Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 5 maja 2015

Konkurs z Agnieszką Olejnik

Agnieszka Olejnik jest absolwentką anglistyki i polonistyki, mamą trzech synów oraz właścicielką czterech psów. W latach swojej młodości była szybowniczą i wielbicielką jaskiń. Uwielbia podróże. Odwiedziła m.in. Czarnogórę, Bośnię, Rumunię, Estonię, Sycylię, zjechała całą Skandynawię, by dotrzeć do Nordkapp. Tatry kocha miłością niemal romantyczną. Prowadzi bloga ''Barwy i smaki mojego życia'', gdzie opowiada nie tylko o książkach, ale też o fotografowaniu przyrody, zdrowej kuchni i pysznych nalewkach. Autorka książki dla dzieci ''Ava i Tim. Droga na północ'' (2013), powieści młodzieżowej ''Zabłądziłam'' (2014) oraz kobiecego kryminału ''Dante na tropie'' (2015) i ''Dziewczyna z porcelany'' (2015). Pracuje w szkole podstawowej jako nauczycielka języka polskiego i angielskiego. Hobbystycznie fotografuje przyrodę i ozdabia sobie swój prywatny świat metodą decoupage. 

   Recenzja ''Dziewczyny z porcelany'': klik
 
  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Agnieszki Olejnik. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3).
Spośród wszystkich pytań autorka wybierze dwadzieścia i na nie odpowie. Gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

  Trzy osoby, która według pisarki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Dziewczyna z porcelany''.

  Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Czwarta Strona.
  Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

  Mam również prośbę do stałych uczestników tej zabawy konkursowej. Byłabym wdzięczna za urozmaicenie swoich pytań, aby zwalczyć tzw. rutynę :)
  Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta strona
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Agnieszki Olejnik na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 maja 2015 roku do 10 maja 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 maj 2015 roku.
6. Nagrodą są trzy egzemplarze ''Dziewczyny z porcelany''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych 

24 komentarze:

 1. Wymarzony konkurs dla mnie, gdyż bardzo chciałabym przeczytać tę książkę :). Ostatnio o niej myślałam jak zobaczyłam Twoją recenzję.

  Pytania:

  1. Gdy byłam dosyć młodą osóbką lubiłam patrząc na ludzi i kreować różne historie z nimi związane, czy też zastanawiać się jak mogłoby wyglądać ich życie. Na tej podstawie wymyślałam różne historie. Czy Pani także się to zdarzało?

  2. Gdyby mogła Pani wybrać jeden dzień ze swojego życia, który jest dla Pani bardzo ważny, do którego mogłaby Pani wrócić by przeżyć go jeszcze raz, co to byłby za dzień?

  3. Patrząc na Pani bloga i po przeczytaniu książki"Dante na tropie" widać, że jest Pani miłośniczką psów.Jak nazywa się Pani piesek i czy był inspiracją do napisania książki?

  Mój mail:
  prace.meggie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wywiad z chęcią przeczytam, powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. To przepięknie wydana książka i mam wielkie nadzieje co do jej treści ;) Czekam na wywiad!

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Otaczają nas 30-letni, a nawet 40-letni chłopcy. Chłopcy zamiast mężczyźni. Jak Pani sądzi, dlaczego w dzisiejszych czasach tak trudno spotkać prawdziwego mężczyznę? Z czego to wynika, że tak zmienił się obraz mężczyzny? I jak w ogóle rozpoznać wśród tych chłopców prawdziwego mężczyznę?
  2. Okładka "Dziewczyny z porcelany" jest bardzo magnetyzująca. Ciekawi mnie dlaczego dziewczyna z porcelany? Dlatego, że tak krucha, a może jest inny powód? Może zdradzi Pani Agnieszko troszkę znaczenie tytułu?
  3. "Człowiek ogląda te filmy, czyta książki o miłości i marzy o wielkich uniesieniach, a kiedy coś takiego się naprawdę dzieje, to oddałoby się wszystko za zwyczajną, spokojną miłość." - tak pisze Pani w "Dante na tropie". Jak Pani myśli, dlaczego tacy właśnie jesteśmy?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jest Pani mamą trzech synów, ma Pani cztery psy, podróżuje i pisze książki. Jak to wszystko pogodzić? Ma Pani jakiś przepis, którym podzieli się z tegoroczną maturzystką dopiero wchodzącą w życie?
  2.Czy bohaterowie w Pani książkach mają coś z prawdziwych osób?
  3. Przejrzałam Pani bloga i jako wielbicielka nalewek muszę zapytać, która jest Pani faworytem :)
  chabrowacczytelniczka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Każda z Pani książek reprezentuje inny gatunek literacki i w każdym sprawdza się Pani świetnie. A jakiego typu lektury lubi Pani czytać prywatnie?
  2. Uwielbiam psy w literaturze ( i nie tylko ;) ). W "Dante na tropie" zainspirowała się Pani swoim psiakiem i bardzo autentycznie oddała Pani naturę psa. Co było najtrudniejsze w kreowaniu postaci Dantego?
  3. Czy istnieje jakiś taki gatunek literacki, którego nie chciałaby się Pani podjąć i nie wyobraża sobie Pani, by napisać książkę w tym stylu?
  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia życzę no i samych wygranych :D

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. 1) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  2) Jako polonistka dokładnie zna Pani kanon lektur w polskiej szkole. Co by Pani w nim zmieniła? Którą książkę poleciłaby Pani uczniom jako lekturę obowiązkową? Którą książkę zdaniem Pani warto by było omawiać na lekcjach języka polskiego?
  3) Jak uczniowie i ich rodzice reagują na fakt, że ich "pani od polskiego" pisze książki?

  Pozdrawiam serdecznie
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Bardzo często czytam, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic" (Nina George "Lawendowy pokój"). Ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?

  2. Wspominając dzieciństwo nasuwa mi się obraz moich dziadków, którzy siedzą przed kominkiem, dziadek pali fajkę, w całym domu unosi się zapach wanilii, a babcia robi na drutach ciepły sweter dla kolejnego wnuka. W kominku pali się ogień, w domu jest ciepło i przyjemnie, a dziadek zaczyna gawędzić o czasach wojennych (mój dziadek przeżył I i II Wojną Światową). Czasem babcia coś dopowie i tak za każdym razem moja wiedza o tych czasach się pogłębia. Na lekcjach historii w szkole bardzo często wykorzystywałam te wiadomości, co bardzo podobało się moim nauczycielom. Oczywiście również dużo czytam książek o tematyce historycznej, wojennej. Czy i Pani czerpała też wiadomości od dziadków, a potem wykorzystała w swoich powieściach? Czy może dzięki rozmowom z dziadkami czy też innymi członkami rodziny naszły Panią konkretne pomysły do wykorzystania w książce? Jak bardzo Pani życie czy też życie kogoś z rodziny wpisuje się na karty Pani książek? Czy wydarzenia, jakie Panią dotąd spotkały stają się inspiracją dla losów bohaterów? A jeśli tak, to jakie?

  3. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?

  Dziękuję za odpowiedzi.

  Pozdrawiam
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Porcelana jest krucha, ale ma w sobie urok i swój charakter. Skąd pomysł na taki intrygujący tytuł " Dziewczyna z porcelany"???
  dominika76@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział! :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Co Pani czuje, kiedy przechodząc na ulicy obok jakiejś księgarni, dostrzega Pani na półkach swoje książki?

  2. Książka "Zabłądziłam" jest dla mnie jedną z tych książek, które nie sposób zapomnieć, które poważnie "uszkadzają" umysł i do których warto wrócić więcej niż jeden raz. Czytając ją wiele wylałam łez, wiele użyłam chusteczek higienicznych i dalej pozbierać się nie mogłam. A czy Pani też tak przeżywała tę historię pisząc ją? Czy płakała Pani nad nią, czy też może, kiedy już Pani skończyła i przeczytała ją od początku do końca, nie potrafiła Pani powstrzymać łez?

  3. Niektórzy twierdzą, iż pisanie książek nie jest niczym trudnym. Wystarczy bardzo dobry pomysł i praktycznie powieść jest gotowa. A co Pani uważa na ten temat? Czy faktycznie wystarczy dobry pomysł, czy może coś więcej?

  asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy jest jakaś szczególna książka, którą po dziś dzień odkrywa pani na nowo?
  2. Jako polonistka zapewne zachęcała pani wszystkich wkoło, by czytać - jakich słów pani używała?
  3. Jaką historią nas pani jeszcze zaskoczy? :)

  krytykbook@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jak sobie Pani radzi z wychowaniem trójki synów i zajmowaniem się czterema psami? Zgaduję, że na nudę nie ma czasu :)
  2. Czy Pani pies, to ten sam, który jest na okładce książki ,,Dante na tropie”? Jeżeli tak, to kto wpadł na taki pomysł?
  e-mail:theworldofbook@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. 1) Czy kiedykolwiek miała Pani do czynienia z takim dużym chłopcem, lekkoduchem i bawidamkiem jakim jest Michał w Pani książce przed swoją wielką metamorfozą? Jak Pani odbiera takich mężczyzn? A jakie cechy muszą mieć mężczyźni, aby zwróciła Pani na nich uwagę (mam nadzieję, że Pani mąż nie będzie okazywał zazdrości ;))?
  2) Jeden z nieżyjących już ukraińskich poetów w swoim wierszu napisał w wolnym tłumaczeniu: "Uniwersytet, muzea, biblioteki nie dadzą tego, co mogą dać piwne, szare, błękitne oczy…”? Zgadza się Pani z tym fragmentem? Czy uważa Pani, że oczy mówią o człowieku więcej niżeli słowa? Czy sądzi Pani, że są one odzwierciedleniem ludzkiej duszy?
  3) Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Na blogu napisała Pani, że jest osobą szczęśliwą i chcę się tym dzielić z innymi. Ja w ostatnim czasie czuję się nieco przytłoczona trudami życia, ciągłymi kłodami rzucanymi pod nogi i własną bezsilnością. Jaka jest Pani recepta na szczęście? Jak odnaleźć radość w codzienności?
  2. „Ava i Tim. Droga na północ” to Pani debiut. Czy w podjęciu decyzji o napisaniu i wydaniu tej książki pomogli Pani synowie? Czy oni zmotywowali Panią do pisania?
  3. Potrafi się Pani odnaleźć w różnych gatunkach i każda powieść znajduje rzesze zwolenników. Z czego - w swojej literackiej karierze - jest Pani najbardziej dumna?

  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Którą podróż wspomina Pani najmilej i dlaczego lub w której wydarzyło się coś,czego Pani nigdy nie zapomni?
  2. Nad którą z książek pracowała Pani najdłużej, a z której jest Pani najbardziej zadowolona?
  3. Co lub kto Panią inspiruje, daje siłę do działania?

  e-mail: natii0410@wp.pl
  baner: http://mylittleworldbloger.blogspot.com/2015/05/konkurs-do-10-maja-2015_10.html

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Jakim jest Pani żywiołem: pełnym optymizmu i energii Ogniem, praktyczną i ceniącą ustalony plan Ziemią, logicznym i zamyślonym Powietrzem czy kierującą się emocjami Wodą?
  2. Nie mamy wpływu na to jaka "iskra Boża" zawiśnie nad naszą głową, ale możemy zadecydować, co z posiadanym talentem zrobimy. Choć pisać może każdy, nie każdego określimy mianem pisarza. Kim według Pani jest "dobry pisarz", kiedy możemy o autorze tak powiedzieć?
  3. "Żegnaj - ktokolwiek wymyślił to słowo, powinien smażyć się w piekle." - takie słowa można przeczytać w "Utracie". Za powstanie jakiego słowa otworzyłaby Pani bramy raju?

  Pozdrawiam!
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...