"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

niedziela, 3 września 2023

Premiery września - Wyd. Jaguar

Moi Drodzy,


poniżej przesyłam informacje o nowościach, które ukażą się nakładem wydawnictwa Jaguar we wrześniu 2023 roku:

-  Złodziejski Gambit  - The Inheritance Games spotyka Ocean’s Eleven, a gra toczy się o jedno: życzenie, które może zmienić wszystko. Pierwszy tom porywającego cyklu fantasy od Kayvion Lewis.

- Tak jest okej - przejmująco piękna opowieść o żalu i nieprzemijającej sile przyjaźni. Bestsellerowa książka Niny LaCour, nagrodzona The Michael L. Printz Award 2018. 

- Mroczne sąsiedztwo. Krew - Holly Black, autorka bijącego rekordy popularności cyklu "Okrutny książę" po raz kolejny zaprasza czytelników w niepokojącą podróż do fascynującego świata elfów. Trzeci i finalny tom serii, która powstała we współpracy z rysownikiem Tedem Naifehem, zaskakuje błyskotliwymi intrygami. Czy Rue przyjmie swe mroczne dziedzictwo? A może odezwie się w niej ludzki pierwiastek?

- 7th Heaven - szalona, cyberpunkowa opowieść Anny Levi o tęsknocie za wolnością, buncie przeciw zastanym normom i miłości ponad podziałami, w świecie kontrolowanym przez korporacje.  

- Girl, Goddess, Queen - zbuntowana, młoda bogini i narcystyczny władca piekieł, który swoją dumę musi schować do kieszeni. Bo bogini ma plan… Bea Fitzgerald  stworzyła brawurowy i zaskakujący retelling jednego z najpopularniejszych greckich mitów!


6 września

Złodziejski Gambit

Cykl: Złodziejski Gambit, t. 1

Kayvion Lewis

Kiedy jako światowej klasy złodziejka specjalizujesz się w opracowywaniu planów ucieczki, twoje życie nie jest normalne. A Ross Quest oddałaby wszystko, by choć przez chwilę być zwykłą siedemnastolatką. Postanawia zrobić więc to, co wychodzi jej najlepiej: uciec. 

Ale plany, nawet najlepsze, lubią się komplikować. Gdy matka Ross zostaje porwana, zdesperowana dziewczyna zgłasza się do udziału w Złodziejskim Gambicie – turnieju organizowanym przez tajemniczą organizację. Nagroda główna? Jedno życzenie. Życzenie, które może uratować jej matkę. 

Questowie mają swoją zasadę: nie ufaj nikomu. Rzucona w wir wyzwań Ross musi poradzić sobie nie tylko z największą rywalką z dzieciństwa, ale też przystojnym złodziejem, który może skraść jej coś więcej niż tylko łup. Problem w tym, że zwycięzca może być tylko jeden. 

Tajemnicza organizacja, najlepsi złodzieje na świecie i śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest życie. 


Tak jest okej

Nina LaCour

Człowiek idzie przez życie, myśląc, że tak wiele potrzebuje… Aż zostaje tylko ze swoim telefonem, portfelem i zdjęciem matki.

Marin nie odzywała się do nikogo ze swojego dawnego życia od dnia, kiedy wszystko porzuciła. Nikt nie zna prawdy o tych ostatnich tygodniach. Nawet jej najlepsza przyjaciółka, Mabel. Jednak tysiące mil od wybrzeża Kalifornii, na studiach w Nowym Jorku Marin wciąż czuje, jak przyciąga ją to życie i ta tragedia, od której starała się uciec. 

Teraz, kilka miesięcy później, sama, w opustoszałym przed przerwą zimową akademiku, Marin czeka. Ma ją odwiedzić Mabel i Marin będzie musiała się zmierzyć z tym wszystkim, co pozostawiła bez słowa komentarza, i w końcu stawić czoła samotności, która zadomowiła się już w jej sercu.

Intymny szept, który pozostawia po sobie niezatarte wrażenie. „Tak jest okej” to Nina LaCour w najlepszym wydaniu. Ta wspaniale utkana opowieść i przejmująco szczere zobrazowanie rozżalenia sprawią, że od razu zapragniesz pokonać wszelki dystans, by odnowić więź z tymi, których kochasz.


13 września

Mroczne sąsiedztwo. Krew

Cykl: Mroczne sąsiedztwo, t. 3.

Holly Black, Ted Naifeh

Elfy zwlekały przez stulecia, lecz w końcu przejęły władzę w mieście ludzi. A to oznacza, że elfowie i ludzkie istoty nie były dobrymi sąsiadami…

Świat Rue się rozpada. Elfy zajęły jej miasto, spychając ludzi do roli poślednich istot. Jej dziadek odszedł, a elfowa matka triumfuje. Ojciec Rue popadł w dziwne otępienie. A jej chłopak? Dale woli dać się pożreć żywcem niż mieć do czynienia z Rue. 

Między ludźmi a elfami narasta napięcie, tymczasem Rue tak wiele łączy z obiema stronami. Wychowała się w ludzkim świecie, ma wśród ludzi przyjaciół i rozumie, że ludzkie istoty chcą się bronić. Ciągnie ją jednak i do świata elfów, w którym rządzi teraz jej piękna, groźna matka. Co więcej, odczuwa silną więź ze światem natury.

Czy Rue zdoła doprowadzić do zgody między elfami i ludźmi? Czy będzie musiała się zdobyć na odwagę i do końca doprowadzić zamiar powzięty przez jej dziadka?

Finałowy tom trylogii MROCZNE SĄSIEDZTWO zaskakuje czytelnika misterną intrygą w najlepszym stylu fantasy!


27 września


7th Heaven
Anna Levi

7th Heaven. Światła i neony. Klub na granicy światów. 

Szara strefa między tym co legalne, a tym, co schowane na najniższych poziomach Datury. Między luksusowym światem porządnych, zaczipowanych obywateli i bezSENnych wyrzutków funkcjonujących poza systemem. 

Jedyne miejsce, w którym szukająca wrażeń dziewczyna może spotkać chłopaka z półświatka. 

Jedyne, w którym znikają konwenanse, a pojawiają się nowe, ekscytujące pragnienia.

Jedyne, w którym można spróbować harmali – słynnego kwiatu pustyni, źródła psychodelicznych doznań… 

Kiedy Conifer, drobny łotr i oportunista, dostrzega Yararę, wyglądającą na nadzianą pannę z elit, węszy w niej łatwy łup. Nawet nie przypuszcza, w jakie kłopoty wpakuje go ta znajomość. Wkrótce oboje będą zmuszeni uciekać przed krwiożerczym syndykatem i permanentną inwigilacją wszechobecnej sieci. Tylko dokąd, skoro poza megalopolis nie ma życia, ekosystem upadł, a w powietrzu szaleje śmiertelny wirus? Chyba że prawda okaże się zupełnie inna…

Czy w dystopijnym świecie miłość wystarczy, aby wygrać z systemem? Girl, Goddess, Queen

Bea Fitzgerald

Tysiące lat temu bogowie skłamali, twierdząc, że Persefona była tylko pionkiem w ich politycznej grze. Że Hades porwał ją i zmusił do małżeństwa. Że rozpacz Demeter spustoszyła Ziemię.

To tylko mit. Prawdziwa historia jest o wiele ciekawsza!

Persefona wcale nie została porwana do świata umarłych – sama skoczyła w czeluść Hadesu. Nie miała bowiem zamiaru poślubić samolubnego, narcystycznego boga, bardziej zakochanego w sobie niż w niej. Zawitała do jego królestwa tylko po to, by zawrzeć pewien układ.

Teraz musi jedynie przekonać irytująco seksownego, aroganckiego i bardzo nieuprzejmego władcę zaświatów, by zgodził się na jej plan. Plan, który wstrząśnie Olimpem!

A konsekwencje mogą być zabójcze. Zwłaszcza jeśli już jesteś w piekle…

Świeże spojrzenie na świat bogów i ludzi, mit o Hadesie i Persefonie w nowatorskim, współczesnym ujęciu. Wciągający romans fantasy, stworzony przez wschodzącą gwiazdę TikToka.Skusicie się na któryś z powyższych tytułów?

16 komentarzy:

 1. Skusiłabym się na "Złodziejski gambit".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe zapowiedzi. Zainteresował mnie "Złodziejski gambit".

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowały mnie wszystkie te propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytałabym "Tak jest ok"...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie w sumie są ciekawe, pozdrawiam Cyrysiu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe tytuły. Moja bliska koleżanka uwielbia książki Holly Black.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gatunkowo te tytuły chyba jednak nie dla mnie 😉

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne propozycje :D Najbardziej zaciekawiła mnie przed ostatnia propozycja :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również jestem zainteresowana "7th Heaven".

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych propozycji szczególnie 7th Heaven mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Propozycje interesujące, myślę że coś wybiorę dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze nie wybierałam książek tego wydawnictwa. Chętnie coś wybiorę

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...