Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 24 stycznia 2020

ZAPOWIEDŹ: ''Krok trzeci'' Bartosz Szczygielski

   Bartosz Szczygielski – uznany przez czytelników za „mistrza w budowaniu napięcia”, laureat Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz dwukrotny laureat konkursu na opowiadanie w ramach MFK. Jego debiutancka powieść „Aorta”, I część trylogii noir, była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. W serii ukazały się również „Krew” i „Serce” cieszące się wyjątkowym uznaniem miłośników kryminałów i krytyków.

Wstrząsający thriller psychologiczny „Krok trzeci” to opowieść o kobiecie, której idealne życie sypie się jak domek z kart, snuta w narastającej atmosferze obłędu. Premiera najnowszej książki Bartosza Szczygielskiego, którego twórczość docenili m.in. Katarzyna Bonda i Wojciech Chmielarz, już 29 stycznia.

    ⏩ Od jakiegoś czasu dręczyły ją zaniki pamięci. Z jej głowy ulatywały niektóre zdarzenia, rozmowy, nazwiska, ale to był pierwszy raz, kiedy straciła kontakt z rzeczywistością na tak długo. Obudziła się naga, na zimnej posadzce i powoli dochodził do niej ból, który odczuwała. Nie wiedziała gdzie i z kim była, nie mogła uwierzyć, że cały ten czas leżała na łazienkowej podłodze. Straciła coś więcej niż tylko czas. W mieszkaniu nie było nikogo, jej telefon nie działał, znikły ślady obecności męża. Wokół niej zaczęły dziać się rzeczy przerażające. Pytanie tylko, czy one dzieją się naprawdę? ⏪

   Niepokojąca atmosfera sterylnych, surowych przestrzeni, które zdają się potęgować obłęd głównej bohaterki, zostaje z czytelnikiem na dłużej. Ta książka trzyma w napięciu od pierwszych stron i nie daje wytchnienia aż do końca. Autorowi udało się stworzyć także wnikliwy portret kobiety, która po wielu latach małżeństwa czuje się zaniedbana i, nieustannie porównując się do innych kobiet, popada w obsesyjną zazdrość. Najnowszy thriller Bartosza Szczygielskiego może być historią przemocy albo historią miłości. Może być opowieścią o zdradzie albo śmierci. Ta historia mogła też nigdy się nie wydarzyć.

Skusicie się? Naprawdę trudno o mocniejszy thriller! A może chcecie konkurs z tą książką?

17 komentarzy:

 1. Nie ukrywam, że bardzo chętnie bym ją przeczytała. Jak będzie okazja to chętnie sie przekonam, czy jest tak dobra jak o niej mówią ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis zapowiada ciekawy thriller :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obłęd - często jest odpowiedzialny za zbrodnie i zło.

  OdpowiedzUsuń
 6. I trzeci blog, na którym widzę te książkę. Już po pierwszej recenzji wiedziałam, że ja przeczytam. Na razie nic się nie zmieniło.;)

  www.pomistrzowsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Thrillery nie dla mnie. Nie lubię się bać... W zasadzie czytam różne książki, oprócz mrocznych thrillerów i kryminałów oraz fantastyki zbyt nawiedzonej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Superb article, man!! you are really included a real advance area of knowledge I expect for may days. Hope you more article on it creates & let us to see.

  OdpowiedzUsuń
 9. Totosite links to a betting site for online sports activities. Most private totos fall into this category and very good sites This is called security games or great sites. The list of recommended sports betting verification sites is useful when searching for Toto sites.
  토토사이트 사설토토 도메인 추천 안전놀이터

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...