Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

środa, 29 stycznia 2014

Konkurs z Krystyną Mirek

Krystyna Mirek: z wykształcenia polonistka. Mama trzech córek i żona jednego męża. Książki to moja wielka odwzajemniona miłość. Czytam zachłannie, kupuję namiętnie, piszę, oglądam, recenzuję i zbieram. Tylko odkurzać nie lubię.

Piszę książki obyczajowe z zamierzenia lekkie i przyjemne, ale opowiadające o sprawach ważnych. Chciałabym, żeby sprawiały Czytelnikowi przyjemność, bawiły i wzruszały, a jednocześnie mówiły o tym, co w życiu najistotniejsze. Czyli o miłości. W swoim dorobku literackim posiadam między innymi ,,Prom do Kopenhagi'', ,,Polowanie na motyle'', ,,Pojedynek uczuć'', ,,Droga do marzeń'' oraz niebawem, 5 lutego do księgarń trafi najnowsza powieść ,,Miłość z jasnego nieba''- opis: klikOficjalna strona Krystyny Mirek
Blog autorki: klik
Fan page K. Mirek na Facebooku: klik


Z okazji zbliżającej się premiery książki ,,Miłość z jasnego nieba'',  zbieram pytania do Krystyny Mirek. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Jedna osoba, która według autorki wykaże się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzyma nagrodę, w postaci książki ,,Miłość z jasnego nieba'''' ufundowaną przez wydawnictwo Feeria

Wystarczy napisać tylko jedno max trzy, błyskotliwe pytania i być może nagroda będzie twoja.  
Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Feeria.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Krystyny Mirek na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 29 stycznia 2014 roku do 3 lutego 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 9 luty 2014 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz ,,Miłość z jasnego nieba''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

                                             banerek dla zainteresowanych

32 komentarze:

 1. Czy jakiś szczególny moment w pani życiu popchnął panią do pisania książek,bo czy można urodzić się z jasnym konkretnym planem na literackie życie.Bardzo jestem tego ciekawa jak to było z panią...Ela Dynak
  eluchi1974@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Którą z dotychczas wydanych książek "nosiła" Pani w sobie najdłużej, najdłużej pozwoliła jej dojrzewać przed napisaniem:-)?
  2. Jakiego typu historii miłosnej nie chciałaby Pani nigdy opisać - o ile jest taka:-)?
  3. Gdyby miała Pani wybrać jedną ze swoich książek, bo znalazłby się sponsor, który dałby pieniądze na nakręcenie filmu na jej podstawie;-), to która by to była:-)?

  Kinga
  carastrega35@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Jak długo pisarz (czyli m.in. pani) walczy ze sobą i swoimi emocjami podczas pisania?
  2. Zgodzi się pani z określeniem - "Pisarzem się jest albo nie jest", czy uważa pani, że każdy może napisać swoją własną historię?

  krytykbook@gmial.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Ktora z Pani powiesci powinna zostac zekranizowana jako pierwsza i dlaczego?
  2. Co zabralaby Pani na bezludna wyspe? Prosze podac tylko 1 rzecz i wybor uzasadnic.
  3. Tak wiele sie czyta, ze Polacy nie czytaja. Jakimi slowami przekona Pani Polakow do czytania ksiazek?
  Dziekuje, pozdrawiam, Iza (izka3@op.pl)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2) Zapewne ma Pani swoją przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  3) Polonista i recenzent oceniają pisemne prace innych. A jak Panią w szkole oceniali poloniści – co krytykowali, co chwalili, nad czym kazali popracować? Czy któryś z nich zauważył w Pani potencjał nauczycielski lub literacki?

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy sytuacje, które wydarzyły się w Pani życiu wpływają na to o czym Pani pisze, czy może w książkach,które powstają zawiera Pani niektóre sytuacje, które chciałaby Pani aby znalazły się w Pani życiu?
  2. Ponoć inspiracją do pisania jest samo życie, bo to w Nim można wszystko odnaleźć. W końcu to ono sprowadza Nas na różne ścieżki i jest najbardziej rzeczywistą "formą książki". A jak jest z Panią... Z czego lub z kogo czerpie Pani inspiracje?
  3. Jak wygląda u Pani powstawanie nowych dzieł... Zasiada Pani spokojnie przed laptopem i zaczyna pisać a wyobraźnia ponosi Panią daleko i tak się tworzy historia, czy może zajmuje się Pani czymś innym i nagle... bach! Pojawia się w Pani głowie pomysł i ucieka Pani, żeby to zapisać? A może jeszcze inaczej?

  justbooks17@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jak Pani skomentuje obecne tendencje na rynku pracy? Humaniście zdecydowane ,,nie są dziś w cenie". Czy w związku z tym młodzi ludzie marzący o zawodzie dajmy na to - nauczyciela języka polskiego, redaktora, dziennikarza powinni porzucić swoje marzenia i myśleć o zabezpieczeniu swojej przyszłości, czy jednak gnać za marzeniami?

  2. Jak broni się Pani przed zarzutami dotyczącymi miałkości literatury kobiecej? Książki należące do tego gatunku nie są zbyt poważane przez tzw. wytrawnych czytelników...

  franca.w.sieci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy zdradza Pani jakieś informacje dotyczące książek dla znajomych przed jej ukazaniem się?
  2. Skąd czerpie Pani największe inspiracje do pisania? Czy jest jakieś miejsce lub osoba, która najbardziej to potęguje?
  3. Najbardziej jestem dumna z ... (proszę dokończyć zadnie).

  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Gdyby zdarzyło się Pani znaleźć na bezludnej wyspie, jaką książkę chciałaby Pani mieć przy sobie i dlaczego?
  2. Jakich słów Pani nie znosi, a jakie uwielbia?
  3. Jeżeli Niebo istnieje, to co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy podczas pisania danej książki doradza się Pani przyjaciółki bądź innej bliskiej osoby?
  2. Pamięta Pani uczucia jakie towarzyszyły przy wydaniu pierwszej książki? Kiedy nagle stała się materialna i ruszyła w świat?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Skąd czerpie Pani pomysły na książki?
  2. Kiedy znajduje Pani czas na pisanie oraz czytanie książek?
  3. Co wywołuje na Pani twarzy największy uśmiech?

  ksiazki-moim-okiem@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1, Czy zaistniało kiedyś w Pani życiu jakieś wyjątkowo niespodziewane zdarzenie, o którym mogłaby Pani powiedzieć, że spadło to na Panią „jak prawdziwy grom z jasnego nieba”?

  2. Aniołek czy diabełek? – Jaką osobą była Pani w dzieciństwie?

  3. Jak wspomina Pani szkołę – czy chętnie się Pani uczyła, czy chodziła Pani na wagary, czy miała Pani takiego ulubionego nauczyciela, którego wspomina Pani z sentymentem, i takiego, którego Pani się bała, jaki był Pani stosunek do lektur szkolnych, czy lubiła je Pani czytać, czy jest wśród nich Pani ulubiona i taka, której Pani nie przeczytała?

  Dorota
  april.dp1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Jak wyglądały Pani pierwsze kroki jako pisarki, czyli od czego zaczęło się pisanie książek?
  2. Czy ma Pani swoje szczególne miejsce, w którym książki piszą się właściwie same?
  3. Pisze Pani literaturę typowo kobiecą. A jakie książki lubi Pani czytać dla odprężenia?

  nie mogę doczekać się wywiadu - uwielbiam książki p. Krystyny :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Czy dopada panią niekiedy niemoc twórcza i ma pani ochotę wszystko rzucic i iść na targ jabłka sprzedawać?2.Gdy tak sobie pani siedzi i pisze czy obok jest jakaś dobra dusza,co zupę ugotuje albo psa wyprowadzi na spacer,na pocztę pobiegnie z listem?
  3.Jak po cieżkiej pracy pisarza najlepiej się pani regeneruje?Góry,działka,zakupy albo koc i książka?kosmos
  kosmosj@gmail.com  sa

  OdpowiedzUsuń
 15. Udziału nię biorę ale jak zwykle czekam na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tyle już ciekawych pytań, że chyba nic nie wymyślę i znów skończy się na przeczytaniu wywiadu;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tym razem nie biorę udziału. W podobnym konkursie - wywiadzie z właśnie tą autorką wygrałam "Pojedynek uczuć". Mile wspominam tę powieść.
  Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 18. 1.Jak wiele bezsennych nocy spędziła pani rozmyślając na fabułą i bohaterami do nowej książki,czy pani nie ma takich problemów wcale? 2.Czy umie pani zresetować się przy kolorowych gazetach albo serialach,żeby głowę oczyścić,a może jakiś inny sposób dobry na wietrzenie zmęczonej głowy? 3.Gdyby szukąła pani inspiracji do kolejnej książki i wydawca sponsorował podróż to dokąd udałaby się pani?Gdzieś blisko czy wręcz odwrotnie bardzo daleko w obce kraje i krainy?
  Tymon L.
  polsat13@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Tej jeszcze nie mam, ale pewnie też się w nią zaopatrzę:)
  Jestem ciekawa wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czy po wydaniu kilku powieści zdarza się Pani po wysłaniu tekstu do wydawnictwa mieć wątpliwości typu: „A jednak mogłam napisać to inaczej, albo coś dopisać i dlaczego wcześniej nie wpadło mi to do głowy...” ? Czy przed premierą nowej książki pojawiają się obawy: czy powieść spodoba się czytelnikom i czy moi fani nie będą zawiedzeni?
  2. Proszę sobie wyobrazić, że jako znana pisarka została Pani poproszona o spotkanie z zagorzałymi molami książkowymi, którzy nie sięgają po polską literaturę, aby przedstawiła Pani argumenty oraz przekonała ich, że warto sięgać po książki z rodzimej literatury zarazem namawiając ich, aby sięgnęli również po Pani twórczość. Zgodziłaby się Pani? Jeśli tak, to proszę przedstawić uzasadnienie, którego by Pani użyła na spotkaniu.
  3. Czy chciałaby Pani, aby Pani powieści zostały przetłumaczone i czytane poza granicami Polski? Jeśli tak, to w których krajach?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Pani książki inspirują wielu. A jakie książki Panią inspirują? A może są takie bez których nie może Pani żyć? I dlaczego?

  yyetii@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. W jakim kraju chciałaby Pani najchętniej mieszkać i dlaczego właśnie tam?
  2. Co sprawia, że nawet po ciężkim dniu pracy na Pani twarzy pojawia się uśmiech?
  3. O jakim zawodzie marzyła Pani, będąc dzieckiem?

  marikarataj96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Dzień dobry, oto moje pytania:
  1. Często można usłyszeć, że książka składa się z dwóch części: z tego, co autor napisał i z tego, czego nie napisał. Co może Pani powiedzieć o tej drugiej części w przypadku swoich książek? Jakiego tematu, który może Panią w jakiś sposób dręczy i niepokoi, nie poruszy Pani nigdy w swoich książkach i dlaczego?
  2. Pani książki określane są jako literatura skierowana do kobiet. Czy znalazłaby Pani chociaż jeden powód, dla którego Pani książki powinni przeczytać również mężczyźni?
  3.Jak rozpoznać moment, kiedy książka jest gotowa, kiedy nie powinno się już poprawiać maszynopisu, tylko wysłać go do wydawnictwa?

  joasia.jag@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. "Miłość z jasnego nieba" to powieść walentynkowa. Czy Walentynki są dla Pani dniem szczególnym, świątecznym czy z reguły niczym nie różnią się od pozostałych? Czy jako żona i matka znajduje Pani czas na romantyczne chwile?
  2. Proszę sobie wyobrazić bohaterkę - piękną, wykształconą, pewną siebie, ale i bardzo sympatyczną, która za skarby w świecie nie chce się związać z żadnym przedstawicielem płci przeciwnej. Mężczyźni, z którymi pracuje czy przebywa w różnych okolicznościach już zaakceptowali jej poglądy i nawet nie próbują z nią flirtować. Trafia się jednak jeden śmiałek, który zakochany bez pamięci, postanawia ją zdobyć. Dowiaduje się, że nasza piękna singielka ma jeden słaby punkt...Czym ten dzielny mężczyzna mógłby wzruszyć jej skamieniałe serce? (albo co Panią wzrusza w męskim zachowaniu? - jeśli tak postawione pytanie będzie łatwiejsze) :)
  3. Przyznam, że niejednokrotnie czytając książki trafiam na drobne błędy - literówki, brak przecinka czy imię napisane małą literą. Specjalnie mnie to nie razi, bo nie zaburza mi to odbioru. A czy Panią denerwują takie potknięcia korektorów?

  Pozdrawiam
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Ostatnim (jak narazie opublikowanym) był wywiad z Ewą Pałczyńską Winek, rzecznikiem Fundacji Oskar i opiekunem nowego polskiego wydawnictwa, która opowiadała o problemach polskich pisarzy z wydawnictwami, o braku kontaktu, o niczym niepodyktowanych opóźnieniach wydania czy sprzedaży, braku reklamy i promocji książki. Czy w pani bogatej już karierze (bo co jak co ale wydanie pięciu książek w ciągu zaledwie trzech lat, jest sporym osiągnięciem) zdarzyła się również jakaś podobna przykrość, czy jednak współpraca zarówno wcześniej z wydawnictwem G+J jak i teraz Ferrią była bezrpoblemowa i samą przyjemnością?
  2. W lutym 2014 roku swoje książki, zamierzają wydać min. Iwona Żytkowiak, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Rafał Dębski, Jacek Dąbała, Mirosław Salski, Marta Kisiel, Sławomir Koper, Wanda Chotomska, Magdalena Witkiewicz czy Andrzej Ziemiański, przejmuje się tym Pani, czy raczej nie interesują Panią tytuły typu najlepszej polskiej książki miesiąca, książka miesiąca według... czy szczytowe miejsca list bestsellerów Panią nie interesują bo pisze Pani wyłączne dla przyjemności?
  3. Czy miała Pani lub nadal ma sygnały z innym wydawnictw, że gdy tylko będzie chciała Pani zmienić wydawcę, to jest Pani u nich mile widziana, czy też jeszcze nigdy nie została Pani wyróżniona tego rodzaju komplementem?

  kowalski_kuba@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. Kto pierwszy czyta Pani książki? Przyjaciółki, rodzina, a może zostawia ich Pani na sam koniec gdyż recenzje najbliższych podobno sa najtrudniejsze do przyjęcia?

  Agata.17ko@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety już dawno po konkursie. Zapraszam kilka postów wyżej na wywiad z autorką.

   Usuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...