Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

poniedziałek, 6 czerwca 2022

KONKURS - poznaj mnie lepiej: IWONA BANACH

Iwona Banach jest pisarką oraz tłumaczką. Urodziła się i mieszka w Bolesławcu. Byłą nauczycielką języka francuskiego. Jej debiutancka powieść "Chwast" z 2005 roku oparta jest na własnych doświadczeniach. Banach wychowuje niepełnosprawną, dorosłą córkę. Książka zyskała uznanie czytelników oraz krytyków - podobnie jak kolejne publikacje. Prywatnie pisarka jest miłośniczką szydełkowania i robienia na drutach. Lubi gotować. Dużo czyta i ma bardzo szerokie pole zainteresowań. Bez bicia przyznaje się też do swojego roztargnienia i bałaganiarstwa, podejrzewa, że byłaby zdolna do schowania kota do lodówki, gdyby kot nie protestował dostatecznie intensywnie. Wokół niej zawsze panuje kontrolowany rozgardiasz, który jest w ujęciu pisarki najlepszym dowodem życia, jednak jej tolerancja kończy się tam, gdzie zaczyna wkradać się brud, który znajduje się już poza granicą akceptacji. Więcej ciekawostek o autorce: TUTAJ 😊Dziś macie okazję poznać bliżej panią Iwonę Banach. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

    Jedna osoba, które zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Lokator do wynajęcia''.


  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Dragon.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Iwonie Banach na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 6 czerwca 2022 roku do 11 czerwca 2022 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 czerwca 2022 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ,,Lokator do wynajęcia'' Iwony Banach.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

21 komentarzy:

 1. Życzę powodzenia Wszystkim biorącym udział. Pozdrawiam Cyrysiu, dziś była biblioteka - zwroty - nic nie wypożyczyłem, zastanawiam się nad Legimi , i dziś u mnie opinia Szyjewskiego - Religia Słowian. Miłego dnia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja zadam z chęcią zadam pytania 😊
  1. Mam tak czasem, że jak układam sobie plan działania na cały dzień, to jestem tak zamyślona, że wkładam chleb do lodówki, a masło do chlebaka. Czytając krótką notkę o Pani tu na blogu zastanawiam się, czy powieść powstaje już od razu cała w Pani głowie, czy jest to dłuższy proces twórczy ?
  2. Moja mam kocha robótki ręczne. Ma całą szufladę nieużywanych serwetek, zrobionych dla zabicia czasu. A jak to jest u Pani?
  Pozdrawiam i czekam na wywiad

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam w planach, więc jestem ciekawa tego wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Gdyby mogła napisać pani z kimś duet autorski, kto by to był i dlaczego?
  2. Skąd pomysł na szydełkowanie i druty? Czyżby zamiłowanie po mamie bądź babci?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie poznałam jeszcze twórczości tej autorki, więc tym bardziej jestem ciekawa wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Co daje Pani czytanie??
  2. Dlaczego zdecydowała się Pani na pisanie i co było w tym najtrudniejsze??

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę wszystkim powodzenia 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. czytanie Pani książek pełni funkcję terapeutyczną. Czy dla Pani taką funkcję pełni pisanie książek?
  Jak Pani sądzi, czy czytelnika łatwiej jest wzruszyć, rozśmieszyć, czy przestraszyć?

  OdpowiedzUsuń

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Gdyby miała Pani możliwość podróży w czasie, gdzie Pani udałaby się? Do przyszłości czy do przeszłości?Dlaczego właśnie tam?

  2. Jakie najtrudniejszej , najdziwniejsze usłyszała Pani jako autorka? Jakie lubi Pani pytania a jakich nie znosi?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Dlaczego komedia kryminalna? Co takiego ma w sobie ten gatunek literacki, co sprawiło, że zdecydowała się Pani pójść w tym kierunku?

  2. Tytuły Pani książek są nawiązaniem do polskich powiedzeń i frazeologizmów. Czy pomysły na tytuły pojawiają się w Pani głowie niespodziewanie i wówczas postanawia je Pani wykorzystać do kolejnej książki, czy może jest na odwrót - myśli Pani nad tytułem, gdy treść książki jest już ukończona?

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdyby żyła Pani na innej planecie i miała okazję zamieszkać na Ziemi, gdzie i dlaczego tam chciałaby Pani zamieszkać? Bez problemów egzystencjalnych. Ma pani pełną wolność i mnóstwo talentów:) pozdrawiam serdecznie wspaniałą autorkę. Sylwia P.

  OdpowiedzUsuń
 13. sw882656@gmail.comsobota, 11 czerwca, 2022

  " Szczególnie kreatywna bywam w kuchni" - to Pani słowa a moje pytanie jest następujące: czy nie kusi Panią by zostać autorką autorskiej książki kucharskiej albo chociaż w fabule kolejnej komedii kryminalnej w sposób zdecydowanie bardziej dominujący kuchnię uczynić jako miejsce jakiegoś niesamowitego zdarzenia kryminalnego? Roztargnienie to dominująca cecha Pani charakteru, jednak akcja Pani powieści jest spójna, wartka i toczy się w sposób logiczny jak zatem udaje się Pani zapanować nad wrodzoną cechą?

  OdpowiedzUsuń
 14. If you don’t have sufficient amount of information and skills to calculate Cash App charges and fees, you need to make proper utilization of Cash App Fee Calculator. With the help of this tool, you will be able to calculate the Cash App charges and fees without any kind of hassle.

  OdpowiedzUsuń
 15. In the event that you are one of the people who are anticipating getting the right direction and data about How to Borrow Money from Cash App in a legitimate manner, you need to go to the Cash App support help focus where you will actually want to decide the right direction in regards to something similar.

  OdpowiedzUsuń
 16. How To Delete Cash App Transaction History If Not Feeling Safe?
  To get rid of all your problems and hurdles that you encounter while trying to delete your Cash App transaction history, you don’t need to worry at all. In such a critical situation, you should come to know How To Borrow Money From Cash App 
  by approaching the Cash App geeks right now.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...