Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 25 kwietnia 2022

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Marcin Kaczmarczyk

Marcin Kaczmarczyk – Z wykształcenia dziennikarz. Facet, który kocha pisać. Pisze blog: Przerwa na życie. Napisał też siedem książek. W tym, najnowszą powieść pt. Święty Zdrajca. Od dzieciństwa zakochany w fantastyce. Laureat nagrody Feniks 2020 w kategorii „Książka dla młodzieży”. Prywatnie mąż i ojciec dwóch wulkanów energii, które dają motywację do codziennej pracy. Osoba szukająca między ludźmi mostów tam, gdzie najwygodniej stawia się mury. Wielki zwolennik hasła – Nie mebluj ludziom życia. Pokaż, jak umeblowane jest Twoje życie.
Dziś macie okazję poznać bliżej pana Marcina Kaczmarczyka. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autor odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

    Jedna osoba, które zdaniem autora zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Święty Zdrajca''


  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Nowoczesne.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) panu Marcinowi Kaczmarczykowi na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 25 kwietnia 2022 roku do 30 kwietnia 2022 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 maja 2022 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ,,Święty Zdrajca
'' Marcina Kaczmarczyka.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

13 komentarzy:

 1. Nie znam autora ani jego twórczości, więc tym bardziej, będzie to dla mnie ciekawy wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na efekt końcowy i z chęcią przeczytam odpowiedzi na pytania 👍

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia :) Z chęcią przeczytam wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Gdyby mógł Pan napisać z kimś duet autorski kto by to był i dlaczego?
  2. Co Pan robi w chwilach niepewności i blokady pisarskiej? Jak sobie Pan z tym radzi?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jakie przesłanie Panu towarzyszyło podczas pisania tej książki? Jaki cel chciał Pan osiągnąć?
  2. Czy łatwiej się Panu kreuje bohaterów męskich czy postacie kobiet? W końcu jest Pan mężczyzną i myśli jak mężczyzna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skąd pomysł by łączyć jakże odległe zdarzenia z historii ludzkości, z historii chrześcijaństwa z wizją tego co ma się wydarzyć w całkiem odległej perspektywie czasowej? Obserwując innych ludzi wielu obserwatorów jest przekonanych, że trudno jest tak do końca im samym dokonać istotnych zmian w ich zachowaniu, charakterze, nawykach i przyzwyczajeniach; niewielu wychodzi z nałogów, zmienia swoje wartości. Pan próbuje, takie przynajmniej przekonanie mam po przeczytaniu opisu Pana najnowszej książki twierdzić, że zmienić można się w każdym momencie. Skąd taki wniosek?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie jest Pana największe marzenie literackie??
  Mogąc wcielić się w jednego z bohaterów literackich kogo i dlaczego by Pan wybrał??

  OdpowiedzUsuń
 8. Marcin gratulacje osiągnięć. Twój blog nadaje sens życiu. Mieliśmy okazję razem studiować w Olsztynie i tym bardziej jakoś duma mnie rozpiera za Twoje osiągnięcia 🙂 gratuluję. Fajnie było by relaksować się podczas czytania Twojej książki . Powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa tego wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdyby mógł Pan poznać osobiście jedną z biblijnych postaci, kogo by Pan wybrał?
  Dlaczego główny bohater ma na imię Daniel?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak dobrze, że wreszcie doczekaliśmy się autora, który trochę rozruszał nasze "skostniałe" poglądy (delikatnie mówiąc). Gratuluję pomysłowości i odwagi. Tak, przede wszystkim ODWAGI. I w związku z tym mam pytanie:
  1. Czy nie boi się Pan krytyki? Niektórzy mogą uznać, że taka literatura obraża ich uczucia religijne.
  2. Nie jestem szczególnie religijna. Wielokrotnie byłam wręcz narażona na ostracyzm ze strony "prawdziwych katolików". Niejednokrotnie też podczas takich dyskusji okazywało się, że wiem więcej na temat pisma świętego niż ludzie, którzy wręcz obnoszą się z jego znajomością. Czy miał Pan podobne sytuacje w życiu? Jak sobie radzić podczas takiej "nagonki"?
  Ewelina Sopińska

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...