Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Gdy nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód. [M.L.King] ❤

wtorek, 26 sierpnia 2014

Konkurs z Luizą Dobrzyńską

Luiza „Eviva” Dobrzyńska - ur w 1970r. Warszawianka, z zawodu technik medyczny, miłośniczka zwierząt i kosmosu , zwłaszcza serialu Star Trek. Autorka opowiadania w zbiorze ''Dziedzictwo Gwiazd'' oraz powieści: ''Jesteś na to zbyt młoda'' i jej ciąg dalszy "Wiedźma z Podhala - Nie jestem już dzieckiem!'', ''Dusza'', ''Kawalkada'', grudzień 2013 r. ''Dzieci planety Ziemia''. Laureatka nagrody ''Debiut roku'' (Dusza) i plebiscytu internetowego ''Książka na wiosnę roku 2012'' (Kawalkada). Warszawianka od urodzenia. W cywilu technik rtg z 25-letnim stażem. A oto jak sama siebie widzi z przymrużeniem oka: Zakamieniała stara panna. Pisze od 12 roku życia, wydaje drukiem od trzech lat. Recenzentka nowości literackich i redaktorka działu biblioteka w portalu literacko-kulturalnym Szuflada. Fanatyczna miłośniczka swego rodzinnego miasta, kotów i wszystkich innych zwierząt, oraz Star Treka. Aktywna członkini stowarzyszenia TrekSfera. Osoba gwałtowna i pyskata, ale równie łatwo zawierająca pokój, co wybuchająca gniewem- Eviva.

Recenzja książki: "Wiedźma z Podhala - Nie jestem już dzieckiem!''-klik
Blog Luizy Dobrzyńskiej: ''Stara panna i morze''.
Fan page pisarki na Facebooku: klik
 
Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej sylwetkę Luizy Dobrzyńskiej. Przez najbliższe kilka dni będzie można w bieżącym poście, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.
 
Trzy osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę w postaci książki: "Wiedźma z Podhala - Nie jestem już dzieckiem!'' ufundowaną przez Luizę Dobrzyńską.

Proszę również nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest: Luiza Dobrzyńska
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Luizy Dobrzyńskiej na temat jej twórczości, zainteresowań etc.
4. Konkurs trwa od 26 sierpnia 2014 roku do 30 sierpnia 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi: 5 września 2014 rok.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki:"Wiedźma z Podhala - Nie jestem już dzieckiem!''
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                               banerek dla zainteresowanych

22 komentarze:

 1. Moje pytania do Pani Luizy Dobrzyńskiej:

  1. Co Pani czuła, widząc swoją pierwszą książkę na półce w księgarni?
  2. Co pisała Pani będąc 12-latką?
  3. Jaki jest Pani ulubiony bohater ze Star Treka?

  enka14@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 2. Kojarzę autorkę, więc z chęcią przeczytam wywiad :) Żadnej książki jeszcze niestety nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam okazję zapoznać się z "Dziećmi Planety Ziemia", więc i pytania powiązane:
  1. Czy zasięgała Pani informacji naukowo-technicznych, które pomogłyby pisać powieść Sci-Fi?
  2. Przewiduje Pani dalsze losy osadników?

  I ostatnie nie o książce:
  3. Czy jest jakaś książka, którą uważa Pani za idealną dla każdego, mam tu na myśli beletrystykę?

  zabkabt@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać, kiedy ukaże się wywiad - przeczytam go z ogromną chęcią;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idziesz jak burza z wywiadami, czekam na następną rozmowę:)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, to jaką książkę chciałaby Pani mieć ze soba i dlaczego akurat tę?
  2) Jestem ciekawa jakiego słowa Pani nadużywa, a jakiego nie znosi?
  3) Zakładając, że Niebo istnieje, co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju?
  Pozdrawiam :)
  monweg@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jak pisze cyrysia w swojej recenzji, w "Wiedźmie z Podhala" znajdziemy prasłowiańską boginię Żywię, skrzaty, wiedźmy i wampiry, elfy, utopce, Łowców, wilkołaków, praistoty, wierzbowe biesy, rusałki, mamuny, strzygi i zmory, driady i boginki, wampiry, nimfy, dziwożony, czarownice... Czy nie gubiła się Pani czasami w tak dużej ilości tych stworzeń? I czy myśli Pani, że czytelnik je wszystkie ogarnie?
  2. Jak Pani – jako pisarka – odnajduje się w gąszczu tego całego fantastycznego nazewnictwa?
  3. Nazywa Pani siebie: zakamieniała stara panna. Widać, że ma Pani duży dystans do swojej osoby. Pani blog również ma z tym coś wspólnego: "Stara panna i morze". Dlaczego akurat morze?

  pozdrawiam cyrysię i Panią Luizę :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1) Jakie magiczne moce Pani posiada?
  2) Czy jako nastolatka pisała Pani pamiętniki? Jeśli tak, to czy doświadczenia te mają jakiś wpływ na Pani współczesne pisanie?
  3) Jakie sytuacje z życia codziennego najbardziej Panią inspirują?

  Tyle ode mnie.
  klaudyna.maciag@o2.pl

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  martucha180@tlen.pl
  PS Banerka nie mogłam pobrać...

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jakie ma Pani tajne sposoby na pobudzenie kreatywności?
  2. Czy był w Pani życiu jakiś szczególny impuls, który stworzył Luizę - pisarkę?

  pozdrawiam!
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Aż wezmę udział-a co :)
  1. Carlos Ruiz Zafón w swojej książce ''Gra anioła'' napisał: Pisarz nigdy nie zapomina dnia, w którym po raz pierwszy przyjmuje pieniądze lub pochlebstwo w zamian za opowieść''. Czy zgadza się Pani z tym zdaniem?
  2. Moja babcia, ze względu na miejsce naszego zamieszkania, często opowiadała i opowiada o swoim dzieciństwie-o II Wojnie Światowej. Czy Pani również słyszała opowieści o wojennej Warszawie od swoich bliskich?

  dorotam03@gmail.com
  Baner na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Każda z nas zawsze marzyła o księciu z bajki, przystojnym z poczuciem humoru. Jaki typ mężczyzn się dla Pani podobał jak była Pani nastolatką?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby zrobić?
  Pozdrawiam Sylwia
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1.Wielu ludzi obecnie stwierdza, że rzadko czyta książki. Są wśród nich i tacy, którzy w ciągu roku nie przeczytają ani jednej. Jak Pan i myśli, czy możliwe jest pełnowymiarowe i pełnowartościowe życie bez literatury? Czy istnieje jej jakiś dobry zamiennik?
  2.Jaką zasadą kieruje się Pani podczas pracy twórczej –pisania?
  3.Proszę dokończyć zdanie: „Dobry pisarz to…”

  Pozdrawiam serdecznie
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją pierwszą książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.?
  2. Wprost kocham bajki. W dzieciństwie musiałam poświęcić moim bajkowym ulubieńcom (błękitnym stworkom) przynajmniej pół godziny każdego dnia. Ale muszę przyznać, że ta moja miłość ani trochę od tamtego czasu nie zmalała. A wręcz przeciwnie, każdego dnia rośnie w siłę. Gdyby życie było bajką o Smerfach, to jak Pani uważa, jakim prawdopodobnie niebieskim ludzikiem byłaby Pani biorąc pod uwagę charakter, sposób bycia? Dlaczego akurat tym?
  3. Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- sięgam po słodycze, nudzi mi się- sięgam po słodycze, czytając książkę. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego" (przyjmijmy, że zostałaby Pani trafiona różdżką czarownicy Zochy Straszliwej III ), w co by się Pani zmieniła i jaką miała masę/ nadzienie? Jaki byłby przepis, żeby Panią upiec?

  2. Jak wygląda Pani ziemski azyl? Jakie emocje wzbudza w Pani to miejsce? Czy jest ono w pewien sposób magiczne, zaczarowane?

  3. Znajduje się Pani na Corocznym Zebraniu Czarownic Świata i to właśnie Pani została wybrana do stworzenia nowego zaklęcia. Jak brzmiałby czar? Do czego by służył?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 16. Tym razem i ja wezmę udział w konkursie i go nie przegapiłam;)) - banerek już zamieszczam;)
  Czy fantastyka i SF to gatunki w których czuje się Pani najlepiej pisząc?
  Czy jest jakiś temat lub gatunek literacki, za który się Pani jeszcze nie zabrała, ale skrycie o nim marzy...?
  pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 17. 1) Skąd zamiłowanie do wierzeń słowiańskich?
  2) Czy żałuje Pani podjętej przez siebie tematyki? Czy zmieniła by Pani jakąś część książki/ fragment/postać?
  3) Największe Pani osiągniecie literackie.

  blogsilviana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1.Przemierzając kolejne strony książki, czytelnik często, w ostatecznym rozrachunku, czuje się zawiedziony daną pozycją, z chęcią wręcz zmieniłby zakończenie danej książki. A czy Pani, podczas czytania książki, zdarzyło się kiedyś pomyśleć: "napisałabym tę pozycję zupełnie inaczej"? Jeśli tak, co to była za książka i co Pani by w niej zmieniła. Proszę uzasadnić.
  2. Książki mają ogromny wpływ na postrzegania świata, często wręcz kształtują nasz charakter. Czy zetknęła się Pani z książką, która zmieniła Pani sposób myślenia? Jaki był tytuł tej książki i jaką mądrość na swych stronach Pani przekazała?
  3. Uczynny skrzat, złośliwa wiedźma, atrakcyjny wampiry czy delikatna nimfa? Która z tych magicznych postaci najprędzej zostałaby Pani kompanem w dalekiej podróży?

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy w trakcie pisania ma Pani niekiedy wrażenie, że bohaterowie uciekają Pani spod pióra, zaczynają żyć własnym życiem, a Pani pozostaje jedynie rola rejestratora? Która z postaci z Pani powieści najbardziej namąciła w Pani książkach?

  Ktoś powiedział kiedyś, że każdy człowiek ma w sobie materiał na jedną powieść. Czy zgadza się Pani z tym stwierdzeniem (uważa Pani, że pisanie ma się w genach, czy trzeba nieustannie szlifować swój warsztat)?

  Skąd bierze się ta „magia” zawarta w Pani książkach, że są one tak rozchwytywane, a kiedy już po nie sięgamy tak trudno się od nich oderwać? :)


  Katarzyna Przybyłek
  kkprzybylek1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Zainteresowało mnie Pani życie prywatne, więc stąd moje pytanie: Czy zawsze chciała Pani studiować elektroradiologię?
  2. W Pani pozycji, znajdziemy wiele istot nadnaturalnych, czy jest taki "gatunek" który jest bliski Pani sercu? Jeżeli tak to dlaczego?
  3. Czytając książki, sięga Pani po rodzimych autorów, czy wręcz przeciwnie?
  riana@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...