"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

wtorek, 5 grudnia 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Katarzyna Mak

Urodziłam się 14 lipca 1979 roku w Gorzowie Wielkopolskim, a od dwudziestu dwóch lat (konkretnie od dnia ślubu) mieszkam w niewielkiej miejscowości, wsi mieszczącej się właśnie nieopodal tego miasta. Mam fantastycznego męża, troje dzieci, a nawet od 26 listopada pierwszego wnuka. Nie mam wymarzonego wykształcenia, choć jako nastolatka miałam wielkie marzenie, by zostać nauczycielką, ale ze względu na mojego pierworodnego zrezygnowałam z dalszej edukacji po pierwszej klasie liceum. Od dziecka chłonęłam książki jak gąbka wodę, piszę od kilku lat, lecz chyba dopiero teraz dorosłam do tego, by się do tego przyznać 😊 Od siedmiu lat jestem rolnikiem i wspólnie z mężem prowadzę gospodarstwo rolne, ekologiczne 😊
 
  Dziś macie okazję poznać bliżej panią Katarzynę Mak. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 3). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, które zdaniem autorka zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Dwadzieścia minut do szczęścia'' [recenzja - KLIK]
 
Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 
 
Do dzieła kochani!!!
 
 
 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Novae Res. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 3) pani Katarzynie Mak na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 grudnia 2017 roku do 10 grudnia 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 18 grudnia 2017 roku.
6. Nagrodą jest 1 egzemplarz powieści ,
,Dwadzieścia minut do szczęścia'' Katarzyny Mak.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

16 komentarzy:

 1. 1. Jakie jest Pani największe marzenie literackie?
  2. Czy chciałaby Pani zobaczyć ekranizacje swojej powieści? A może ma Pani juz typy aktorów, których by Pani chętnie widziała w głównych rolach?
  3. Jakie trzy rzeczy zabrałaby Pani ze sobą na bezludną wyspę?:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy więcej jest zalet czy wad mieszkania na wsi? Czy mają Państwo zwierzęta w gospodarstwie? Sama kilka lat temu przeprowadziła sie na wieś i marzę o własnym koniu ale to chyba na emeryturze 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy chciałaby Pani, aby któreś z dzieci w przyszłości także napisało książkę?
  2. Czy chciałaby Pani cofnąć czas, i w pewnych sytuacjach postąpić inaczej?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy od dziecka lubiła Pani czytać? Pytam, bo po sobie wiem, jak wszystko może się zmienić. Kiedyś czytanie było dla mnie karą, a dziś jestem książkoholiczką :)
  2. Co było trudniejsze: napisanie książki czy jej wydanie? Słyszy się sprzeczne opinie w tym temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy w swojej książce opisuje Pani swoje elementy z życia, doświadczenia?
  2. Jakie to uczucie być "młodą babcią";-)?

  Pozdrawiam
  Sabina Owczarzak
  sabcia_owczarzak@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jaką rolę w Pani życiu odgrywają łzy i czy chciałaby Pani tak jak Michalina nie móc płakać?

  2. Czy Michalina pozna w końcu tajemnicę skrywaną przez babcię i czy miłość przyniesie głównej bohaterce ukojenie i spokój?

  3. Skąd czerpie Pani inspiracje i czy ma już Pani pomysły na kolejne powieści, a może są już napisane i zalegają gdzieś w szufladzie oczekując na Wydawcę?

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy ma Pani jakieś swoje ulubione miejsce, w którym może się "zaszyć" i mieć chwilę tylko dla siebie?

  2. Od dziecka chłonęła Pani książki jak gąbka wodę, czy ma Pani jakąś ulubioną, do której lubi powracać?

  Pozdrawiam, Lucyna W-l

  OdpowiedzUsuń
 8. -Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czy w Pani domu kultywowane są jakieś tradycje staropolskie związane z tymi świętami?
  - Czy w Pani rodzinie jest zwyczaj obdarowywania się upominkami, czy przynosi je Święty Mikołaj czy raczej Gwiazdka?
  - Czy ma Pani jakiś wymarzony prezent, który chciałaby otrzymać?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Jakie wspomnienie przywodzi Pani na myśl tytuł książki "Dwadzieścia minut szczęścia"?
  2. Czy podjęcie decyzji o wydaniu książki było trudne? Obawiała się Pani krytyki?
  3. Czy zdecyduje się Pani na pisanie książek w innym gatunku niż obyczajówki i romans, czy aktualnie zostanie przy nich? :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jak wygląda Pani dzień pracy? Czy pisze Pani od godziny np 8.00 do 16.00? czy raczej jak wena przyjdzie, to zapomina Pani o całym świecie? I bardzo powiązane z tym pytaniem: jak wygląda Pani miejsce pracy? czy to mocno uporządkowana przestrzeń czy raczej wszechobecny chaos?
  2. Skąd czerpie Pani inspiracje do swoich książek?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1) Dla każdej osoby szczęście oznacza coś innego. Gdyby Pani szczęście miało trwać tytułowe dwadzieścia minut, w jaki sposób wykorzystałaby Pani ten czas?
  2) Jakie pytanie zadałaby Pani sobie, gdyby to Pani, jako jedna ze swoich czytelniczek, uczestniczyła w tym konkursie?
  3) Kobiety z reguły lubią czytać książki o kobietach. Odnajdują w nich obraz własnych marzeń, problemów, obraz samych siebie. Czy może Pani wskazać jedną bohaterkę literacką, z którą utożsamia się Pani najbardziej?

  Pozdrawiam, Edyta

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jakim jest Pani żywiołem: pełnym optymizmu i energii Ogniem, praktyczną i ceniącą ustalony plan Ziemią, logicznym i zamyślonym Powietrzem czy kierującą się emocjami Wodą?
  2. Mamy ze sobą dużo wspólnego: imię, ja jestem nauczycielką i po części również rolnikiem, mieszkam na wsi i kocham czytać :) Myślę więc, że i w Pani książce znajdę dużo wspólnych punktów dotyczących tego, co lubię czytać :)
  Czy wierzy Pani w przeznaczenie?
  Pozdrawiam!
  Kasia

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...