Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 18 sierpnia 2020

ZAPOWIEDŹ: Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość | Aneta Krasińska

Nie ma ludzi, którzy odnosiliby same sukcesy. Każdy z nas ponosi porażki. Sztuką jest umiejętność podnoszenia się z kolan. Adela od dziecka potykała się. Czy udało jej się daleko dojść? O tym przekonacie się, czytając sagę "Adela. Krok w przeszłość" i "Adela. Krok w przyszłość" Anety Krasińskiej.
  Część I
  Adela, ambitna kobieta, prowadząca swój biznes kosmetyczno-fryzjerski, zostaje w wieku 39 lat matką. U boku męża, lekarza, wydaje się być szczęśliwą żoną, choć praca jest dla niej najważniejsza i ciągle brakuje czasu na rodzinę.  Niespodziewanie, w pewną sylwestrową noc, mała Adela traci wszystko, co kocha. Pozbawiona rodzinnego domu, stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie dorosłych. Ktoś komu ufała, zdradził. Ktoś inny podał pomocną dłoń. Adela szuka bezpieczeństwa i miłości, ale los nie szczędzi jej rozczarowań i porażek. Upada i się podnosi. Zyskuje i traci. Nie poddaje się jednak i walczy o spełnienie marzeń. Spotkanie z niewidzianą przez lata ciotką Patrycją skłania ją do refleksji nad własnym losem. Bo co jest wart sukces finansowy, skoro nie ma przy kim zasypiać i komu mówić „dzień dobry”? Czy więc potrafi zaufać i zbudować szczęśliwy związek? 

    "Adela. Krok w przeszłość" i "Adela. Krok w przyszłość" to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.


     
        Część II
   Adela spełniła swoje największe marzenie – ma rodzinę. Jest kochana i kocha, ale nie potrafi oddychać pełną piersią. Wciąż spogląda wstecz, jakby bała się, że to wszystko jest tylko snem. Dodatkowo czuje się rozdarta między pragnieniem bycia pełnoetatową mamą a tęsknotą za pracą. Zatrudnia więc opiekunkę do dziecka. Ta zwraca uwagę na nietypowe zachowania chłopca, ale Adela – z obawy przed diagnozą lekarską – odwleka konsultacje u specjalistów. Spotkania z osobami z przeszłości pozwalają jej odkryć prawdę o rodzinnych relacjach.

  "Adela. Krok w przeszłość" i "Adela. Krok w przyszłość" to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.

Skusicie się?

12 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie. Będę czekać na recenzję, żeby zobaczyć, jak wypadło. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada. Z chęcią przeczytam :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wiem, komu mogę polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiadają się interesujące premiery. Będzie co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym móc poznać tę historię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Autorkę kojarzę, ale nie czytałam żadnej jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie, gdybym ja miała czas, czytać re wszystkie książki. Z pewnością czekan na recenzję.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo zainteresowały mnie te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Obydwie książki są ciekawe, więc zapisałam sobie tytuły :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba na Granicach jest wywiad z autorką o tych książkach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie przeczytałabym te nowości.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...