Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 26 listopada 2014

Konkurs z Anną Fryczkowską

ANNA FRYCZKOWSKA – pisarka, scenarzystka. Studiowała filologię włoską i mieszkała jakiś czas we Włoszech. Pracowała jako tłumaczka, pomagając Włochom robić interesy w naszym kraju; potem jako dziennikarka – zbierając materiały do reportaży – kilkakrotnie zjeździła całą Polskę. Studiuje gender na Uniwersytecie Warszawskim; tworzy scenariusze do seriali. Interesuje się medycyną, często czyta o śmierci, dużo pisze o kobiecym ciele. Mieszka na warszawskim Żoliborzu. Nad morze jeździ tylko zimą. ''Kurort Amnezja'' jest jej szóstą, najlepszą powieścią.

Bibliografia:
    2007- Straszne historie o otyłości i pożądaniu
    2010- Trafiona - zatopiona
    2011- Kobieta bez twarzy
    2012- Starsza pani wnika
    2014- Z grubsza Wenus
    2014- Kurort Amnezja
 

Recenzja książki ''Kurort amnezja'': klik

Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej sylwetkę Anny Fryczkowskiej. Przez najbliższe kilka dni na moim blogu, w komentarzu, można zadawać Pani Annie swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród puli nadesłanych pytań, autorka wybierze ok. 30 jej zdaniem najciekawszych i na nie odpowie. Następnie gotowy wywiad umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według Pani Anny wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Kurort amnezja''.
Fundatorem nagród jest wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Literacki Świat Cyrysi
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Prószyński i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Anny Fryczkowskiej na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 26 listopada 2014 roku do 30 listopada 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi ok. 10 grudnia 2014 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki ''Kurort amnezja''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

21 komentarzy:

 1. 1. Co Pani czuła widząc swoją pierwszą książkę na półce w księgarni? Jakie emocje temu towarzyszyły?
  2. Czy brała Pani udział w wyborze okładki?
  3. Skąd bierze Pani pomysły na swoje historie? Czy są oparte na życiu Pani lub Pani bliskich/znajomych?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wrażenie , że ktoś już pisał taki wywiad na blogu , albo może się mylę : ) Bardzo fajny konkurs : ) Chciałam zaprosić cię na mój nowy blog : http://spelniaj-twoje-marzenia.blogspot.com/ Jeżeli mnie nie pamiętasz byłam stąd : http://spelniaj-swoje-marzenia.blogspot.com/ : )

  Pozdrawiam ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam wczoraj książkę w księgarni, bardzo fajne wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jaki rodzaj literatury lubi Pani najbardziej czytać? Czy jest jakaś książka, do której bardzo często Pani wraca i która ma w sobie ogromna wartość dla Pani?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Gdzie jest Pani miejsce na ziemi? Gdzie najlepiej się czuje, odpoczywa i ładuje swoje akumulatory.
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam wywiad. Bardzo lubię książki Anny Fryczkowskiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) „Człowiek jest jak garderoba- ściera się i niszczy. Musi jednak wytrzymać wszystkie rzeczy, które mu się przytrafią w życiu i nawet po upadku wracać do pionu”- możemy przeczytać w książce „Profesor Tutka” Jerzego Szaniawskiego. Czy pisząc „Kurort amnezję” dopadł Panią w pewnej chwili jakiś większy kryzys? Jeśli tak, to jak Pani sobie z nim poradziła? Jeśli nie, to czy może nam Pani zdradzić, co pomagało Pani w pisaniu kolejnych stron?
  2) Wprost kocham bajki. W dzieciństwie musiałam poświęcić moim bajkowym ulubieńcom (błękitnym stworkom) przynajmniej pół godziny każdego dnia. Ale muszę przyznać, że ta moja miłość ani trochę od tamtego czasu nie zmalała. A wręcz przeciwnie, każdego dnia rośnie w siłę. Gdyby życie było bajką o Smerfach, to jak Pani uważa, jakim prawdopodobnie niebieskim ludzikiem byłaby Pani biorąc pod uwagę charakter, sposób bycia? Dlaczego akurat tym?
  3) Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie,
  i przechodzę do pytań :)
  1. Którą z polskich pisarek/pisarzy współczesnych ceni Pani najbardziej i dlaczego?
  2. Trzy zwierzaki w domku - to sporo (ja mam cztery :) ) i świadczy o tym, że kocha Pani koty i psy. Czy preferuje Pani psią i kocią arystokrację, czy też uważa, że hasło "Nie kupuj - adoptuj" powinno szerszą rzeszę zwolenników i trzeba dołożyć więcej starań, że te wszystkie psie i kocie biedy znalazły swoje domki.
  3. Jaki jest Pani ukochany zakątek w Warszawie?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jestem dobra w zadawaniu pytań, ale wywiad przeczytam na 100%:)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy uważa Pani, że magia rzeczywiście istnieje? Czy można ją znaleźć w zwykłym codziennym życiu?
  2. Motto, którym kieruje się Pani w życiu?
  3. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy jest takie miejsce na świecie, do którego uciekłaby Pani, by odciąć się od wszystkiego, zrelaksować i odpocząć?
  2.Tworzy Pani wyraziste, świetnie zanalizowane psychologicznie postaci. Czy łatwiej jest stworzyć postać kobiecą, czy męską?
  3. Jakie uczucia towarzyszyły Pani przy wydaniu pierwszej książki i czy teraz, premierę własnego utworu odbiera już Pani inaczej?

  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jaki miałam Pani wpływ na wygląd okładki (jest piękna!) i promocję książki?
  2. Jakie wydarzenie w pani życiu stworzyło Annę-Autorkę?
  3. Proszę wyobrazić sobie sytuację, że ktoś chce odebrać Pani pamięć. Na zawsze. Jakie wspomnienie chciałaby Pani za wszelką cenę ocalić?

  Pozdrawiam serdecznie
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Już się nie mogę doczekać wywiadu! :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Proszę nam zdradzić Pani przepis na napisanie dobrej powieści. Co w trakcie pisania jest dla Pani najłatwiejsze, a co najtrudniejsze? Czy pojawiał się brak weny twórczej, problemy ze znalezieniem wydawcy?
  2. Proszę sobie wyobrazić, że jako znana pisarka została Pani poproszona o spotkanie z zagorzałymi molami książkowymi, którzy nie sięgają po rodzimą literaturę, aby przedstawiła Pani argumenty oraz przekonała ich, że jednak warto sięgać po książki polskich pisarzy - zarazem namawiając ich, aby sięgnęli również po Pani twórczość? Zgodziłaby się Pani? Jeśli tak, to proszę przedstawić uzasadnienie, którego by Pani użyła na spotkaniu?
  3. Gdyby miała Pani możliwość stać się na kilka chwil bohaterką/bohaterem jednej z Pani powieści - to kogo i jaką scenę by Pani wybrała?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy chciałaby Pani schronić się od czasu do czasu w takim kurorcie, w jakim schroniła się Wanda z "Kurortu amnezja"?
  2. W "Kurorcie amnezja" porusza Pani wątki feministyczne, mówiące o tym, jakie nie powinny być kobiety. A według Pani, jakie nie powinnyśmy być my kobiety?
  3. W Pani książkach wszystkie kobiety rozczarowane są mężczyznami. Dlaczego akurat pisze Pani o nieudanych związkach?

  pozdrawiam :)
  iza.81@02.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- także sięgam po słodycze. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego", co by to było? Jakie miałaby Pani nadzienie?

  2. Słyszymy ją, gdy spokojnie powiewa w lesie. Dostrzegamy ją także ukrytą pomiędzy metrem, a ruchliwą drogą. To właśnie melodia. Kobieta, której nie widzimy, ale słyszymy doskonale. Jaką melodią jest Pani życie? Czy jest pobudzającym rockowym koncertem, czy jednak powolną operą mydlaną?

  3. Jaki tytuł miałoby Pani życie? Dlaczego?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Skąd Pani czerpie inspiracje? Czy jako mała dziewczynka wykazywała Pani zdolności literackie?
  2. Napisała Pani sporo powieści, bo aż sześć- za co gratuluję i podziwiam. Gdyby otrzymałaby Pani możliwość wyboru jednej powieści do ekranizacji, która by to była i dlaczego?
  3. Czy czytanie książek potrafi pomóc nam w życiu, uśmierzyć ból, podnieść na duchu? Jeżeli tak, zatem jakie Pani lektury wybiera na dany humor, kłopoty czy stres?

  anastazja166@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. książka nie do końca mnie interesuje, ale udostępniam konkurs;)

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Amnezja jest dla mnie niewyobrażalnym stanem...mieć w głowie całkowitą pustkę i uczyć się świata od nowa, to straszne! Ale gdyby dało się wymazać z pamięci tylko jedno wydarzenie czy chciałaby Pani takiej wybiórczej amnezji? Czy jednak wszystko dzieje się po coś i zapomnienie pewnych zdarzeń nie jest dobrym rozwiązaniem?
  2. Jakie wydarzenie / usłyszane lub przeczytane słowa dotyczące Pani twórczości najmocniej rozgrzały Pani serce, sprawiając, że skakało ono z radości :)?
  3. "Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi.” – tak mówiła Valancy w „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Zgadza się Pani z tą opinią? Czego Pani boi się najbardziej?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...