Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 15 czerwca 2021

Uroczyste ogłoszenie na literackiej barce na Wiśle, będzie mógł w nim wziąć udział każdy!

Moi Drodzy,

Już 20 czerwca o godz. 18:00 dowiemy się, które z 12 książek nominowanych w tym roku do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy zostaną wyróżnione. Po raz pierwszy w uroczystym ogłoszeniu laureatów będzie mógł wziąć udział każdy. Wydarzenie odbędzie się na Wiśle, na pokładzie literackiej barki, a publiczność będzie mogła je obserwować z Bulwarów Wiślanych w Warszawie.

W tym roku ogłoszenie laureatów najstarszego wyróżnienia literackiego w Polsce będzie miało wyjątkową oprawę. Wydarzenie zyska bowiem otwarty charakter. Do strefy publiczności znajdującej się na bulwarze zaproszeni są wszyscy: zarówno najwięksi fani polskiej literatury, miłośnicy książek, jak i każdy spacerowicz – oczywiście z zachowaniem odpowiedniej odległości i wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nominowani autorzy oraz ich wydawcy zgromadzą się zaś na barce znajdującej się na Wiśle. To tam zostaną przekazane do publicznej wiadomości zwycięskie tytuły w każdej z 4 kategorii: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje) oraz książka o tematyce warszawskiej (dawniej edycja warszawska). Podczas wydarzenia dowiemy się również, kto otrzyma w tym roku tytuł Warszawskiego Twórcy lub Warszawskiej Twórczyni.

Finał odbędzie się w formie plenerowej przy Bulwarze Pattona w Warszawie, natomiast będzie zapewniona również transmisja z wydarzenia na stronie Facebookowej Nagrody Literackiej m. st. Warszawy: https://www.facebook.com/nagroda.literacka.warszawy     

Zapraszam do śledzenia tego wydarzenia!

11 komentarzy:

 1. Na pewno będzie to ciekawe wydarzenie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt - brzmi ciekawie Cyrysiu. Nie mogę się doczekać. Pozdrawiam po aktywnym dniu - dziś 45 minut na zewnątrz i czytam wszystko co się da.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo jestem ciekawa kto otrzyma nagrodę. Niestety nie jestem z Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że takie wydarzenia są organizowane.

  OdpowiedzUsuń
 5. wydarzenia takie to gratka dla fanów literatury:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się, że są organizowane takie wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny pomysł na konkurs. Myślę, że wiele osób się nim zainteresuje :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że będzie można uczestniczyć w wydarzeniu online.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...