Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 10 listopada 2012

Dla Mikołajka.


Macierzyństwo bez lukru 2 
 
Autor: antologia tekstów matek-blogerek

Gatunek: obyczajowa
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RW2010
Rok: 2012
Ilość stron: 137  
        ,,Macierzyństwo bez lukru 2’’, to druga część antologii napisana przez blogujące mamy, które poprzez swoje historie chcą pokazać różne oblicze macierzyństwa obalając przy tym wiele mitów i stereotypów. Dochód ze sprzedaży powyższego e-booka przeznaczony jest na szczytny cel - dla małego Mikołajka cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

Mikołaj
Gdy powstawała pierwsza antologia, chłopczyk miał siedem miesięcy, a lekarze dopiero zdiagnozowali u niego chorobę. Dzięki projektowi ,,Macierzyństwo bez lukru’’ Mikołaj otrzymał specjalny wózek przystosowany do przewozu niepełnosprawnego dziecka wraz z respiratorem. Obecnie chłopczyk ma dwa lata i nadal potrzebuje pomocy, dlatego pod nakładem Oficyny Wydawniczej RW2010 powstał drugi tom zbioru opowiadań.

Wielu kobietom wydaje się, że bycie mamą to wspaniała życiowa rola dająca nieustające pasmo radości, szczęścia i zadowolenia. Codzienne życie przedstawia się jednak całkiem inaczej niż to opisują w poradnikach, gazetach, czy telewizyjnych reklamach dziecięcych pieluch. Macierzyństwo, to również cały szereg nerwów, udręk i kłopotów. Czasami mamy ochotę uciec od tego, jak najdalej. Coraz częściej jednak kobiety odważnie pokazują prawdziwy obraz matki, którą często dopada zmęczenie, zniechęcenie a nawet depresja. Trudno czasami pogodzić życie prywatne z zawodowym, bądź skupić uwagę nie na jednym, lecz np. trojgu dzieciach. Uczestniczki powyższej antologii, to kobiety pochodzące z różnych miejsc i środowisk, ale łączy je jedno- każda z nich jest matką. Wspólnie bez fałszywego słodzenia otwarcie piszą o swoich porażkach, problemach, radościach, sukcesach i relacjach z dziećmi. Wychowywanie pociech, to trudna sztuka, szczególnie, gdy są marudne, chore lub mają swoje humorki. Bardzo mi się podobał fakt, iż każda autorka danej historii w niezwykle realny i prawdziwy sposób ukazała wszelkie wymagania, jakie stawiane są wszystkim matkom. Rodzicielka powinna być perfekcyjna i idealna w niemal każdym calu oraz umieć właściwie zinterpretować oczekiwania swojego dziecka i otoczenia, a przecież tak naprawdę matce, jako kobiecie też się od życia coś należy, dlatego dobrze jest „wykrzyczeć” światu, czego potrzebujemy.

Polecam wszystkim osobom, nie tylko przyszłym, czy obecnym rodzicom, przeczytać ,,Macierzyństwo bez lukru 2’’. Jestem przekonana, że każdy z was znajdzie w powyższej antologii cząstkę siebie, lub może nawet ze zdumieniem stwierdzi- to przecież również moje życie! Niektóre opowiadania kipią humorem lub ironią, inne wywołują smutek, zrozumienie bądź łzy, lecz wszystkie bez wyjątku są dowodem na to, że …
,,Macierzyństwo to proces, to rzeka: czasem bystry nurt, niekiedy spokojna tafla, odbijająca błękit nieba. Raz dobijesz bez trudu do brzegu, innego dnia wpadniesz pod wodę. Czujesz się pewnie – wyrzuć precz ograniczający cię kaftan, masz wątpliwości – użyj kapoka bezpieczeństwa. Rozwijaj ten potencjał na miarę swoich możliwości’’.
Zapraszam do kupna  książki ,,Macierzyństwo bez lukru 2’’, ponieważ cały dochód ze sprzedaży antologii przeznaczony jest na konto Mikołajka, dlatego otwórzmy swoje serca i pomóżmy temu chłopcu w jego codziennej walce z rdzeniowym zanikiem mięśni - SMA1.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Fan Page książki na Facebooku: KLIK.
Blog Macierzyństwa bez lukru: KLIK.
Blog rodziców Mikołajka: KLIK.
Tutaj możesz zakupić ,,Macierzyństwo bez lukru 2'': KLIK.
Polecam również pakiet 1 i 2 części powyższej antologii: KLIK.

39 komentarzy:

 1. Okładka jest genialna :) Nie jestem pewna, czy treść książki mnie interesuje... Aczkolwiek chciałoby się pomóc Mikołajkowi :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla samego celu warto kupić tą książkę i ją przeczytać :) Okładka jest bardzo fajna co tym bardziej zachęca do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze zachęcam do kupna ,,Macierzyństwa bez lukru 2''. Przeczytasz ciekawe opowiadania i jednocześnie pomożesz wspaniałemu dziecku.

   Usuń
 3. Ostatnio tego typu książki są bardzo na czasie. Trochę się zabawnie złożyło, bo siostra mojego chłopaka jest w ciąży, więc gdy tylko takie książki trafiają w moje ręce to od razu jej je prezentuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele słyszałam o tym zbiorze:) I okładka jest przecudowna:) Cieszę się, że sięgnęłaś po tak ciekawą antologię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o niej, ale muszę po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam kiedyś coś podobnego, nawet mi się podobało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wielką chęcią się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeżeli nadarzy się okazja, nie odmówię.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto zakupić tą książkę, by pomóc Mikołajkowi.:)
  Okładka bardzo zabawna.:P

  OdpowiedzUsuń
 10. I ja po książkę sięgnę chociażby po to, by pomóc Mikołajkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa pozycja i szczytny cel. Ktoś miał naprawdę dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale naprawdę wzruszyłam się gdy zobaczyłam kto i dlaczego pisze te książkę. To fantastyczny pomysł i bardzo duże poświęcenie. Coś pięknego. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również uważam ten projekt za coś wspaniałego. Warto pomagać, dlatego zachęcam do kupna powyższej antologii.

   Usuń
 13. Ciekawa naprawdę, może uda mi się przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tego typu książki mnie zupełnie nie interesują, więc tym razem odpuszczę. Może za parę lat spojrzę na tę pozycję przychylniejszym okiem. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie jestem mamą, ale i tak zdaję sobie sprawę, że ta cała natchniona otoczka wokół macierzyństwa to zwykła bujda. Pewnie stworzona po to by kobiety chętniej tworzyły nowe pokolenia konsumentów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Super okładka :) Niezbyt mnie interesują tego typu tematy ale zawsze mogę komuś sprezentować tą książkę, pieniążki idą na ważny cel więc warto.
  Eureka ! już nawet wiem kto dostanie ten prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nominowałam Cię do nagrody Liebster Blog! :) Więcej informacji: http://otro-mundooo.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeżeli będzie okazja to z ciekawości zajrzę do tej książki. : )

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem bardzo ciekawa tej książki, ponieważ szczere przekazy czyta się najlepiej, a co ważne, tego typu pozycje naświetlają problem i sprawiają, że realnie patrzy się na dane zagadnienie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Kurczę zainteresowałaś mnie...tylko, że ja tak strasznie nie lubię czytać e-booków...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też kiedyś nie lubiłam czytać e-booków, ale potem jakoś przełamałam swój opór i teraz od czas do czasu sięgam po elektroniczną wersję książki, dlatego tobie również polecam zapoznać się z powyższą antologią, tym bardziej, że dochód z jej sprzedaży idzie na szczytny cel.

   Usuń
 21. Fajna pozycja!!! Może nas te kiedyś opublikują :D

  OdpowiedzUsuń
 22. na szczytny cel zawsze warto dołożyć swoje "trzy grosze" :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Mimo że mamą jeszcze nie jestem, to pozycja brzmi całkiem ciekawie. Doświadczenia blogerek, osób które w jakiś sposób są nam znane z sieci, brzmią o wiele bardziej wiarygodnie niż napuszone "zwierzenia" celebrytek opowiadających o macierzyństwie. Swoją drogą czytając Twoją opinię przypomniałam sobie o książce Sylwii Chutnik "Mama ma zawsze rację", która jest utrzymana w podobnym klimacie. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam "Mama ma zawsze rację", więc nie mam porównania, ale jak znajdę wolną chwilę, to postaram się poszukać tą książkę.
   Również pozdrawiam.

   Usuń
 24. No proszę, nie słyszałam o tym zbiorze, a pozycja zacna. :) W dodatku pomóc można. :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawa pozycja i szczytny cel to bardzo dobra kombinacja. Jestem za!

  OdpowiedzUsuń
 26. Z chęcią przeczytałabym tę książkę. Jestem jej bardzo ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Znam tę antologię bardzo dobrze. Kiedy ukazała się pierwsza część pisałam o niej nawet na blogu. Popieram takie inicjatywy, bo są potrzebne i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie słyszałam o tej akcji nigdy wcześniej, ale na szczęście teraz postarałam się dorzucić swoje ,,trzy grosze'' by pomóc Mikołajkowi.

   Usuń
 28. Polecę mojej kuzynce, będzie idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Widzę, że książka dla mnie idealna!
  Godna podziwu inicjatywa. Ale serce się kraje czytając o chorobie Mikołajka.
  Cytat, który wynotowałaś jest świetny i taki prawdziwy. Już sobie go zanotowałam. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 30. Dziwne to uczucie gdy Cię cytują... :)
  Pozdrawiam serdecznie!
  AJ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje słowa najbardziej zapadły mi w pamięć i poruszyły czułe struny w sercu. W niezwykły sposób ,,ubrałaś'' w słowa istotę macierzyństwa i dlatego umieściłam owe zdanie w powyższej recenzji.
   Również pozdrawiam!

   Usuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...