Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

piątek, 24 stycznia 2020

ZAPOWIEDŹ: ''Krok trzeci'' Bartosz Szczygielski

   Bartosz Szczygielski – uznany przez czytelników za „mistrza w budowaniu napięcia”, laureat Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz dwukrotny laureat konkursu na opowiadanie w ramach MFK. Jego debiutancka powieść „Aorta”, I część trylogii noir, była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. W serii ukazały się również „Krew” i „Serce” cieszące się wyjątkowym uznaniem miłośników kryminałów i krytyków.

Wstrząsający thriller psychologiczny „Krok trzeci” to opowieść o kobiecie, której idealne życie sypie się jak domek z kart, snuta w narastającej atmosferze obłędu. Premiera najnowszej książki Bartosza Szczygielskiego, którego twórczość docenili m.in. Katarzyna Bonda i Wojciech Chmielarz, już 29 stycznia.

    ⏩ Od jakiegoś czasu dręczyły ją zaniki pamięci. Z jej głowy ulatywały niektóre zdarzenia, rozmowy, nazwiska, ale to był pierwszy raz, kiedy straciła kontakt z rzeczywistością na tak długo. Obudziła się naga, na zimnej posadzce i powoli dochodził do niej ból, który odczuwała. Nie wiedziała gdzie i z kim była, nie mogła uwierzyć, że cały ten czas leżała na łazienkowej podłodze. Straciła coś więcej niż tylko czas. W mieszkaniu nie było nikogo, jej telefon nie działał, znikły ślady obecności męża. Wokół niej zaczęły dziać się rzeczy przerażające. Pytanie tylko, czy one dzieją się naprawdę? ⏪

   Niepokojąca atmosfera sterylnych, surowych przestrzeni, które zdają się potęgować obłęd głównej bohaterki, zostaje z czytelnikiem na dłużej. Ta książka trzyma w napięciu od pierwszych stron i nie daje wytchnienia aż do końca. Autorowi udało się stworzyć także wnikliwy portret kobiety, która po wielu latach małżeństwa czuje się zaniedbana i, nieustannie porównując się do innych kobiet, popada w obsesyjną zazdrość. Najnowszy thriller Bartosza Szczygielskiego może być historią przemocy albo historią miłości. Może być opowieścią o zdradzie albo śmierci. Ta historia mogła też nigdy się nie wydarzyć.

Skusicie się? Naprawdę trudno o mocniejszy thriller! A może chcecie konkurs z tą książką?

16 komentarzy:

 1. Nie ukrywam, że bardzo chętnie bym ją przeczytała. Jak będzie okazja to chętnie sie przekonam, czy jest tak dobra jak o niej mówią ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis zapowiada ciekawy thriller :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obłęd - często jest odpowiedzialny za zbrodnie i zło.

  OdpowiedzUsuń
 6. I trzeci blog, na którym widzę te książkę. Już po pierwszej recenzji wiedziałam, że ja przeczytam. Na razie nic się nie zmieniło.;)

  www.pomistrzowsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Thrillery nie dla mnie. Nie lubię się bać... W zasadzie czytam różne książki, oprócz mrocznych thrillerów i kryminałów oraz fantastyki zbyt nawiedzonej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Superb article, man!! you are really included a real advance area of knowledge I expect for may days. Hope you more article on it creates & let us to see.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...