Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 5 grudnia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Izabela M. Krasińska

Izabela Maria Krasińska, rocznik 1989, absolwentka filologii polskiej. Uwielbia koty, francuską muzykę, literaturę pozytywistyczną i polskie reportaże. Wielbicielka kina studyjnego oraz serialu The Walking Dead. Od lat wierna fanka Garou, który niechcący odmienił jej życie (bardziej niż pozytywnie). Aby zrozumieć o czym śpiewa, nauczyła się francuskiego. Śmieje się, że jest magistrem ironii (pracę magisterską napisała o ironii w twórczości Zygmunta Miłoszewskiego). Z natury melancholijna i ponura, choć bliźni uważają inaczej. Mieszka w małej miejscowości pod Radomiem. ,,Pod skrzydłami miłości'' jest jej debiutancką powieścią.

Recenzja książki: klik

   Dziś macie okazję bliżej poznać Izabelę M. Krasińską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Pod skrzydłami miłości''.


Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Czwarta Strona.
FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Izabeli M. Krasińskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 grudnia 2016 roku do 10 grudnia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 grudnia 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Pod skrzydłami miłości'' Izabeli M. Krasińskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9.
Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

27 komentarzy:

 1. 1. Gdyby mogła Pani sprowadzić do rzeczywistego świata dowolnego bohatera literackiego, kto to by był i jakie miejsce chciałaby Pani by zajął w Pani życiu?
  2. Jakie to uczucie zobaczyć własną książkę? Czy miała już Pani okazję zobaczyć ją na półce w księgarni i jeśli tak, to jakie emocje Pani towarzyszyły?

  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy planuje Pani kolejne książki? I Czy będą one związane z tematyką podobną do The Walking Dead? *-* :D

  justynamajcher@interia.pl

  Nominowałam cię do TAGu :D
  http://coraciemnosci.blogspot.com/2016/12/przygotowania-do-swiat-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 3. 1.Tytuł Pani debiutanckiej książki to Pod skrzydłami miłości.A co Pani dodaje skrzydeł i powoduje,że życie jest lepsze,piękniejsze i bardziej kolorowe?
  2.Jaki moment był dla Pani najtrudniejszy przy pisaniu książki a,który fragment pisało się najlepiej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy pamięta Pani pierwszą przeczytaną książkę w życiu? Jaki wpływ na Panią wywarła?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy jest jakaś książka, która zmieniła Pani życie? Pomogła przetrwać trudne chwilę, niosła pocieszenie, a może zachęciła Panią do zostania pisarką?
  2. Czy od zawsze wiedziała Pani, że chce zostać pisarka? Czy jednak błądziła Pani jakiś czas, zanim zdecydowała co tak naprawdę chce robić w życiu?

  email: zofiaszczerbinska@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czym dla Pani jest miłość?
  2. Co według Pani dodaje miłości skrzydeł?

  Anna Stanek

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. W recenzji "Pod skrzydłami miłości" zauważyłam, że zawarła Pani w swojej książce wątek strażaka i przedstawiła Pani niebezpieczeństwo jego pracy. Przyznam, że chyba jeszcze nie miałam okazji czytać książki, która poruszałaby ten aspekt. Tym bardziej jest to dla mnie ciekawe, bo mój tato jest byłym strażakiem (dziś już emerytowanym) i doskonale wiem z czym ta praca się wiąże. Czy pisząc ten wątek jakoś szczególnie się Pani do tego przygotowywała, konsultował?
  2. Mówi Pani o sobie, że jest magistrem ironii. Zawsze, gdy czytam jakaś książkę lubię znajdować w niej troszkę takiego ironicznego języka. Ile i czy w ogóle zawarła lub planuje Pani zawrzeć w swoich książkach tej ironii?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Uwielbia Pani koty. A czego Pani w nich nie lubi?
  2. Czym jest dla Pani SŁOWO?

  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam Pani Izabelo:-). Oprócz pięknego imienia ( lubi Pani swoje imię????)łączy mnie z Panią polonistyka i biblioteka( w której chwilowo pracuje tylko w marzeniach, ale przecież wiadomo, że marzenia się spełniają). Obie wiemy, że wbrew temu, co sądzą niektórzy ludzie, na filologii polskiej, nikt nie uczył nas, jak zostać pisarzem! Bardzo interesuje mnie, jak długo nosiła się Pani z myślą napisania książki? Czy historię już od dawna miała Pani w głowie, czy może rodziła się ona sama z kartki na kartkę, z rozdziału na rozdział?. Czy pisała Pani na komputerze, czy też odręcznie kreśliła zdania w zeszycie, a potem składała je w całość?. Czy pisanie szło Pani lekko, czy wręcz przeciwnie, zdarzało się Pani utknąć nad rozdziałem? .Na końcu , może mało dyskretne lub mało ambitne pytanie, ale Kochana jak zacząć? Jak zacząć pisanie swojej własnej książki??? Pozdrawiam serdecznie Izabela

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak Pani zdaniem działa świat? Opiera się on raczej na wielkich czynach niezwykłych ludzi czy małych czynach zwyczajnych osób?

  sylwucha_k@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaciekawiła mnie informacja, że uwielbia Pani m.in. polskie reportaże. Ja również należę do kręgu czytelników tego gatunku. Bardzo jestem ciekawa, jakiego autora polskich reportaży ceni Pani najbardziej? Za co? Który reportaż najbardziej się Pani podobał i z jakiego powodu? (Ja wysoko cenię Wojciecha Tochmana i Mariusza Szczygła - twórców Instytutu Reportażu :). Z góry dziękuję za odpowiedź, na którą czekam niecierpliwie. Życzę powodzenia na polskim rynku wydawniczym!
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 12. Kończę z paleniem papierosów! Pozbędę się wszystkich zbędnych kilogramów! Nauczę się grać na gitarze! Noworoczne postanowienia utarły się już tradycją w życiu moim i większości moich znajomych. A jak to jest w Pani przypadku - jest Pani zwolenniczką tego typu postanowień a jeśli tak to jak by Pani podsumowała kolejny kończący się rok?

  Pozdrawiam
  Justyna Ernest

  adres e-mail : ernest.justyna@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1.Czym jest dla Pani szczęście? Ma Pani swoją uniwersalną receptę na szczęście?
  2. Co jest najprzyjemniejsze w pracy pisarza? Co jest najtrudniejsze?
  :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy fakt, że jest Pani magistrem ironii znajduje jakieś odzwierciedlenie w powieści "Pod skrzydłami miłości"? Znajdziemy tam jakieś ironiczne komentarze lub ironiczne spojrzenie na niektórych bohaterów czy sytuacje?
  2. Kiedy w recenzji Cyrysi przeczytałam, że Marta jest infantylną egoistką otoczoną wielbicielami, miałam skojarzenie z Pani literacką imienniczką Izabelą Łęcką. Jest w tym coś, czy tylko uległam złudzeniu?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jako, że świata zbliżają się wielkimi krokami proszę powiedzieć jakie jest Pani ulubione danie i czy u Pani w domu jest jakaś tradycja bez której nie wyobraża sobie świąt.
  2. Prosze sobie wyobrazić, że przenosi sie Pani do świata swojej ulubionej książki i może Pani porozmawiać z jednym bohaterem. Jaka byłaby to książka i który bohater oraz jakie byłoby Pani pierwsze pytanie.

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  2. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla Mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  2. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  ewelinkapoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Kocham czytać bajki. Obawiam się, że nigdy nie wyrosnę z tego. Zawsze dziadek mi czytał, potem czytałam sama i teraz nie wyobrażam sobie, żebym moim dzieciom nie czytała. Moje dzieci i ja kochamy bajki braci Grimm. Czy lubi Pani czytać bajki? Jakie by nam Pani poleciła?
  2. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem Pani książek najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  Pozdrawiam, Gosia

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Często zdarza mi się, że kupuję książkę dzięki rekomendacji znanej osobistości: aktorki, dziennikarki czy innej pisarki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie zawiodłam się i dzięki temu nasza domowa biblioteczka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Czyje rekomendacje na stronie tytułowej Pani książek byłyby dla Pani satysfakcjonujące?
  2. Gdyby żyła Pani w ubiegłym stuleciu, to którą ze znanych osób chciałaby Pani być i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Może fitness?
  2. W Polsce rynek wydawniczy jest bardzo pokaźny. Mamy to szczęście, że jest dużo wydawnictw, ale jak tworzyć w Polsce i nie zwariować, a przy tym jeszcze zarobić na życie, czynsz i opłaty? Czy jest szansa wydać książkę, zwłaszcza debiut, bez protekcji, sponsoringu i tzw. „pleców”? Jakich rad udzieliłaby Pani początkującym pisarzom, zwłaszcza tym, którzy się boją, że zostaną odrzuceni przez wydawcę?

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak Pani myśli, co Pani kot powiedziałby w Noc Wigilijną, gdyby umiał mówić?
  2. Ostatnio są popularne książki "na zlecenie". Wydawnictwo zgłasza się do pisarza i mówi, jaką książkę chce wydać. Co sądzi Pani o takich procedurach? Byłaby Pani w stanie napisać taką książkę?

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Jakie jest Pani ulubione danie?
  Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani składniki?
  2. Załóżmy, że na 24 godziny mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  Pozdrawiam, Iza.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...