Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 3 kwietnia 2022

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Agnieszka JaniszewskaAgnieszka Janiszewska – ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Od urodzenia związana jest z Warszawą chociaż obecnie mieszka w jednej z po warszawskich miejscowości. Znana jest z porywających sag rodzinnych oraz doskonale zarysowanego tła historycznego w powieściach obyczajowo-historycznych.

Dziś macie okazję poznać bliżej panią Agnieszkę Janiszewską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w formie wywiadu w osobnym poście.

   Dwie osoby, które zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ,,Owoce zatrutego drzewa. Tom 1''.


  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Zaczytani.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Agnieszce Janiszewskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 3 kwietnia 2022 roku do 8 kwietnia 2022 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 14 kwietnia 2022 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze powieści ,,
Owoce zatrutego drzewa. Tom 1'' Agnieszki Janiszewskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

23 komentarze:

 1. Nie znam twórczości autorki, więc tym bardziej jestem ciekawa wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie. Ja w niedzielę robię sobie przerwę od blogowania tj. od czytania, - jedynie komentuję .Pozdrawiam serdecznie . Pomyślę też o jakimś konkursie u siebie ;-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochałam się w Pani cyklu "Po drugiej stronie" - uwielbiam do niego wracać, czytać go... A Pani? Woli czytać, czy pisać? Poznawać wykreowany przez innych świat, czy samodzielnie go tworzyć?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam takie 2 pytanka:
  - kto jest Pani pierwszym czytelnikiem, co rozdziewicza historię?
  -jeżeli miałaby Pani możliwość napisania książki w duecie, to kto to by był?
  Pozdrawiam serdecznie i życzę nieustającej weny twórczej.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Kto jest Pani autorytetem i dlaczego?
  2. Gdyby mogła się Pani przenieść w dowolne miejsce w dowolnym czasie gdzie by się Pani znalazła i dlaczego właśnie tam?

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dwa pytania:
  1. Co się wydarzyło/zainspirowało do napisania pierwszej książki? Nie jest to pytanie o wydany utwór.
  2. Czy postacie w Pani książkach są inspirowane ludźmi, których Pani zna? Czy jednak tworzy Pani fikcyjną postać w całości?

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Skąd u Pani wzięło się takie zamiłowanie do historii?

  Czekam na wywiad z niecierpliwością! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na wywiad i chętnie skuszę się na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Co u Pani trwa dłużej research czy samo napisanie książki?
  2 Dostaje Pani propozycję ekranizacji jednej swojej książki. Którą Pani wybiera? I dlaczego tą?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1 Wszystkie Pani książki są nasączone historią. Przenoszą czytelnika do czasów z przeszłości. Ciekawa jestem natomiast gdzie przeniosłaby nas Pani i jak daleko, gdyby musiała sięgnąć w przyszłość.
  2. Ile w pani pisarstwie jest marzeń z dzieciństwa?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mogąc wcielić się w wybraną dowolnie postać literacką kogo i dlaczego by Pani wybrała??
  Gotowanie w domu, czy jedzenie na mieście?? I jaka jest Pani ulubiona potrawa??

  OdpowiedzUsuń
 12. jak powieścią z tłem historycznym zachęcić uczniów do nauki historii?
  Kim Pani jest bardziej - historykiem, czy nauczycielem?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Również jestem nauczycielem i wiem, ile czasu poświęcam na przygotowanie się do zajęć oraz wykonanie innych obowiązków jako nauczyciel oraz wychowawca klasy. Jaki ma Pani sposób, by pogodzić ze sobą obowiązki zawodowe i pisanie książek?
  2. Czy gdyby miałą\a Pani możliwość cofnąć się o 20 lat, to czy zmieniłaby coś Pani w swoim życiu, a jeśli tak, to co by to było?
  Kinga Salamon :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1) Jakie są plusy i minusy bycia pisarką?
  2) Jakie książki Pani czyta?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...