Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Gdy nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód. [M.L.King] ❤

czwartek, 21 sierpnia 2014

Konkurs z Agnieszką Steur

Agnieszka Steur to polonistka, nauczycielka, badaczka języka, pisarka, dziennikarka i felietonistka.

Absolwentka Uniwersytetu Amsterdamskiego– kierunek Języki Słowiańskie i Kultura. Ukończyła studia pracą i rozległymi badaniami na temat wpływu języka holenderskiego na język polski dzieci dwujęzycznych mieszkających w Holandii.

Od lat jest zagorzałą zwolenniczką nauki języka polskiego dzieci urodzonych i wychowywanych w polsko-holenderskich rodzinach. Regularnie spotyka się z rodzicami prowadząc wykłady na temat wychowania dwujęzycznego dzieci. Przez kilka lat pracowała jako pedagog w Polskiej Szkole w Utrechcie i aktywnie uczestniczyła w działalności tej placówki. Jest autorką licznych publikacji na temat dwujęzyczności, w tym serii artykułów popularno-naukowych obejmujących wiele aspektów bilingwizmu opublikowanych w Biuletynie Polsko-Niderlandzkiego Stowarzyszenia Kulturalnego PNKV.

10.01.2013 ukazała się nakładem wydawnictwa Poligraf jej pierwsza powieść fantasy zatytułowana „Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie”(recenzja). Jest to pierwsza część cyklu przewidzianego na trzy powieści. Premiera kolejnej części “Wojna w Jangblizji. W domu” (recenzja) odbyła się w sierpniu 2014 roku.

Więcej szczegółów w linku: KLIK

Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej sylwetkę Agnieszki Steur. Przez najbliższe kilka dni będzie można w bieżącym poście, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Dwie osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę w postaci pakietu książek ''Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie'' + ''Wojna w Jangblizji. W domu'', ufundowany przez Agnieszkę Steur.

Proszę również nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : Agnieszka Steur.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Agnieszki Steur na temat jej twórczości, zainteresowań etc.
4. Konkurs trwa od 21 sierpnia 2014 roku do 25 sierpnia 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  ok. 30 sierpnia 2014 rok.
6. Nagrodą są 2 pakiety książek ''Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie'' + ''Wojna w Jangblizji. W domu''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                               banerek dla zainteresowanych

17 komentarzy:

 1. Z chęcią przeczytam wywiad, gdyż książki wciąż przede mną:)

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Co zainspirowało Panią do pisania książek fantasy? Czy prywatnie też wybiera Pani takie lektury?
  2. Co jest dla Pani sposobem na relaks?
  3. Czy jest jakaś książka, która zajmuje szczególne miejsce w Pani sercu?

  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie będę pytała o twórczość, bo ta jak widać jest w rozkwicie :)
  1) Załóżmy, że z niewiadomych względów znalazła się Pani na bezludnej wyspie, to jaką książkę chciałaby Pani mieć ze sobą i dlaczego akurat tę?
  2) Jakie słowa Pani nadużywa a jakich nie znosi?
  3) Zakładając, że Niebo istnieje, co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju?

  monweg@wp.pl

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Wielu ludzi obecnie stwierdza, że rzadko czyta książki. Są wśród nich i tacy, którzy w ciągu roku nie przeczytają ani jednej. Jak Pani myśli, czy możliwe jest pełnowymiarowe i pełnowartościowe życie bez literatury? Czy istnieje jej jakiś dobry zamiennik?
  2.Jaką zasadą kieruje się Pani podczas pracy twórczej –pisania?
  3.Proszę dokończyć zdanie: „Dobry pisarz to…”

  Pozdrawiam serdecznie
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.?
  2. „Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy cię nie dosięgnął”- możemy przeczytać w „Alchemiku” Paula Coelho. W pracy i w życiu prywatnym częściej słucha Pani serca, czy jednak rozumu? Co w Pani przypadku jest bardziej zawodne?
  3. Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) Jakie uczucia Pani towarzyszą w trakcie pisania książek?
  2) Kto jest dla Pani inspiracją?

  E-mail: blogsilviana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- sięgam po słodycze, nudzi mi się- sięgam po słodycze, czytając książkę. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego" (przyjmijmy, że zostałaby Pani trafiona różdżką czarownicy Zochy Straszliwej III ), w co by się Pani zmieniła i jaką miała masę/ nadzienie? Jaki byłby przepis, żeby Panią upiec?

  2. Ludzie robią sobie tatuaże, żeby coś upamiętnić. Jedni tatuują sobie wizerunki rodziny, drudzy zaś wolą mieć na skórze coś abstrakcyjnego. Gdyby Pani musiała, jaki tatuaż i gdzie umieściłaby Pani na swoim ciele? Miałby dla Pani jakieś sentymentalne znaczenie?

  3. Dostała Pani bardzo poważne zadanie. Ma Pani wcielić się w rolę przewodniczki po Jangblizji. Co pokazałaby Pani turystom- czytelnikom? Czego wolałaby uniknąć?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki już czekają na mnie na półce, ale czekam na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam te Twoje rozmowy, bo pozwalają mi poznawać autorów, których wcześniej nie znałam. Nie mogę się już doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 11. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy chciałaby Pani żyć w świecie Jangblizji? A może w jakimś innym wymarzonym świecie?
  2. W "Wojnie w Jangblizji" porusza Pani temat tolerancji i dyskryminacji rasowej (świetne tematy do dyskusji na zajęciach szkolnych). Co myśli Pani o tym, aby powieść ta trafiła do kanonu lektur szkolnych? Jak by Pani na to zareagowała?
  3. Jak Pani – jako pisarka – odnajduje się w gąszczu tego całego fantastycznego nazewnictwa?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Dlaczego zdecydowała się Pani na taki niecodzienny kierunek studiów i to jeszcze nie w Polsce,ale samym sercu Holandii?
  2. Czy myślała Pani o tym aby napisać książkę w dwóch językach jeśli tak to w jakich i dlaczego?
  3. Jakie jeżyki obce Pani zna, a jakie chciałaby poznać?
  ania.glod@amorki.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Dlaczego wybrała Pani Uniwersytet Amsterdamski i kierunek Języki Słowiańskie i Kultura?
  2. Podoba się Pani bardziej Polska, czy Holandia?

  enka14@onet.eu
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jangblizja-jak najkrócej i w najprostszy sposób może Pani scharakteryzować tą krainę czy ziemię (nie znam jeszcze Pani twórczości dlatego zadaje takie pytanie), kto na niej żyje i czy możemy o niej tylko fantazjować czy może istnieje gdzieś w realnym świecie jakaś kraina czy wyspa, która przypomina Pani literacką Jangblizję?
  2. Najbardziej znaną polską osobą żyjącą kiedyś w Utrechcie był śp. Włodzimierz Smolarek. Czy interesuje się Pani piłką nożną a może jakimś innym sportem?
  3. Jakie przesłanie niesie Pani trylogia i do jakiego grona czytelniczego jest skierowana? Tylko dla młodzieży a może kobiet bo ostatnio spotkałem się z takim feministycznym podejściem polskich pisarek, które z góry zakładają, że piszą tylko dla płci pięknej.
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Każda z nas zawsze marzyła o księciu z bajki, przystojnym z poczuciem humoru. Jaki typ mężczyzn się dla Pani podobał jak była Pani nastolatką?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby zrobić?
  Pozdrawiam Sylwia
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...