Życie jest krótkie. Nie marnuj go na rzeczy, które nie są ważne. Skup się na tym, co ma dla Ciebie sens i daj z siebie wszystko. [Steve Jobs] ❤

wtorek, 18 sierpnia 2020

ZAPOWIEDŹ: Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość | Aneta Krasińska

Nie ma ludzi, którzy odnosiliby same sukcesy. Każdy z nas ponosi porażki. Sztuką jest umiejętność podnoszenia się z kolan. Adela od dziecka potykała się. Czy udało jej się daleko dojść? O tym przekonacie się, czytając sagę "Adela. Krok w przeszłość" i "Adela. Krok w przyszłość" Anety Krasińskiej.
  Część I
  Adela, ambitna kobieta, prowadząca swój biznes kosmetyczno-fryzjerski, zostaje w wieku 39 lat matką. U boku męża, lekarza, wydaje się być szczęśliwą żoną, choć praca jest dla niej najważniejsza i ciągle brakuje czasu na rodzinę.  Niespodziewanie, w pewną sylwestrową noc, mała Adela traci wszystko, co kocha. Pozbawiona rodzinnego domu, stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie dorosłych. Ktoś komu ufała, zdradził. Ktoś inny podał pomocną dłoń. Adela szuka bezpieczeństwa i miłości, ale los nie szczędzi jej rozczarowań i porażek. Upada i się podnosi. Zyskuje i traci. Nie poddaje się jednak i walczy o spełnienie marzeń. Spotkanie z niewidzianą przez lata ciotką Patrycją skłania ją do refleksji nad własnym losem. Bo co jest wart sukces finansowy, skoro nie ma przy kim zasypiać i komu mówić „dzień dobry”? Czy więc potrafi zaufać i zbudować szczęśliwy związek? 

    "Adela. Krok w przeszłość" i "Adela. Krok w przyszłość" to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.


     
        Część II
   Adela spełniła swoje największe marzenie – ma rodzinę. Jest kochana i kocha, ale nie potrafi oddychać pełną piersią. Wciąż spogląda wstecz, jakby bała się, że to wszystko jest tylko snem. Dodatkowo czuje się rozdarta między pragnieniem bycia pełnoetatową mamą a tęsknotą za pracą. Zatrudnia więc opiekunkę do dziecka. Ta zwraca uwagę na nietypowe zachowania chłopca, ale Adela – z obawy przed diagnozą lekarską – odwleka konsultacje u specjalistów. Spotkania z osobami z przeszłości pozwalają jej odkryć prawdę o rodzinnych relacjach.

  "Adela. Krok w przeszłość" i "Adela. Krok w przyszłość" to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.

Skusicie się?

12 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie. Będę czekać na recenzję, żeby zobaczyć, jak wypadło. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada. Z chęcią przeczytam :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wiem, komu mogę polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiadają się interesujące premiery. Będzie co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym móc poznać tę historię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Autorkę kojarzę, ale nie czytałam żadnej jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie, gdybym ja miała czas, czytać re wszystkie książki. Z pewnością czekan na recenzję.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo zainteresowały mnie te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Obydwie książki są ciekawe, więc zapisałam sobie tytuły :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba na Granicach jest wywiad z autorką o tych książkach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie przeczytałabym te nowości.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...