

   Agata nie potrafi odnaleźć się w roli statecznej mężatki. Młoda polonistka wciąż wdaje się w romanse z innymi mężczyznami.

   Eugeniusz wciąż pakuje się w różne tarapaty. Krewki młodzieniec wpada nie tylko w ręce Służby Bezpieczeństwa, ale również w sidła miłości.

💛💛💛
Czasy się zmieniają, ale ludzkie tęsknoty i namiętności pozostają takie same. Edyta Świętek z literackim kunsztem miesza w życiu swoich bohaterów, a co ważniejsze także w sercu czytelnika! Pochylcie się nad „Grzechami młodości”. To prawdziwie sentymentalna podróż!
Agata Kołakowska, pisarka „IKON” Graham Masterton

   Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marilyn Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona!
   Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel Willie, major lotnictwa, ginie niespodziewanie, od razu nabiera podejrzeń. Czy to na pewno był wypadek? Przecież kilka godzin wcześniej Willie wyjawił mu, że odkrył nieprawidłowości w działaniu rakiet samonaprowadzających używanych w systemie obronnym Air Force.
   Parę dni później w sąsiednim mieście w podobny sposób umiera wdowa po innym majorze Air Force. Daniel natychmiast kontaktuje się z dziennikarką Kathy Forbes, która relacjonuje przebieg śledztwa w tej sprawie. Namawia ją, aby wspólnie rozwiązali mroczną zagadkę obydwu morderstw.
Masterton po mistrzowsku buduje napięcie, odkrywając maleńkie kawałki układanki, która pod koniec powieści staje się wyrazistym i jakże zaskakującym całościowym obrazem brudnej rzeczywistości. „SKARB CZAROWNICY” Anna Klejzerowicz – czwarta część cyklu „Czarownica”

   Małgosia wraz z siedmioletnią Marynią wiodą w Urokach spokojne i bezpieczne życie, otoczone życzliwymi im ludźmi, przyjaciółmi i zwierzętami. Małgosia prowadzi gabinet weterynaryjny, a rezolutna i samodzielna Marynia spędza wakacyjne dni, buszując po okolicznych lasach razem z bandą przyjaciół. Dzieciaki, mimo przestróg dorosłych, zapuszczają się w leśne ostępy, gdzie pewnego dnia dochodzi do wydarzenia, które początkuje całą serię tragicznych wypadków.
   Okaże się, że przeszłość nigdy nie pozwoli o sobie zapomnieć, a dawne zbrodnie wciąż potrafią rzucać długie cienie.


Skusicie się na którąś z powyższych propozycji?

14 komentarzy:

 1. Mam Ikona w starym wydaniu. Chyba sobie odświeżę tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się skuszę na Annę Klejzerowicz. Dużo o niej dobrego czytałem i słyszałem. Polecam Cyrysiu Berenikę Miszczuk - też pisze świetnie. Pozdrawiam serdecznie , po zalatanym przedpołudniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam serię Klejzerowicz i 3 tomy bardzo mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybrałaś akurat takie, które chętnie bym przeczytała. Mastertona lubię od czasów nastoletnich. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę, przypomniałaś mi, że mam na półce jeszcze ostatni tom sagi Edyty Świętek. Muszę w najbliższym czasie to ogarnąć 😃

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej jestem ciekawa czwartej części cyklu „Czarownica” :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym przeczytała powieści Edyty Świętek, bo jeszcze nie zapoznałam się z twórczością autorki, a wiele pozytywnych opinii czytałam. Ikon - chętnie przygarnę, jak nadarzy się okazja:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym dokończyć cykl o czarownicy i ciekawa jestem Mastertoon, chętnie poczytam recenzje o niej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie urzekła końcówka trylogii "Bestie z brązu! Polecam serdecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawi mnie seria Klejzerowicz ;)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...