Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

środa, 5 października 2022

AKCJA TYSIĄCE KSIĄŻEK ZA PIĄTAKA | NAKARM ZWIERZAKA

Moi Drodzy,
Dom Wydawniczy REBIS, serwis Lubimyczytać.pl i Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju zapraszają Czytelniczki i Czytelników do wspólnego pomagania.

Jeśli los zwierzaków nie jest Wam obojętny, jeśli zależy Wam na tym, żeby było im ciepło i żeby nie były głodne - koniecznie musicie do nas dołączyć! Dom Wydawniczy Rebis otworzy swój magazyn, a wszyscy chętni będą mogli kupić znane i lubiane tytuły za symbolicznego "piątaka". 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 8. października między 10:00 a 16:00  przy ulicy Żmigrodzkiej 41/49. 

W tej chwili w schronisku w Gaju mieszka dwieście zwierzaków, w tym 110 psów i 80 kotów. 
-
Każda pomoc jest teraz na wagę złota. Potrzebne są koce, legowiska, poszwy i ręczniki. Do tego środki czystości, takie jak płyny do podłóg czy preparaty do dezynfekcji. W schronisku działa także gabinet weterynaryjny: dla czworonogów musimy kupić leki, suplementy diety i środki opatrunkowe. Każdej jesieni staramy się zabezpieczać zwierzaki w preparaty odpornościowe. Na medykamenty wydajemy kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Każda osoba, która czyta jest osobą wrażliwą, więc wierzymy, że razem możemy zdziałać dużo dobra - mówi Paula Piasecka, kierowniczka Schroniska

Podczas akcji do wyboru będzie około 300 tytułów. W sumie kilka tysięcy książek różnych gatunków, takich jak: literatura piękna, sensacja, thriller, powieść obyczajowa, biografia, fantasy, science fiction, horror, poradnik, historia i wiele, wiele innych. Będą nieco starsze pozycje, będą i nowsze. Dostępne lektury zostały wydane w latach 2010 - 2020.

- Każdy może kupić nielimitowaną liczbę książek, ale maksymalnie 3 egzemplarze jednego tytułu. Cena 5 zł dotyczy każdego pojedynczego egzemplarza, bez względu na jego objętość, oprawę czy tematykę. Na miejscu można płacić kartą i gotówką - tłumaczy Bogusław Tobiszowski z REBISU

Na terenie wydarzenia będzie można dodatkowo wesprzeć akcję, składając puszki i worki z karmą w wyznaczonej strefie. Potrzebne są zimowe zapasy mokrej i suchej karmy, zapełnijmy więc wspólnymi siłami spiżarnię schroniska na długie chłodne dni. Miejmy pewność, że zwierzakom nie będzie burczało w brzuszkach. To, co uda nam się zebrać, trafi do Gaju.

- Lubimy czytać i lubimy pomagać. To dla nas nierozerwalne wartości. To, że pierwsza edycja akcji cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i wspólnie udało nam się zebrać ok. 25 tys. złotych dla Ukrainy, motywuje nas do dalszego działania. Mamy nadzieję, że i tym razem Czytelnicy i Czytelniczki nie zawiodą, a przed magazynem REBISU znów będą tłumy. Wierzymy w siłę słowa, ale też w siłę czynu - mówi Izabela Sadowska, prezeska Lubimyczytać.pl.

Czytelniku! Czytelniczko! Ty też możesz pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom!

Jak dojechać do REBISU?

Ulica Żmigrodzka mieści się vis-a-vis pętli JUNIKOWO w Poznaniu. Charakterystyczna zielona brama - wejście na teren wydawnictwa - znajduje się za hotelem SAFIR i stojącym obok biurowcem. Do magazynu można dojechać z centrum tramwajami nr 1, 6 oraz 15.

 Link do wydarzenia na Facebooku:

👇

TUTAJ


Skusicie się?

22 komentarze:

 1. Gdybym mieszkała bliżej to na pewno by mnie tam nie zabrakło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też zgadzam się z tym, że to świetna akcja :-) . Pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł! Naprawdę świetna akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja, gdybym była bliżej z pewnością wzięłabym udział. Super inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. super pomysł z taką akcją 😀
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Zacna akcja. Żałuję, że mnie tam nie będzie ze względu na dużą odległość :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To ważna akcja, mam nadzieję, że uda się pomóc!

  OdpowiedzUsuń
 8. Hi,

  Nice blog. I am new. Do you want to follow each other?

  https://fashionandwishlist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniale, że jest takie wydarzenie. Brawo! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, że są organizowane takie akcje ❤️

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno była to wspaniała akcja.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...