"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

wtorek, 6 stycznia 2015

Konkurs z Magdaleną Witkiewicz

fot. Paulina Staniszewska
Magdalena Witkiewicz. Jestem pisarką. Piszę czasem o lekkich sprawach, a czasem o poważnych w lekkim, a nawet bardzo lekkim stylu. Staram się rozśmieszać i wzruszać. Dla dzieci i dla dorosłych. I „tylko dla dorosłych” również.
Podobno moje powieści poprawiają nastrój. Są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni. Moje książki zawsze kończą się dobrze. Niezależnie jakie przeciwności losu napotykają bohaterów na swojej drodze – zawsze potem żyją „długo i szczęśliwie”.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów
Utwory:
Milaczek Wyd. SOL 2008 (wyd II Wyd. Filia , 2013)
Panny Roztropne Wyd. SOL 2009 (wyd II Wyd. Filia , 2014)
Opowieść niewiernej Świat Książki 2012
Ballada o ciotce Matyldzie Nasza Księgarnia 2013
Lilka i spółka Nasza Księgarnia 2013
Szkoła żon Wyd. Filia 2013
Zamek z piasku Wyd. Filia (październik 2013)
Pensjonat marzeń (luty 2014)
Szczęście pachnące wanilią Wyd. Filia (2014)
Lilka i wielka afera Nasza Księgarnia 2014
PLANOWANE
2015
Pierwsza na liście
Prośba o przyszłość
Augustyn
Dla dzieci???

Wiersze dla dzieci w wyd. Wilga.

Oficjalna strona Magdaleny Witkiewicz: klik
Fan Page autorki na Facebooku: klik
Recenzja ''Pierwszej na liście'': klik

Jak zapewne się domyślacie, dziś macie szansę na bliższe poznanie Magdaleny Witkiewicz. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Później spośród puli nadesłanych pytań pani Magdalena wybierze ok. 10-20 jej zdaniem najciekawszych i na nie odpowie. Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

Jedna osoba, która według pisarki wykaże się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Pierwsza na liście''

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo FILIA.

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Literacki Świat Cyrysi
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo FILIA.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Magdaleny Witkiewicz na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 6 stycznia 2015 roku do 10 stycznia 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 stycznia 2015 roku.
6. Nagrodą jest książka ''Pierwsza na liście''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

37 komentarzy:

 1. Marzy mi się ta książka, co już wspominałam zresztą, dlatego spróbuję wymyślić jakieś ciekawe pytania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. 1 Mój znajomy, który jest pisarzem, czytał i poprawiał swoją powieść ponad 20 razy. Ile razy Pani poprawiała swoje książki? Czy uważa je Pani za skończone?
  2 Czy pisze Pani z planem, czy spontanicznie?
  3 Wielu pisarzy mówi, że napisali książkę, której szukali, którą chcieliby przeczytać. Czy tak było z Panią?
  jona.jonka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. dzień dobry,
  chciałabym zadać Pani Magdalenie Witkiewicz następujące pytanie: dostałam ostatnio wspaniałą książkę "Cicha 5" i zastanawiam się skąd pomysł na nią oraz jak wyglądało nawiązanie współpracy dość licznego grona autorek?
  pozdrawiam serdecznie!
  Patrycja
  patrycjafilipowicz@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. To nowe zdjęcie Pani Witkiewicz z Puszysławem jest genialne. Paulina z pewnością będzie zadowolona z planów wydawniczych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam szczerze, że nie znam twórczości tej autorki, więc właściwie nie wiedziałabym o co mogę zapytać :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka ma piękną okładkę ;) Zastanowię się nad pytaniami.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja chciałabym zapytać o coś, co mnie samą dotknęło i ciągle się zastanawiam, czy pisarze z prawdziwego zdarzenia też tak mają:
  Czy kiedykolwiek dotknęła Panią blokada pisarska? Jeśli tak, to jak długo trwała i jak ją Pani pokonała? Czy męczyła się Pani kiedykolwiek z obsesją poprawiania napisanego tekstu nieskończoną ilość razy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim uczestnikom powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam Pani Magdaleno :)
  i przechodzę do pytań :)
  1. Widzę, że lubi Pani zwierzęta - inaczej przecież kocur (piękny zresztą) nie znalazłby się na zdjęciu na Pani rękach. Jaki jest Pani stosunek do tych wszystkich kotów/psów, które szczególnie potrzebują naszej pomocy; tych wyrzuconych na bruk, żyjących w schroniskach i przytuliskach? Czy akcja "nie kupuj - psygarnij" ma wg Pani jakiś sens?
  2. Przyznam się, że nie znam jeszcze Pani twórczości, ale w bieżącym roku bardzo chciałabym to nadrobić. Którą ze swoich powieści poleciłaby mi Pani "na pierwszy ogień"? Poproszę o taki tytuł, który by mnie pochłonął całkowicie i spowodował, że kolejne książki będę już brała "w ciemno" :)
  3. Jakie książki lubi Pani czytać - czy są to powieści podobne do tych, jakie Pani pisze, a więc optymistyczne, wesołe, z happy endem, czy wręcz przeciwnie? Jaki gatunek literacki lubi Pani najbardziej?
  Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwierzcie, że warto przeczytać Pierwszą na liście! Czytałam w nocy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1) Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją pierwszą książkę ("Milaczek"), to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.?
  2) „Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy cię nie dosięgnął”- możemy przeczytać w „Alchemiku” Paula Coelho. W pracy i w życiu prywatnym częściej słucha Pani serca, czy jednak rozumu? Co w Pani przypadku jest bardziej zawodne?
  3) Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Pytanie:
  Widzę, że potrafi się Pani zmotywować do napisania kilku książek w roku. Chciałabym wiedzieć, skąd bierze Pani w sobie taką motywację do działania? W końcu pisanie książek to ciężka praca, która dodatkowo wymaga wielkiej kreatywności - a z tą tak wielu pisarzy miewa problem.

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Pisze Pani książki, które mocno zapadają w pamięć, poruszają głęboko schowane uczucia, ale świetnie potrafi też Pani rozbawić:) Czy woli Pani pisać właśnie te zabawne, błyskotliwe powieści, czy te poruszające trudne tematy?
  2. Co według Pani jest trudniejsze: pisanie książek dla dorosłych, czy dla dzieci?
  3. Czy jest jakiś pisarz, którego uznałaby Pani za swój autorytet, takie literackie guru?;)
  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. W jednej z recenzji Pani książki przeczytałam, że nie pisze Pani słowami a emocjami. To bardzo piękne określenie. A jakie emocje najbardziej pragnie Pani przekazać swoim czytelnikom poprzez swoje książki?
  2. W Pani książkach znajdziemy mnóstwo ciekawych, barwnych i żywych postaci kobiecych. A czy nie myślała Pani, aby głównym bohaterem kolejnej swojej powieści uczynić mężczyznę? I czy byłoby to trudniejsze czy łatwiejsze dla Pani zadanie?
  3. Czytając recenzje „Pierwszej na liście” widzę, że z tej książki możemy sporo dowiedzieć się na temat przeszczepu szpiku kostnego. Skąd czerpała Pani na ten temat informacje i co było celem poruszenia tego tematu w Pani powieści?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Co popchnęło Panią do napisania pierwszej książki?
  2. Patrząc na tematykę ''Pierwszej na liście'' zastanawia mnie czy jest Pani zarejestrowana jako dawca szpiku? Jeśli tak to co skłoniło panią aby nim zostać?

  dorotam03@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- także sięgam po słodycze. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego", co by to było? Jakie miałaby Pani nadzienie?
  2. Słyszymy ją, gdy spokojnie powiewa w lesie. Dostrzegamy ją także ukrytą pomiędzy metrem, a ruchliwą drogą. To właśnie melodia. Kobieta, której nie widzimy, ale słyszymy doskonale. Jaką melodią jest Pani życie?
  3. Jaki tytuł miałoby Pani życie? Dlaczego?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam tylko jedno pytanie, a mianowicie :
  Jaka jest historia srebrnego kota ze zdjęcia?

  stronynatony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. O, ja chętnie przeczytam kolejny wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Co chciała Pani przekazać czytelnikom powieścią "Pierwsza na liście"?
  2. Czy postać Bachora z "Milaczka" ma swój pierwowzór w realnym życiu czy to Pani całkowity wytwór wyobraźni?

  wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1.Napisała Pani, że każda Pani książka kończy się szczęśliwie, dlaczego właśnie tak jest? Nie chciała Pani czasem wprowadzić smutnego zakończenia?
  2.Co jest dla Pani największą inspiracją podczas pisania?
  3.Czy miała Pani kiedyś tak, że po kilku miesiącach od napisania książki chciała Pani zmienić jej zakończenie?
  Mój mail 1najka1@gmail.com

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie INNA
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam serdecznie!

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. nie wezmę udziału, ale życzę powodzenia innym. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Książkę mam i wszystkim gorąco polecam oraz życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Niedługo biorę się za jedną z książek autorki i będzie to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Ciekawa jestem jak wypadnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Napisała Pani już kilka powieści, ale czy czuję się już Pani autorką spełnioną? tzn czy uważa Pani, że napisała już to co najważniejszego chciała przekazać czytelnikom czy może kiełkuje gdzieś w Pani i dojrzewa książka jej życia? lub przeświadczenie, że ta najważniejsza powieść jest ciągle przed Panią?

  pozdrawiam serdecznie :)
  sallybrovn@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Jednym z tematów, które porusza Pani w swoich książkach, jest zdrada. W drodze do niej pojawiają się różne powody, usprawiedliwienia. Gdyby Pani została zdradzony czy chciałaby o tym wiedzieć czy lepiej nie cierpieć i żyć w nieświadomości (dla uściślenie - jest to czyn jednorazowy albo bardzo krótki romans, z którego nie powstają skutki inne niż wyrzuty sumienia)?
  2. Co znajduje się na pierwszym miejscu Pani listy marzeń? Co by Pani zrobiła, gdyby nie trzeba było uwzględniać kosztów realizacji tego marzenia?
  3. „Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi.” – tak mówiła Valancy w „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Zgadza się Pani z tą opinią? Czego Pani boi się najbardziej?

  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Czy posiada Pani jeszcze jakieś hobby oprócz pisania?

  Pozdrawiam Zosia
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja mam tylko jedno pytanie :)
  Kto i dlaczego jest dla Pani autorytetem w życiu prywatnym i literackim?
  aleksnadra@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 31. Uwaga, uwaga. Proszę sobie wyobrazić, że ma Pani możliwość spędzenia jednego dnia z dowolnym bohaterem literackim. Kogo Pani wybiera i dlaczego?

  eta.ksiazka@gmail.com

  :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Zaskakujące pytanie, jak to na mnie przystało...

  1. „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oka.”. Czy nie ma Pani wrażenia, że pisarz powinien próbować przymknąć oko, by zajrzeć głębiej?

  Trochę magicznie, jak w Pani powieściach:

  2. Czasami książki, choć pisane o życiu, jak każde inne, mają jakąś iskierkę, coś, co sprawia, że mienią się wieloma kolorami. Czy uważa Pani, że literatura może stanowić magiczną moc np. do przekazywania dobra?

  A teraz trochę bardziej „na wesoło”:

  3. Czym byłby pisarz i człowiek bez kota? :) Pytanie nieprzypadkowe, bo sama jestem kociarą.

  OdpowiedzUsuń

 33. Czy potrzebujesz kredytu? jeśli tak, skontaktuj się z nami pod patocompany@blumail.org
  następujące

  Nazwa:
  Kwota potrzebna:
  Wiek
  kraj:
  Kredyt Czas trwania:
  Miesięczny Dochód
  Numer Telefonu:

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam wszystkich tutaj. Co Pani Camacho powiedział jest prawdą, choć ja nie znam jej. Przeżyłem to z pierwszej ręki, również. To właśnie ta organizacja nazywa się firma pożyczki Stella Rene (SRLF), które naprawdę pomogły mi zapłacić moje rachunki medyczne, kiedy byłem w potrzebie pieniędzy, ponieważ jestem wdową. PRZYJACIELEM skierował mnie również do nich. Kiedy miałem zrobić poważną operację i nie miałem pieniędzy w tym czasie, przyszli mi z pomocą w mniej niż 40 minut, dostałem pożyczkę. Ale prawdę mówiąc, byłem zdenerwowany i przestraszony na początku, bo i zostały oszukany dwukrotnie. Ale kiedy wezwany się na odwagę i postępuj polityki kredytowej wraz z moją radą przyjaciół, w końcu znalazłem się uśmiechając. Jeśli nie dla nich, może i byłby już martwy. Mam nawet wziąć kolejną pożyczkę od nich zacząć swój biznes po moim powrocie do zdrowia, na które mogę również płaci teraz z powrotem. Moja jedyna rada jest teraz, że każdy podmiot, który jest naprawdę w potrzebie pożyczki powinien skontaktować się z nimi z ich e-mailem poprzez: mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com i uzyskać pożyczkę z nich. Dzięki.

  Elena Camacho

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...