Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 2 lipca 2023

Premiery lipca - Wyd. Jaguar

Moi Drodzy,

poniżej przesyłam informacje o nowościach, które ukażą się nakładem wydawnictwa Jaguar w lipcu 2023 roku:

- Srebro w kościach - pierwszy tom nowej serii fantasy Alexandry Bracken, autorki cyklu "Mroczne umysły" oraz bestsellerowej powieści "Lore". Historia inspirowana legendą arturiańską, pełna miłości, pragnienia zemsty i czystej adrenaliny!

- To, czego nie mówię - niesamowicie realistyczna i intymna opowieść o depresji, niepokoju, perfekcjonizmie oraz uzdrawiającej sile przyjaźni i sztuki od Erin Stewart. Idealna dla fanów "Girl in Pieces" Kathleen Glasgow oraz "Wszystkich jasnych miejsc" Jennifer Niven.

- Superkot. Klub Komiksowy. Na przekór - kolejne burzliwe spotkania klubu Superkota Dava Pilkeya, twórcy DOGMANA i KAPITANA MAJTASA.

- Do zobaczenia na Wenus - wzruszająca, emocjonalna podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na trudne pytania i jednocześnie piękna, bolesna opowieść o sile uczuć w obliczu ciężkiej choroby. Powieść Victorii Vinuesy to idealna lektura dla fanów książek Nicoli Yoon i Johna Greena oraz wszystkich, którzy pokochali film „Trzy kroki od siebie”. Już wkrótce ekranizacja!

Ponadto miło mi poinformować, iż od 26 lipca na stronie empik.com oraz w księgarniach stacjonarnych sieci empik dostępny będzie HEARTSTOPPER. TOM 2. WYDANIE SPECJALNE autorstwa ALICE OSEMAN. Kultowa powieść w nowej szacie graficznej, uzupełniona o dodatkowy mini-komiks, w sprzedaży wyłącznie w empiku.


12 lipca

Srebro w kościach
Cykl: Silver in the Bone, t. 1
Alexandra Bracken
Tamsin Lark nie prosiła, żeby zostać Zgłębiającą. Jako śmiertelniczka bez talentu magicznego, miała nigdy nie włamywać się do starożytnych krypt ani też nigdy nie rywalizować z czarodziejkami i Oświeconymi o znajdujące się w środku skarby. Ale po tym, jak jej przybrany ojciec zniknął bez pożegnania, tylko w ten sposób mogła utrzymać przy życiu siebie i swojego brata, Cabella.

Dziesięć lat później pojawiają się plotki, że jej opiekun zniknął z potężnym pierścieniem rodem z legendy arturiańskiej. Spotkanie z rywalizującym z Tamsin chłopakiem, Emrysem, rozpala w niej nadzieję, że pierścień może uwolnić Cabella od klątwy, która zagraża rodzeństwu. Sęk w tym, że nie tylko oni pragną go zdobyć.

Jak wieść niesie, chciwi Zgłębiający zaczynają drążyć temat, a wielu z nich gotowych jest zabić, byle tylko dostać ten pierścień. Emrys jest ostatnią osobą, z którą Tamsin zdecydowałaby się na współpracę, ale sama nie zdoła wyprzedzić konkurentów w wyścigu po cenny relikt. Dlatego wspólnie zanurkują do gniazda żmij i zasmakują czarnej magii, ujawniając śmiertelny sekret zdolny przebudzić duchy przeszłości i zniszczyć ostatnią nadzieję dziewczyny na uratowanie brata…

***


To, czego nie mówię
Erin Stewart


Minęły dwa miesiące, od kiedy szesnastoletnia Lily znalazła swoją starszą siostrę w kałuży krwi po próbie samobójczej. Po tym traumatycznym doświadczeniu Lily stara się wypierać uczucia, które ją przerastają. Ignorowanie ich staje się trudniejsze, gdy siostra wraca z leczenia w ośrodku psychiatrycznym.

W tym samym czasie w szkole pojawia się nowy uczeń - Micah, który zna siostrę Lily z ośrodka. Micah i Lily wspólnie przygotowują pewien wyjątkowy projekt poetycki. Za jego sprawą dziewczyna dostrzega, że tak usilnie tłumione do tej pory emocje i słowa desperacko domagają się jej uwagi i uwolnienia.

Pytanie tylko, jak zareaguje Micah, gdy pozna prawdziwą Lily…19 lipca

Superkot. Klub Komiksowy. Na przekór
Cykl: Superkot. Klub Komiksowy, t. 3
Dav Pilkey

Klub komiksowy rozwija się w różnych kierunkach! Naomi, Melvin i rodzeństwo próbują znaleźć swój cel. Naomi wpada na pomysł szybkiego wzbogacenia się, co wywołuje wiele zamieszania i emocji. Pomysł zostaje odrzucony, ale przyjaciele próbują pozostać wierni swojej wizji. Na dodatek do klasy przychodzi niespodziewany gość, aby namieszać jeszcze bardziej...

Czy żądza pieniędzy i władzy przyćmi Naomi cel? Czy to oznacza koniec Klubu Komiksowego? Czy Klub będzie kiedyś taki jak dawniej?

Szalonym wybrykom nie ma końca, a przygody małych żabek są przezabawne i pełne emocjonalnej głębi. Dav Pilkey tworzy komiksy w komiksie, stosując przy tym rozmaite techniki, takie jak malarstwo farbami akrylowymi, rysunek kolorowymi kredkami, japońska kaligrafia, fotografia, kolaż, gwasz, akwarela i wiele innych – ukazując w ten sposób perspektywę poszczególnych żabek. Stylistyczny kalejdoskop w połączeniu z charakterystycznym dla Pilkeya humorem i darem opowiadania składają się na wybuchowy miks stymulujący kreatywność, współpracę, empatię i niezależne myślenie.

Ten mądry i radosny komiks zachwyci czytelników w każdym wieku.26 lipca


Do zobaczenia na Wenus
Victoria Vinuesa

Mia urodziła się z wadą serca. Jest jednak coś, czego boi się bardziej niż śmierci – musi poznać swoją biologiczną matkę. Zanim podda się operacji zagrażającej życiu, postanawia wyruszyć w podróż do Hiszpanii, by dowiedzieć się, dlaczego została porzucona.

Kyle był zawsze duszą towarzystwa i imprezowiczem. Dopóki w wypadku samochodowym nie zabił swojego najlepszego przyjaciela. Miesiąc później, dręczony poczuciem winy, wspina się na szczyt wodospadu, gotowy do skoku. Za chwilę jednak pojawia się tam Mia, która grozi: jeśli ty skoczysz, ja też to zrobię.

W wyniku splotu okoliczności, tych dwoje nieznajomych wyruszy w podróż rozklekotanym kamperem, by znaleźć odpowiedzi, których desperacko potrzebują. Ucieczka przed policją, gonitwa do szpitala, budzące się uczucie i pytanie: po co wszechświat łączy ludzi, którzy wolą umrzeć niż dać sobie po raz kolejny złamać serce?

***

Heartstopper. Tom 2. Wydanie specjalne
Cykl: Heartstopper, t. 2
Alice Oseman

Kultowa powieść graficzna w nowej odsłonie, uzupełniona o dodatkowy mini-komiks! Od 26 lipca szukaj w księgarniach empik.

Pierwszy tom serii Heartstopper kończy się po pierwszym pocałunku Charliego i Nicka, drugi natomiast przynosi odpowiedź na pytanie, co się stało dalej…

Dlaczego Nick przestraszył się i uciekł? Czy uda mu się zrozumieć swoją seksualność – i, przede wszystkim, czy rzeczywiście jest gejem? A może to wcale nie takie proste? Czy Charlie naprawdę mu się podoba, czy może rację ma jednak Tao, który boi się, że ktoś znowu skrzywdzi jego przyjaciela?

W drugim tomie Charlie i Nick muszą zmierzyć się ze swoimi wątpliwościami, ale też ze światem zewnętrznym. Bo czy można naprawdę być ze sobą, nikomu o tym nie mówiąc?

W Netflixie można obejrzeć 8-odcinkowy serial na podstawie 1 i 2 tomu komiksu. Scenarzystką serialu jest Alice Oseman. W sierpniu 2023 premiera drugiego sezonu! W rolach głównych: Kit Connor (jako Nick) oraz Joe Locke (jako Charlie).Skusicie się na któryś z powyższych tytułów?

20 komentarzy:

 1. Drugi i czwarty tytuł będę czytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. I super. Bardzo zróżnicowane propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na wakacje nowych tytułów nigdy dość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość ciekawe, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 5. "Do zobaczenia na Wenus" chętnie bym pochłonęła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "To, czego nie mówię" bardzo mnie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do zobaczenia na Wenus mogłabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne obrazki. Mają bardzo kreatywne i rewelacyjne kolory.

  OdpowiedzUsuń
 9. The July releases from Wyd. Jaguar are absolutely thrilling! I can't wait to get my hands on these new books and dive into captivating stories. Thanks for sharing this exciting lineup!
  For Website design company in delhi Visit:- https://www.artattackk.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Może nie są to książki, na które szczególnie czekam, ale po nową książkę Bracken pewnie sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 11. Większość tych książek mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zainteresowała mnie książka "Do zobaczenia na Wenus". :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Musisz mnóstwo książek czytać :) Ile wychodzi w miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystkie bym przeczytała, zwłaszcza Heartstopper.

  OdpowiedzUsuń
 15. Srebro w kościach na pewno chętnie przeczytam, a poza tym Heartstopper. Fajne nowości. Ostatnio wychodzi tyle nowych książek, że nie nadążam normalnie. Pozdrawiam serdecznie spokojnej nocy Cyrysiu

  Kasia Dudziak

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Roaring into July with the exciting world of premieres! Your insights make us eager to dive into new adventures.
  For website development company in Delhi Visit:- https://www.artattackk.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. These July releases seem exciting, and that Jaguar book definitely has my attention!
  For website development company in Delhi Visit:- https://www.artattackk.com/

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...