Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 26 grudnia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Anita Scharmach


        Anita Scharmach

Urodziłam się w 1977 w Gdyni i tu mieszkam.
Ukończyłam ekonomię i tym zawodowo zajmuje się na co dzień. Prywatnie pisze wiersze (najczęściej do szuflady) a ostatnio wydałam książkę ,,Mogę wszystko'' i na tym nie zamierzam poprzestać. Czytam tyle, na ile czas mi pozwala, ale zdecydowanie nie jestem statystycznym Polakiem w tej kategorii. Kocham zwierzęta. Nie mogę przejść obojętnie nad ich krzywdą. Mimo wrażliwej duszy lubię ''dobrą'' muzykę.
Moją pasją jest także fotografia. Zazwyczaj nie ruszam się z domu bez aparatu. Moją wizytówką jest uśmiech 😊


 Mój fanpageklik


  Dziś macie okazję bliżej poznać Anitę Scharmach. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie na nie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Mogę wszystko'' wraz z autografem i dedykacją.
 

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!

 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Anita Scharmach.
 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Anicie Scharmach na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 26 grudnia 2016 roku do 30 grudnia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 stycznia 2017 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz ,,Mogę wszystko'' Anity Scharmach.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

18 komentarzy:

 1. 1. W "Mogę wszystko" podejmuje Pani m.in. temat śmierci i choroby. Na co dzień ciężko jest rozmawiać o takich sprawach. Czasem niełatwo znaleźć właściwe słowa pocieszenia dla bliskich. Czy pisząc ten wątek, trudno było Pani przedstawić go tak, aby nie popaść w zbędny patos i aby wyszło to naturalnie, realnie?
  2. W recenzjach "Mogę wszystko" da się zauważyć to, że w swojej książce pokazuje Pani ile drugi człowiek znaczy dla nas, ile wsparcia może nam dać druga osoba. Czy w prawdziwym życiu również doświadczyła Pani takiego dobra? I czy to dobro łatwiej jest okazywać czy przyjąć?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam wcześniej tej autorki, ale myślę ,że niedługo zapoznam się z jej twórczością no i oczywiście życzę wszystkim powodzenia w konkursie :)

  Nie chcę się tu w żaden sposób reklamować ale na moim blogu pojawił się nowy post więc jeżeli ktoś miałby ochotę go przeczytać i wyrazić swoją opinię to będę bardzo wdzięczna http://magia-miedzy--kartkami.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1.Co jest dla Pani "dobrą muzyką"? Jako miłośniczka muzyki, chciałabym to wiedzieć, bo dla każdego pojęcie "dobra muzyka" może być względne.
  2.Czy jest Pani osobą, która "może wszystko"? Pewną siebie i przebojową, czy wprost przeciwnie?
  beata.gor@opoczta.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Zdecydowała się Pani wydać książkę, natomiast wiersze pozostały na razie w szufladzie. Czy przyczyna jest subiektywna (czuje się Pani bardziej pisarką niż poetką) czy obiektywna (wydawnictwa wolą prozę od poezji)?
  2.Drugie pytanie będzie dotyczyło miłości do zwierząt. Jest Pani "psiarą", "kociarą" czy ogólnie rzecz biorąc "zwierzęciarą"?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym wiedzieć, czy część z pisanych wierszy ma szansę znaleźć się pośrednio w Pani powieści? Może wiersz pisać będę niektórzy jej bohaterowie?
  Pozdrawiam
  joanna19polska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czym jest Słowo dla ekonomistki?
  2. Co jeszcze Pani może oprócz umiejętności wymienionych w pani krótkim opisie?
  Pozdrawiam serdecznie,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Co jest Panią w stanie wyprowadzić z równowagi, co Panią drażni?
  Czym wg Pani jest szczęście?
  Syl-ka

  OdpowiedzUsuń
 8. Skąd czerpie Pani inspiracje do pisania? Czy woli Pani poddać się fantazji, wyobraźni i pisać o rzeczach, o sytuacjach, których osobiście nie doświadczyła Pani w życiu, czy łatwiej pisać o czymś, z czym miało się już styczność?
  pzuzanna94@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Co czuje Pani kiedy zaczyna Pani pisać?
  Jaka jest Pani ulubiona książka, bohater literacki, którego darzy Pani szczególnym sentymentem?
  ania82@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Pani pasją jest fotografia, co najczęściej Pani fotografuje, na fp nic Pani o tym nie wspomina?
  2. Czytać można wszędzie. Czy ma Pani ulubione miejsce do czytania? I gdzie radziłaby Pani czytać "Mogę wszystko"?
  Marta, mar.ka@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy spotkała się Pani z krytyką? Jeśli tak, to jaka była Pani reakcja?
  W recenzji czytam, że uwzględniła Pani wątek komunikatorów internetowych, które mają duże znaczenie w powieści, czy w Pani życiu media również odnoszą ważną rolę?
  Pozdrawiam Karolina
  com.kropka@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam.
  1. Załóżmy, że na 24 godziny mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaka by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  2. jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. jakie powinna mieć składniki według Pani?

  Pozdrawiam, Iza.
  (po.zachodzie.slonca@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspomina Pani, że nie poprzestaje na Mogę wszystko, czy ma już Pani jakąś propozycję? Jeśli tak, to czy pozostanie Pani w literaturze kobiecej?
  Pozdrawiam Natalia nat-ka@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Jaką książkę Ostatnio Pani przeczytała?
  W kim miała Pani pierwszego recenzenta?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1.Czym jest dla Pani szczęście? Ma Pani swoją uniwersalną receptę na szczęście? :)
  2.Co jest najprzyjemniejsze w pracy pisarza? Co jest najtrudniejsze?

  Pozdrawiam
  Jagoda :)
  jagodkaa121@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...