Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 29 grudnia 2023

Polka robiąca karierę pisarki w Nowym Jorku. Poznajcie powieść Gosi Nealon

Moi Drodzy,
10 stycznia odbędzie się premiera powieści ,,Kochając wroga. Tajemnice łączniczki'' Gosi Nealon. Znana w Nowym Jorku pisarka wreszcie debiutuje na polskim rynku wydawniczym!  

 
O KSIĄŻCE  

Kochając wroga. Tajemnice łączniczki to poruszająca historia osadzona w Polsce w realiach II wojny światowej.  

Warszawa 1944. Bracia bliźniacy. Amerykański szpieg Finn i SS-man Stefan. Dobry i zły. Obaj stają na drodze łączniczki Wandy. Jeden zabija jej ojca, drugi ratuje jej życie.

Wanda zakochuje się – ale w którym z braci? Zanim zdąży odpowiedzieć sobie na to pytanie, Warszawa staje w ogniu walki. Gorący romans zostaje brutalnie przerwany. Czy odnajdą się w powojennej zawierusze? I najważniejsze: czy wzajemnie sobie wybaczą? 

W tej opowieści znajdziecie nie tylko wojenne tło, ale również wciągające tajemnice, zakazaną miłość, oraz intrygę, jakiej nie powstydziłaby się Agatha Christie.  

O AUTORCE  
Mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Pochodzi z Polski. Dorastając w Łomży, słyszała wiele relacji z pierwszej ręki na temat wojny. Wtedy postanowiła, że w przyszłości opowie zasłyszane historie. Tak powstała postać Wandy i Finna, młodych ludzi zakochujących się w środku jednego z najbardziej przerażających konfliktów naszych czasów. Obecnie ma na swoim koncie kilka powieści, dzięki którym zrobiła w Nowym Jorku karierę, o której marzy wiele kobiet. Jest nagradzaną autorką. 

Kiedy Gosia nie pisze, często spaceruje po ulicach Nowego Jorku. Wraz z mężem i trzema małymi synami szukają najlepszych pierogów, których smak przenosi ją z powrotem do polskich uliczek jej dzieciństwa.  Skusicie się?

11 komentarzy:

 1. Dla fanów gatunku to będzie na pewno ciekawa lektura. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja czytelnicza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zapowiada się bardzo interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, to może być fajna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tradycyjnie Cyrysiu poczekam , aż książka pojawi się w bibliotekach, chociaż tematy wojenne ostatnio mi się niestety przejadły, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi bardzo ciekawie, dla fanów tematyki II wojny światowej, lubiących wątki miłosne, ta książka wydaje się idealna:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł na fabułę. Takich wojennych historii pewnie życie napisało mnóstwo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, coś dla mnie. Koniecznie musze przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię sięgać po taką literaturę. Myślę że książka mi się spodoba

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...