Życie jest krótkie. Nie marnuj go na rzeczy, które nie są ważne. Skup się na tym, co ma dla Ciebie sens i daj z siebie wszystko. [Steve Jobs] ❤

wtorek, 15 czerwca 2021

Uroczyste ogłoszenie na literackiej barce na Wiśle, będzie mógł w nim wziąć udział każdy!

Moi Drodzy,

Już 20 czerwca o godz. 18:00 dowiemy się, które z 12 książek nominowanych w tym roku do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy zostaną wyróżnione. Po raz pierwszy w uroczystym ogłoszeniu laureatów będzie mógł wziąć udział każdy. Wydarzenie odbędzie się na Wiśle, na pokładzie literackiej barki, a publiczność będzie mogła je obserwować z Bulwarów Wiślanych w Warszawie.

W tym roku ogłoszenie laureatów najstarszego wyróżnienia literackiego w Polsce będzie miało wyjątkową oprawę. Wydarzenie zyska bowiem otwarty charakter. Do strefy publiczności znajdującej się na bulwarze zaproszeni są wszyscy: zarówno najwięksi fani polskiej literatury, miłośnicy książek, jak i każdy spacerowicz – oczywiście z zachowaniem odpowiedniej odległości i wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nominowani autorzy oraz ich wydawcy zgromadzą się zaś na barce znajdującej się na Wiśle. To tam zostaną przekazane do publicznej wiadomości zwycięskie tytuły w każdej z 4 kategorii: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje) oraz książka o tematyce warszawskiej (dawniej edycja warszawska). Podczas wydarzenia dowiemy się również, kto otrzyma w tym roku tytuł Warszawskiego Twórcy lub Warszawskiej Twórczyni.

Finał odbędzie się w formie plenerowej przy Bulwarze Pattona w Warszawie, natomiast będzie zapewniona również transmisja z wydarzenia na stronie Facebookowej Nagrody Literackiej m. st. Warszawy: https://www.facebook.com/nagroda.literacka.warszawy     

Zapraszam do śledzenia tego wydarzenia!

11 komentarzy:

 1. Na pewno będzie to ciekawe wydarzenie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt - brzmi ciekawie Cyrysiu. Nie mogę się doczekać. Pozdrawiam po aktywnym dniu - dziś 45 minut na zewnątrz i czytam wszystko co się da.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo jestem ciekawa kto otrzyma nagrodę. Niestety nie jestem z Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że takie wydarzenia są organizowane.

  OdpowiedzUsuń
 5. wydarzenia takie to gratka dla fanów literatury:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się, że są organizowane takie wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny pomysł na konkurs. Myślę, że wiele osób się nim zainteresuje :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że będzie można uczestniczyć w wydarzeniu online.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...