Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 5 kwietnia 2020

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Małgorzata Starosta

Małgorzata Starosta. Bibliofilka, polonistka, niedyplomowana etnolożka. Zawodowo od wielu lat związana z branżą nieco odmienną od literackich upodobań. W zasadzie całkiem różną. Poetka i prozatorka, autorka nagradzanych opowiadań obyczajowych i kryminalnych a także wierszy i bajek dla dzieci. ''Pruskie baby'' to jej debiutancka powieść, będąca pierwszą częścią serii komedii kryminalnych, których akcja umiejscowiona jest na Dolnym Śląsku oraz wśród mazurskich jezior. Autorka w swojej twórczości porusza tematy poszukiwania siebie, dokonywania trudnych wyborów, budowania relacji. Z przymrużeniem oka opowiada o sile rodziny, przyjaźni i miłości. Oraz o trupach - tych martwych i tych niekoniecznie.

Dziś macie okazję poznać bliżej panią Małgorzatę Starostę. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2).  Na wszystkie pytania autorka odpowie w formie wywiadu w osobnym poście.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki  ''Pruskie baby'' Małgorzaty Starosty.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Vectra
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Małgorzacie Staroście na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 kwietnia 2020 roku do 10 kwietnia 2020 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 kwietnia 2020 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
 ''Pruskie baby'' Małgorzaty Starosty.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

19 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tego wywiadu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Skąd pomysł na bohaterów? Czy tą różnorodność zapożyczyła Pani ze swojego otoczenia?
  2. Dlaczego za debiut wybrała Pani książkę z gatunku komedii kryminalnej? Dlaczego nie, na przykład, romans albo fantastyka?

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawiązując do tytułu...a jakby Pani określiła by swoją osobę? Co chciałaby Pani przekazać nam za pomocą książki? Ania G

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy zgadza się Pani z powiedzeniem, że "z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciu". W jaki sposób to stwierdzenie ma - a może i nie ma - odniesienie w Pani powieści?
  2. Czy utożsamia się Pani z jakimś bohaterem/bohaterką z powieści? Jeśli tak, poprzez jakie cechy?

  Pozdrawiam serdecznie
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 5. 1.Jest mnóstwo tytułów na rynku wydawniczym, gdyby Pani mogła w kilku słowach lub zdaniach zareklamować swoją książkę czytelnikom, dlaczego mają po nią sięgnąć? 2.W czym odnajduje Pani szczęście? Pozdrawiam. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlaczego akurat baby pruskie są bohaterkami skoro bab jest tak duza różnorodnośc?czy wiąże sie to z Pani pochodzeniem sentymentem do Warmii i jej historii , bo jak sądze w książce będzie do owej naiwążanie .

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy myślała kiedyś Pani o odpowiedzialności autora, która wiąże się z decyzjami podjętymi na podstawie przeczytanej książki? Mam na myśli sytuację, kiedy czytelnik postanawia diametralnie zmienić swoje życie po lekturze. Chce, podobnie jak bohater lektury, zacząć wszystko od nowa i kierowany impulsem podejmuje decyzje, które nie zawsze są korzystne w jego sytuacji.
  2. Pisze Pani też dla dzieci. Jakie są Pani ulubione bajki, książeczki z czasów dzieciństwa?

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam komedie kryminalne:)Czy myślała Pani o napisaniu sagi rodzinnej? Uwielbiam czytać wielopokoleniowe powieści:)może ma Pani w planach kontynuację losów bohaterów powyższej książki?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam serdecznie Panią. Jeszcze nie miałam możliwości poznać Pani twórczości,myślę że w najbliższym czasie się zapoznam. Mam pytanie Skąd bierze Pani pomysły na książki? No i kto wymyśla tytuły?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy są książki, do których Pani wraca? Jeżeli tak, to jakie i dlaczego? 2. Komedia kryminalna to wyzwanie- balans na linie między nieprzesadzoną obyczajówką a...pełnokrwistym kryminałem. Dlaczego akurat ten gatunek?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Co czujesz po skończeniu książki bardziej sie cieszysz po skończeniu pisania czy po wydaniu

  OdpowiedzUsuń
 12. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  Dla mnie, mieszkanki dawnych Prus Wschodnich baby pruskie kojarzą się przede wszystkim z kamiennymi posągami. Jedną taką babę znaleziono u mnie koło zamku krzyżackiego, teraz stoi na dziedzińcu zamku w Olsztynie. Ile "pruskości" mają w sobie powieściowe baby, czy coś je łączy z pruskimi posągami?


  OdpowiedzUsuń
 13. Jak pracuje Pani nad książką, czy pisze Pani codziennie, czy to jakiś rytuał, czy może raczej z doskoku ? Czy istnieje u Pani coś takiego jak "wena", lub jej brak ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Dlaczego wybrała pani Podlasie Augustów żeby tam toczyła się akcja Pani książki i czy jest ona napisana na faktach

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. U nas, na Kociewiu, "pruskimi babami" nazywa się twarde i niezłomne kobiety. Ile takiej właśnie kobiety drzemie w Pani samej?
  2. Autorzy, podobnie zresztą jak czytelnicy, mają swoje ulubione tematy, których nie boją się poruszać. O czym i z jakiego powodu nie chciałaby Pani napisać książki?
  ALEKSANDRA MICZEK

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...