Nie wszystko złe, co nas spotyka, dzieje się dlatego, że na to zasłużyliśmy. Czasami potrzebujemy złych rzeczy i niepowodzeń w życiu, aby dojrzeć i wzrastać jako człowiek ❤

niedziela, 14 sierpnia 2022

KONKURS: Mój wymarzony bohater 💪

 Moi Drodzy,

Przychodzę do Was z konkursem, w którym można wygr ,,Prawda nie krzywdzi'' Emila Szwedy. 

Zadanie konkursowe:

Napisz w maksimum trzech zdaniach, jakie cechy najbardziej lubisz w bohaterach kryminałów?


Spośród wszystkich zgłoszeń nagrodzę jedną osobę, której wypowiedź najbardziej przypadnie mi do gustu.
_________

Będzie mi miło, jeśli:
- zostaniesz obserwatorem mojego bloga 
- udostępnisz informacje o moim konkursie

Do dzieła!!! Naprawdę warto!


   Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Emil Szweda.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udzielnie odpowiedzi na pytanie: jakie cechy najbardziej lubisz w bohaterach kryminałów?
4. Konkurs trwa od 14 sierpnia 2022 roku do 18 sierpnia 2022 roku do godz. 23.59
5. Nagrodą jest egzemplarz powieści ''Prawda nie krzywdzi'' Emila Szwedy.
6. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy.
7. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
8. Zwycięzca zostanie ogłoszony 20 sierpnia w osobnym poście. 
9. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
10. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatne upowszechnianie, publikację prac w dowolnej formie (wraz z danymi osobowymi autorów).

26 komentarzy:

 1. Aby powstał ciekawy kryminał jego główny bohater powinien być postacią nietuzinkową, postacią barwną, postacią która odciska swoje piętno na otoczeniu. Musi być to osoba obdarzona wiedzą i inteligencją, znająca się na psychologicznych aspektach by zdominować, osaczyć i zdobyć odrobinę zaufania przyszłej ofiary. No i wreszcie komisarz musi mieć to coś, intuicję, krytyczne spojrzenie, wyobraźnię, konsekwencję i uparcie dążyć do celu jakim jest rozwiązanie kryminalnej zagadki

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia osobom biorącym udział w konkursie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kryminał musi mieć bardzo mocne, charakterystyczne postacie, zwłaszcza jeżeli chodzi o ekipę śledczą. Lubię, gdy poza kolejnymi etapami śledztwa pokazywane jest życie prywatne policjantów, detektywów czy innych osób próbujących rozwiązać zagadkę. Przypuszczam, że pisarze nie mają problemów ze stworzeniem portretu przestępcy, ale stworzyć dobrego śledczego, to już ogromna sztuka. Ja nie lubię nieudaczników, ani mięczaków, którzy nie radzą sobie w życiu, ale też nie może to być postać przesłodzona. Poza wyglądem powinien błyszczeć inteligencją, sprytem, zdolnością dedukcji i odwagą oraz działać według własnych zasad. Mile widziana obok niego partnerka, która wspiera go w działaniach, ale do tego niech będzie możliwy między nimi romans.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wykreowana postać kryminału powinna mieć złożony portret psychologiczny, aby nie być zbyt jednoznaczną i do końca wodzić czytelnika za nos. Ponadto powinna być postacią tajemniczą skrytą w mrocznej aurze sekretów i tajemnic. A dodatkowo warto, aby wykazywała się sprytem i przebiegłością.

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę powodzenia każdemu kto bierze udział w tym konkursie, dajcie czadu :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ale fajny konkurs może sama wezmę w nim udział

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam. Wystarczy 1 maksimum 3 zdania i książka może być Twoja :)

   Usuń
  2. mój wymarzony bohater to policjant, outsider, który nie jest zbytnio akceptowalny w swoim środowisku, bo zamiast siły fizycznej, jest mizernej postury, ale posiada wielką intuicję i siłę umysłu, dzięki ktorej wczuwa się w daną sprawą/zbrodnię, analizując motyw działania przestępcy. Początkowo ludzie sceptycznie podchodzą do jego umiejętności, ale z czasem gdy kolejna sprawa dzięki niemu zostaje rozwiązana, zyskuje poszanowanie społeczeństwa i awansuje.

   Usuń
 8. Bohater kryminału musi być pewny siebie, charyzmatyczny i nieco szorstki. Uwielbiam bohaterów, którzy potrafią używać myślenia, łączyć fakty i dobrze kombinować

  OdpowiedzUsuń
 9. Bohater kryminału/ thrillera musi mieć ciekawą osobowość, charakter, cos co wyróżnia go na tle innych. Bardzo lubię gdy mój bohater jest inteligenty, ale zarazem popełnia błędy z których jak każdy w życiu potrafi wyciągać wnioski. Lubię gdy nasz bohater nie jest taki wygładzony, ma w sobie jakiś pazur, zadziorność, stanowczość a także gdy nosi w sobie tajemnicę z przeszłości, która wpływa na to, że jest właśnie taki a nie inny :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno bohater powinien wyróżniać się logicznym myśleniem i przenikliwością. Lubię gdy coś wyróżnia go od innych postaci.

  OdpowiedzUsuń
 11. Powodzenia dla wszystkich uczestników! Najbardziej lubię kiedy bohater potrafi mnie zaskoczyć, jest nieprzewidywalny, pewny siebie i skoncentrowany na celu, który chce osiągnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bohaterowie kryminałów powinni być osobami charyzmatycznymi, konsekwentny mi w swoich zamierzeniach oraz powinni się kierować "dodatkowym zmysłem", który zazwyczaj jest ukazany na kartkach kryminału 🙂

  OdpowiedzUsuń
 13. W takim razie powodzenia dla wszystkich uczestników.

  OdpowiedzUsuń
 14. Konkurs rewelacyjny - zdecydowanie warto wziąć udział w podobnych.

  OdpowiedzUsuń
 15. Powodzenia dla wszystkich biorących udział 😀

  OdpowiedzUsuń
 16. Życzę powodzenia każdemu kto bierze udział w tym konkursie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Główny bohater kryminalu powinien być moim zdaniem postacią z tajemniczą ,zagadkową przeszłością, mieć intuicję oraz zmysł przewidywania wydarzeń za pomocą swojej wyobrazni.Moze być psychopatą i mieć inspirację z tego powodu do morderstw, powinien też być pomysłowy, przebiegły i sprytny,dobrze potrafiacy manipulować otoczeniem i byc jak kameleon.

  OdpowiedzUsuń
 18. Joanna Chmielewska, mistrzyni polskiej komedii kryminalnej, powiedziała: "Im dalej w las, tym większy kryminał". Bohater kryminału, który zapada w pamięć i pozostaje w niej na dłużej, powinien umieć sprytnie wywieść czytelnika w ten głęboki las i to w taki sposób, by nawet nie zorientował się, że wpadł w pułapkę. A potem, na ostatniej stronie, powinien zaskoczyć swoim prawdziwym obliczem - mrocznym, przerażającym, okrutnym - wtedy trudno będzie o nim zapomnieć.
  Aleksandra Miczek

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...