Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

środa, 6 czerwca 2012

Trudna miłość.


W zapomnieniu

Agnieszka Lingas-Łoniewska


Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: kwiecień 2012
ISBN: 978-83-7722-395-6
Liczba stron: 340
                        Uważam, że w polskiej literaturze istnieje kilku znanych autorów, którzy swoją twórczością reprezentują bardzo dobrą, jakościową markę i gwarancje czytelniczych emocji. Do tego grona mogę śmiało zaliczyć Agnieszkę Lingas -Łoniewską. Każde  jej dzieło, to swego rodzaju diament, który podczas czytania błyszczy jasnym blaskiem, dlatego i tym razem bez najmniejszych obaw postanowiłam poznać najnowszą powieść tejże autorki o zagadkowym tytule ,,W zapomnieniu’’.

Akcja książki rozgrywa się w Wałbrzychu w dzielnicy Podgórze. To właśnie tam spotykamy główną bohaterkę, Magdę Lasocką. Po ukończeniu studiów dziewczyna wraca na swoje ,,stare śmieci’’ do domu nieżyjącej babci, by rozpocząć pracę w pobliskiej szkole, jako pedagog.  Miejscowa społeczność jest nieco zdziwiona, że mając u swych stóp wielki świat Magda wolała wrócić do miejsca, gdzie panuje bezrobocie i brak większych perspektyw na poprawę losu. To miejsce, w którym panuje siła pięści i brudnych interesów. W takim półświatku poznajemy również Michała Langera zwanego Majkim. Dramatyczna przeszłość tego mężczyzny spowodowała, że (mając na utrzymaniu małoletniego brata Marcina) sam musi wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Wraz z kolegami: Daro, Glonem, Robalem, Burym , Grubym i Broszką staje na czele Zorganizowanej Grupy Przestępczej.

Życie bywa zaskakujące. Wspólne drogi Michała i Magdy przypadkiem krzyżują się najpierw na szkolnym boisku, potem w pokoju pedagoga, gdzie Lasocka namawia starszego Langera (pod groźbą kuratora sądowego dla jego brata) do zmiany stylu życia. Czy spokojna uporządkowana dziewczyna zmieni los porywczego gangstera?

Rzadko mi się tak zdarza, by nie wiedzieć, co napisać o danej książce. Tak też jest i w tym przypadku. Mój zasób słów jest zbyt ubogi, aby wyrazić zachwyt nad najnowszą powieścią Agnieszki Lingas- Łoniewskiej.  ,,W zapomnieniu’’ działa jak narkotyk powodując stan emocjonalnego uniesienia. Przed czytaniem tej pozycji powinno się ostrzegać potencjalnych czytelników o możliwości wystąpienia skutków ubocznych np. całkowity brak reakcji na otoczenie lub zero chęci do wykonywania codziennych obowiązków, dopóki się nie pozna finałowego zakończenia. W moim przypadku tak właśnie było. Zapomniałam o Bożym świecie pochłonięta wirtualnym życiem Magdy Lasockiej i Michała Langera. Autorka tak rewelacyjnie popracowała nad ich psychologicznym wizerunkiem, iż oczyma duszy widziałam tych dwojga przed sobą niemal na wyciągnięcie ręki.

Michał z pozoru wydaje się być surowym, bezwzględnym mężczyzną, dla którego liczy się tylko kasa, samochody i kobiety. Tak naprawdę pod maską gangstera skrywa się romantyczny, namiętny i wrażliwy człowiek. Brak mu jedynie mocnego bodźca do zmiany stylu swej egzystencji. Kiedy więc na jego drodze staje piękna, skromna i uczciwa pani pedagog życie nabiera całkiem innego, lepszego wymiaru, lecz czy sama miłość wystarczy, aby porzucić swoich kumpli i szemrane interesy?

Magda, to również niezwykła postać budząca podziw i uznanie. Konsekwentnie i z uporem walczy o dobro małego Marcina chcąc jednocześnie pomóc Michałowi zdobyć motywacje i cel do lepszego, prawego bytu. Mimo, iż starszy Langer wielokrotnie zwodził jej zaufanie, to jednak za każdym razem przebaczała mu dając kolejną szansę. Nie każdy z nas byłby zdolny do tak wielkich i częstych poświęceń dla człowieka z ,,marginesu’’ społecznego.

,,W zapomnieniu’’, to bardzo dobra, ekscytująca powieść zgrabnie, starannie i z pazurem dopracowana w każdym calu. Lekki, prosty i swobodny styl narracji sprawia, że bez najmniejszego problemu można skupić się na wartkiej, intrygującej akcji. Dialogi są świetnie wykreowane dając naturalny obraz zdarzeń. Szczególnie podoba mi się zastosowanie slangowego języka oraz odpowiednie umieszczenie wulgaryzmów, które niezwykle realnie pokazują prawdziwość emocji w poszczególnych epizodach. Trochę jestem zaskoczona powściągliwością scen erotycznych, które w innych dziełach Agnieszki Lingas- Łoniewskiej były bardzo śmiałe i odważne, niemniej jednak również przypadła mi do gustu ta nowa odsłona pełna subtelności i delikatnej finezji.

Szczerze i bardzo gorąco polecam przeczytać ,,W zapomnieniu’’. To doskonała, wartościowa opowieść o sile miłości, nadziei i wiary w lepsze jutro. Uczy, jak przebaczać i pokonywać wszelkie trudności znajdujące się na naszej drodze. Pod mieszanką różnorodnych gatunków: powieści obyczajowej, kryminału, dramatu i romansu kryje się niebywała historia, którą każdy czytelnik koniecznie powinien poznać. Zapraszam.

moja ocena 6 / 6

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res. 

________________________________________________________
Fan Page książki na Facebooku: KLIK.

62 komentarze:

 1. Lekki styl autora w połączeniu z ciekawą akcją tworzy niesamowitą mieszankę :) Książki tej autorki jeszcze przede mną - po prostu muszę się z nimi zapoznać ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Twórczość tej autorki nadal jest przede mną, ale z pewnością niedługo nadrobię te czytelnicze zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książką i ciekawa recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi jak praktycznie gotowy scenariusz do filmu;) Do tej pory nie czytałam żadnych książek tej autorki. Ta konkretna mnie zainteresowała. W tym momencie pewnie nigdzie jej nie dostanę, ale może kiedyś natrafię na nią w bibliotece;)

  OdpowiedzUsuń
 5. giffin-zapoznaj się koniecznie z twórczością Agnieszki Łoniewskiej. Sama się wtedy przekonasz, jakie rewelacyjne pisze ona książki.

  Hanna-nadrabiaj szybciutko, gdyż naprawdę warto. Mam nadzieję, że wkrótce podzielisz i ty moje zdanie na ten temat.

  Taki jest świat-dziękuję za miłe słowa a książka ,,W zapomnieniu'' rzeczywiście jest świetna w każdym calu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie czytałam nic tej autorki, a bardzo bym chciała, bo czytam same dobre opinie na temat jej powieści. Szkoda, że w mojej bibliotece nie ma ANI JEDNEJ jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dotychczas słyszałam na temat twórczości tej pisarki głosy bardzo negatywne, ale może ta książka rzeczywiście jest warta uwagi. Tak czy inaczej, sama chciałabym się o tym przekonać. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Po tego typu literaturę nie sięgam często,a le skusiła mnie Twoja recenzja ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Agnieszka Lingas-Łoniewska to autorka, która po wielu negatywnych recenzjach jedynie mnie odpycha i mimo ciekawe recenzji po jej książki nie sięgnę..

  OdpowiedzUsuń
 10. Znam autorkę ze słyszenia - zdania są podzielone - twoja recenzja jest bardzo zachęcająca - może kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Znam autorkę ze słyszenia - zdania są podzielone - twoja recenzja jest bardzo zachęcająca - może kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W pierwszym zdaniu zamiast kilka powinno być chyba kilku. Zachęciłaś mnie swoją recenzja do zapoznania się z książką.

  OdpowiedzUsuń
 13. Azumi-myślę, że jakby dało radę, to naprawdę powstałby świetny film na podstawie tej powieści, ale na razie, to tylko marzenie. Niemniej jednak powyższą książkę polecam gorąco.

  Czytelniczka-poszukaj może w innej miejskiej bibliotece. Gdzieś na pewno powinna byś jakakolwiek książka Agnieszki Łoniewskiej. Powodzenia w szukaniu życzę.

  Elen-z mojej strony mogę jedynie powiedzieć, iż ja osobiście nie zawiodłam się na żadnej książce tejże autorki, ale oczywiście to wszystko zależy od gustu danego czytelnika.

  Catalina-ogromnie się ciesze i wierzę, że ,,W zapomnieniu'' dostarczy ci wielu wrażeń.

  Karolka-trudno, szanuje twoje zdanie i nie będę cię do niczego namawiać.

  retro77-też spotkałam się z tym zjawiskiem, że albo się kocha twórczość tejże autorki, albo nienawidzi. Ja osobiście należę do tej pierwszej kategorii i jednak gorąco zachęcam do sięgnięcia po dzieła Agnieszki Łoniewskiej.

  Anne18-dziękuje za słuszną uwagę. Już poprawiłam. A do powyższej powieści gorąco zachęcam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak wiesz mnie ta książka się bardzo podobała i zdania nie zmienię. Zresztą wszystkie książki Agi, które do tej pory przeczytałam wywarły na mnie ogromne wrażenie, oczywiście pozytywne w pełnym tego słowa znaczeniu. Pozwolę sobie jednak w tym miejscu odnieść się do komentarza Karolki, która twierdzi, że po negatywnych recenzjach, książki Agnieszki ją odpychają. To ja się w takim razie zapytam, co z recenzjami pozytywnymi??? Czy im nie warto ufać??? Dlaczego łatwiej uwierzyć w zło, aniżeli w dobro??? Poza tym przeważająca część tych negatywnych recenzji jest napisana nieprofesjonalnie, byle tylko dać upust swoim negatywnym emocjom.

  OdpowiedzUsuń
 15. Po takiej rekomendacji nie sposób ominąć tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jejku, Michał w grupie przestępczej? Brzmi ciekawie, szczególnie, że dla mnie on zawsze jest bratem Marcina, tym zrównoważonym, sympatycznym.
  Do samej książki nie trzeba mnie zachęcać, po przeczytaniu "Szóstego" wszystkie pozycje tej autorki to dla mnie 'must read'. Żałuję tylko, że tak długo zwlekałam z sięgnięciem po nie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo bym już ją chciała mieć!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. krainaczytania-znam twoje zdanie na temat twórczości Agnieszki Lingas Łoniewskiej i sama również je podzielam.
  Co do negatywnych komentarzy, ciężko mi się jest wypowiadać na ten temat, gdyż szanuje każde odczucia innych czytelników, niemniej jednak wolałbym, aby te negatywne opinie były uzasadnione jakimiś celnymi uwagami a nie tylko czasem niezbyt przyjemnym atakiem, lecz cóż na to poradzić...

  Aleksnadra-i nie omijaj tej książki, wręcz przeciwnie szybciutko się za nią rozglądaj, bo warto!!!

  Mery-nie wiem, czy pamiętasz, ale w ,,Szóstym'' była krótka wzmianka o mrocznej przeszłości Michała i teraz ,,W zapomnieniu'' możemy bliżej się przyjrzeć jego życiu. Polecam gorąco.

  Agnieszka Lingas-Łoniewska-to ja dziękuję za te cudowne, czytelnicze wrażenia.:-)

  toska82-czasami marzenia się spełniają, więc trzymam w kciuki za powodzenie twoich pragnień.

  OdpowiedzUsuń
 19. Mimo że to jest kolejna książka obyczajowa, chciałbym ją przeczytać. Coraz mniej polskich książek czytamy, trzeba coś z tym zrobić.:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ojoj, nie znam tej autorki ani nie czytałam jej powieści. Muszę to szybko nadrobić, bo książka wydaje się bardzo ciekawa. Zazwyczaj nie zaczytuję się w literaturze pisanej przez polskich autorów, ale tu zrobię wyjątek :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Pani Agnieszka wytycza już swego rodzaju standardy na blogach recenzenckich.;) Słyszałam wiele dobrego na temat zarówno "Szóstego", jaki i tej pozycji. Chętnie przeczytam.;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam tę książkę w planach, mam nadzieję, że zachwyci mnie tak jak Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Jędrzej44-to nie jest do końca książka obyczajowa. Znajdziesz tutaj zlepek różnorodnych gatunków m.in kryminał, sensacje, dramat i romans. W każdym razie gorąco zachęcam do przeczytania ,,W zapomnieniu''.

  Basia ♥-zrób tym razem wyjątek, ponieważ dla twórczości Agnieszki Lingas Łoniewskiej naprawdę warto.

  Nika-każde dzieło tejże autorki ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Osobiście powiem tylko tyle, iż trzeba samemu poznać daną książkę, by się przekonać, czy trafia ona w gust czytelniczy, czy nie.

  Dosiak-ja też mam nadzieję, że ,,W zapomnieniu'' także cię zachwyci. Czekam zatem na twoją recenzje tejże książki.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ależ, tak, pamiętam dokładnie, tylko przyznaję, nie wiedziałam jak ta "mroczna przeszłość" ma wyglądać. Dlatego swoją recenzją jeszcze podsyciłaś moje zaciekawienie.

  Ech, troszkę mnie tu nie było i aż zatęskniłam za Twoimi recenzjami. Idę nadrabiać co straciłam.;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Wrócę do recenzji jak napiszę swoją jutro ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Oczywiście książkę mam w planach i jak tylko nadarzy się okazja, przeczytam z przyjemnością:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Mery-w ,,Szóstym'' nie był zbyt dużej wzmianki o przeszłości Michała, dlatego koniecznie trzeba przeczytać ,,W zapomnieniu'' by poznać ten szczególnie intrygujący etap w jego życiu.
  ps. Rzeczywiście długo się nie było, ale dobrze, że już jesteś :-)))

  Irena A. Bujak-ok. czekam więc na twoją recenzje. Jestem jej bardzo ciekawa.

  kasandra_85-mam nadzieję, że okazja nadarzy się szybciej niż myślisz. Trzymam w kciuki za realizacje tych czytelniczych planów.

  OdpowiedzUsuń
 28. Świetne oceny zbiera "W zapomnieniu". Obym mogła tę książkę przeczytać w niedługim czasie. :)

  OdpowiedzUsuń
 29. A więc i u ciebie zawitała ta książka? Znakomita recenzja, kolejna, która mnie bardzo zachęca:):)

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie słyszałam do tej pory nic o tej książce :) Jednak Twoja opinia jest niezwykle zachęcająca :))

  OdpowiedzUsuń
 31. Ewa-mam nadzieję, że uda ci się w bardzo szybkim czasie nabyć ,,W zapomnieniu'', gdyż moim zdaniem, to rewelacyjna powieść, którą trzeba koniecznie poznać.

  Avo_lusion-walczyłam o tę książkę jak lwica:-) I udało się, czego nie żałuje i tobie również polecam przeczytać ,,W zapomnieniu''.

  Jarka-polecam zatem serdecznie poznać powyższe dzieło Agnieszki Lingas Łoniewskiej oraz inne jej pozostałe książki. Sama się wtedy przekonasz, czy trafiają one w twój czytelniczy gust, czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 32. Zazdroszczę ci, bo w ogóle nie znam książek Agnieszki. Słyszalam wiele dobrego, twoja recenzja to potwierdza. Musze koniecznie nadrobić zaległości w lekturze jej książek.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ciekawie się zapowiada Nie miałam jeszcze styczności z tą autorką. ;x

  OdpowiedzUsuń
 34. Sporo już słyszałam o tej autorce, a jej powieść "Szósty" już czeka na przeczytanie. Przetestuję:-)

  OdpowiedzUsuń
 35. Szczerze powiem, że twórczość tej autorki nie za bardzo przypadła mi do gustu, dlatego ksiązkę sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 36. do tej pory miałam okazję przeczytać tylko jedną książkę autorki, ale kolejna już czeka na półce. myślę, że się nie zawiodę widząc tyle przychylnych jej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 37. anetapzn-nadrabiaj zaległości koniecznie. Ja też długi czas nie znałam twórczości Agnieszki Łoniewskiej, ale teraz nie wyobrażam sobie, bym mogła przeoczyć jakąkolwiek jej powieść.

  Meow-w takim razie gorąco zachęcam do przeczytania ,,W zapomnieniu'' oraz innych dzieł tejże autorki. Myślę, że się nie zawiedziesz.

  Agnieszka-zachęcam serdecznie do szybkiego sięgnięcia po ,,Szósty''. Sama się przekonasz, jaka to emocjonująca jest książka i przy okazji polecam kontynuacje ,,Szóstego'', czyli ,,W zapomnieniu''.

  Dominika Anna-rozumiem cię i do niczego nie będę namawiać.

  Varia-ja też mam nadzieję, że się nie zawiedziesz na kolejnych książkach Agnieszki. Daj znać, jakie będziesz miała wrażenia po przeczytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 38. Może kiedyś. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 39. Polecisz jeszcze jakieś prócz "W zapomnieniu"? :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Twórczość tej autorki wciąż jeszcze przede mną, ale mam zamiar się z nią zapoznać. Niemniej myślę, że zacznę od innego tytułu. Ten raczej zostawię "na później" :).

  OdpowiedzUsuń
 41. Piękna recenzja, piękna ocena - tylko zabierać się za czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Sama nie wiem, autorka jest na ogół chwalona, ale jej książki to nie moja bajka...

  OdpowiedzUsuń
 43. Muszę wreszcie przeczytać jakąś książkę tej autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
 44. Kolejna książka tej autorki odebrana bardzo dobrze przez recenzentów i czytelników. I jak tu nie mieć na nią ochotę? :) Już wkrótce przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 45. Teraz mogłam przeczytać recenzję ;)
  Też nie mogłam się od niej oderwać. Zamiast się uczyć to czytałam bo nie mogłam się na niczym skupić. Cały czas chodziło mi po głowie cały czas co będzie dalej.

  I też brakowało mi słów by opisać książkę...

  OdpowiedzUsuń
 46. Scarlett-mam nadzieję, że to ,,kiedyś'' nastąpi prędzej niż sądzisz, czego ci bardzo życzę.
  Także pozdrawiam.

  Meow-tejże autorki oprócz ,,W zapomnieniu'' polecam także szczerze ,,Szóstego'' oraz ,,Zakład o miłość''. To są naprawdę ciekawe, emocjonujące powieści, które warto poznać.

  Nati-w takim razie życzę ci wiele pozytywnych wrażeń podczas poznawania twórczości Agnieszki Lingas Łoniewskiej.

  Larysa-dziękuję za miłe słowa pod moim adresem i gorąco polecam przeczytać ,,W zapomnieniu''.

  Blueberry-ale czytałaś może chociaż jedną książkę tej autorki? Skoro nie, to może jednak zaryzykuj, bo może naprawdę ci się ona spodoba?

  Chabrowa-przeczytaj koniecznie a zobaczysz, że będziesz bardzo zadowolona z poznania dzieł Agnieszki Łoniewskiej.

  Juliette-czytaj, czytaj i koniecznie podziel się potem z nami swoimi wrażeniami.

  Irena A. Bujak-cieszę się, że mamy podobne wrażenia po lekturze ,,W zapomnieniu''. Warto poznawać takie cudowne powieści.

  OdpowiedzUsuń
 47. ehh co tu dużo mówić po prostu po przeczytaniu twojej recenzji muszę zdobyć tę książkę i ją przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 48. Okładka bardzo podobna do książki "Szósty". Nie miałam okazji czytać powieści tej autorki, ale po Twojej recenzji widzę, że warto.

  OdpowiedzUsuń
 49. Wciąż jakoś nie mogę przekonać się do powieści młodych polskich pisarzy, ale patrząc na wysoką ocenę i pozytywną, zachęcającą recenzję po prostu nie mogłabym zrobić nic innego, jak sięgnąć po tę książkę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 50. zgadzam się w 100% z tym co napisałaś :) z niecierpliwością oczekuję kolejnych książek Agnieszki :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Dominika Kacik-bardzo się cieszę, że dzięki mojej recenzji nabrałaś ochoty na tę książkę. Zobaczysz, nie będziesz żałować tej decyzji.

  natkawes-warto poznać dzieła Agnieszki Lingas Łoniewskiej a dlaczego? O tym przekonaj się sama:-)

  Cinnamon-mam nadzieję, że jak przeczytasz ,,W zapomnieniu'', to zniknie ci niechęć do polskich pisarzy i ich twórczości. Trzymam w kciuki, oby tak właśnie było.

  archer-ja również z niecierpliwością oczekuje na kolejne książki Agnieszki.

  OdpowiedzUsuń
 52. Dosyć wysoka nota. Ostatnio przeczytałam kilka recenzji, które dotyczyły twórczości tej autorki i były bardzo negatywne.

  Nie pozostaje mi nic, tylko samodzielnie się przekonać. :)

  OdpowiedzUsuń
 53. Może być ciekawie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 54. Świetne są Twoje recenzje.. A ta książka zachęcająca.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 55. Irytacja-również czytałam parę recenzji negatywnych i trochę mnie to dziwi, bo moje zdanie co do twórczości Agnieszki Lingas Łoniewskiej, jest zdecydowanie odmienne. Tobie zaś polecam samej się przekonać, czy przypadną ci do gustu dzieła tej autorki czy nie.

  little.decoy7-w rzeczywistości także przedstawia się ciekawie, więc gorąco polecam przeczytać ,,W zapomnieniu''.
  Pozdrawiam również.

  Kniferka-dziękuję za miłe słowa. Powyższą powieść jak najbardziej polecam.
  ps. Zaraz skorzystam z zaproszenia i do ciebie także zajrzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 56. Nie czytałam tej książki, ani żadnej innej tej autorki, ale dzięki Twojej recenzji czuję się zachęcona - także możesz być z siebie zadowolona, ponieważ recenzja jest bardzo dobra!
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 57. miqaisonfire-dziekuję za miłe słowa pod moim adresem a co się tyczy dzieł Agnieszki Lingas Łoniewskiej, to bardzo szczerze i gorąco polecam ci je poznać wszystkie bez wyjątku.

  OdpowiedzUsuń
 58. Nie czytałam jeszcze żadnego dzieła Tej autorki.Gdy zobaczyłam tytuł,jakoś mnie do niej nie pociągnęło,ale po Twojej recenzji chyba się skuszę
  ________________
  http://biblioteczkakleopatry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 59. Cleo-skuś się koniecznie, gdyż naprawdę warto poznać twórczość Agnieszki Lingas Łoniewskiej. To jedna z moich ulubionych pisarek i wierzę, że tobie również jej książki przypadną do gustu. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 60. podobała mi się bardzo ta książka,chciałam zapytać czy ktoś czytał ksiązke o podobnej tematyce, jak tak to proszę o tytuł :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Książek o podobnej tematyce akurat nie pamiętam, ale polecam ci pozostałe dzieła Agnieszki Lingas Łoniewskiej, gdyż praktycznie wszystkie jej powieści są do siebie bardzo zbliżone np. ,,Zakład o miłość'', ,,Bez przebaczenia'' itp. Polecam.

   Usuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...