Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 1 stycznia 2015

Konkurs z K.N.Haner

fot. Kasia Bujakowska
K.N.Haner – ukrywająca się pod tym pseudonimem autorka tak naprawdę ma na imię Kasia. Pochodzę z niewielkiego miasta na Mazowszu w którym urodziłam się w 1988 roku. W gronie najbliższych i przyjaciół jestem wesoła, otwarta, dużo mówię (czasami szybciej niż myślę), a w zaciszu domowym oddaje się swojej największej pasji jaką jest pisanie. Odkryłam tą pasje stosunkowo niedawno, a to wystarczyło by moje życie odmieniło się o 180 stopni. Moja debiutancka powieść premierę będzie miała w styczniu 2015 roku.
Uwielbiam przyrodę, kocham zespół Avenged Sevenfold, a moim ulubionym ciastem jest sernik z bezą cioci Joli. Rodzinna, zabawna, bardzo wrażliwa i skromna – tak mówią o mnie znajomi. Oprócz tego jestem pełna sprzeczności, jak sama o sobie mówię: potrafię śmiać się i płakać w tym samym momencie, płaczę na reklamach „Calzedonii” i praktycznie każdym oglądanym filmie (nawet na komediach). Kocham zwierzęta (zwłaszcza psy), polskie morze i mazury. Moim największym marzeniem jest nurkowanie u wybrzeży Australii i zobaczenie Wielkiej Rafy Koralowej. Chcę zrobić sobie tatuaż i niedługo spełnię to kolejne marzenie. 

Recenzja książki ''Na szczycie'': klik
Fan page książki na Facebooku: klik 
Blog autorki: http://knhaner.blogspot.com/ 

Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej sylwetkę K.N. Haner. Przez najbliższe kilka dni można zadawać jej swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród puli nadesłanych pytań, autorka wybierze ok. 30-40 jej zdaniem najciekawszych i na nie odpowie. Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

Dwie osoby, które według p. Haner wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Na szczycie''.

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res oraz K.N.Haner

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Literacki Świat Cyrysi
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res oraz K.N. Haner.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do K.N.Haner na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 1 stycznia 2015 roku do 6 stycznia 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi ok. 12 stycznia 2015 roku.
6. Nagrodą są 2 egzemplarze książki ''Na szczycie''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

50 komentarzy:

 1. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- także sięgam po słodycze. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego", co by to było? Jakie miałaby Pani nadzienie?
  2. Słyszymy ją, gdy spokojnie powiewa w lesie. Dostrzegamy ją także ukrytą pomiędzy metrem, a ruchliwą drogą. To właśnie melodia. Kobieta, której nie widzimy, ale słyszymy doskonale. Jaką melodią jest Pani życie?
  3. Jaki tytuł miałoby Pani życie? Dlaczego?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia innym w konkursie! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czym inspirowała się pani pisząc Książkę ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też jestem łasuchem, a ponieważ mój mąż z zawodu jest cukiernikiem, moje pytanie brzmi:
  Co takiego cudownego kryje w sobie sernik cioci Joli, że jest to ulubione ciasto autorki?
  Czy mogę dostać przepis?

  OdpowiedzUsuń
 5. Koleżanka z pracy namówiła Cię do przeczytania 50 twarzy Greya. moje pytanie brzmi: Dlaczego wcześniej nie sięgałaś po literaturę erotyczną?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlaczego tak długo zwlekałaś z wysłaniem rękopisu do wydawnictwa, skoro jesteś taką świetną pisarką, bałaś się, nie wierzyłaś w swoje możliwości?Kocham Twoją książkę!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. A moje pytanie jest Takie mi 50 Twarzy Greya nauczyło pewności Siebie stałam się też pewna tego czego chce i bardziej otwarta a Pani co dała ta książka i czego nauczyła ?

  OdpowiedzUsuń
 8. od Kiedy prowadzi pani Bloga oraz Uwierzyła w Siebie że Pisanie to jest to co chce pani robić czemu się poświęcić nie czytałam pani książki jestem jej Ciekawa naprawdę i chciałabym wiedzieć co oznacza pseudonim autorki ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaki tatuaż określa charakter Pani ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy od samego początku czułaś, że wydadzą Ci tą książkę i czy cały czas było w planie, że będzie to książka czy może zaczynałaś od opowiadania? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Życzę powodzenia innym. Nie potrzebuję wygrywać tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dlaczego wybór padł na właśnie taki pseudonim?
  W jakim momencie doszło do odkrycia, że pisanie jest tym, co chcesz robić?
  :)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy przygody seksualne z NS są przez Ciebie praktykowane ? :P

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jaki rodzaj literatury lubi Pani najbardziej czytać? Czy jest jakaś książka, do której bardzo często Pani wraca i która ma w sobie ogromna wartość dla Pani?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Gdzie jest Pani miejsce na ziemi? Gdzie najlepiej się czuje, odpoczywa i ładuje swoje akumulatory.
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Twoja przygoda z czytaniem zaczela sie od Greya...,lubisz wiązanie,bicie pasem,chłostanie? :P

  OdpowiedzUsuń
 17. 1) Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją pierwszą książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.? Czy wręcz przeciwnie, była Pani pewna sukcesu w związku z ostatnim szałem, który zapanował na powieści erotyczne?
  2) „Człowiek jest jak garderoba- ściera się i niszczy. Musi jednak wytrzymać wszystkie rzeczy, które mu się przytrafią w życiu i nawet po upadku wracać do pionu”- możemy przeczytać w książce „Profesor Tutka” Jerzego Szaniawskiego.
  Pani książka posiada prawie 800 stron. Z pewnością większość osób zgodzi się ze mną, że to dosyć sporo jak na erotyk. Stąd moje pytanie: czy pisząc „Na szczycie” dopadł Panią w pewnej chwili jakiś większy kryzys? Jeśli tak, to jak Pani sobie z nim poradziła? Jeśli nie, to czy może nam Pani zdradzić, co pomagało Pani w pisaniu kolejnych stron?
  3) Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1.Jest Pani przedstawicielką młodego pokolenia pisarzy. Jak zachęci Pani tych, których pomysły zazwyczaj lądują w szufladzie, aby nie bali się wypłynąć na głębokie wody?
  2. Trylogia o Grey'u zaczęła być nazywana "porno dla mamusiek". Nie obawia się Pani spłycenia tego gatunku do takiego właśnie postrzegania - jako niewymagająca myślenia rozrywka dla kur domowych?
  3. Gdyby mogła Pani wskoczyć do wehikułu czasu, a stary człowiek nakręcający machinę spytałby gdzie macie się zatrzymać, co by Pani powiedziała?

  stronynatony@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam :)
  Zadam dość osobiste pytania. Jeśli takie mogę zadać oczywiście :)

  1. Jaki wpływ miała na Pani życie, historia zamieszczona w książeczce. Czy losy bohaterki i jej przygody miały miejsce w Pani zyciu?

  2. Jak najprościej i najszybciej opisałaby Pani swe odczucia podczas tworzenia tej niesamowitej historii.?

  3. Tematka erotyczna jest różnie przyjmowana przez czytelników.Od znudzenia po zniechecenie tematem seksu. Czy nie bała sie Pani tego, jak czytelnicy odbiorą ten rodzaj literatury( zawartej w Pani książeczce) tak popularnej teraz?

  Jola1982r@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Kolejna nieznana mi autorka, a w takim wypadku ciężko zadać ciekawe pytanie. Mam nadzieję, że wywiad sprawi, że dowiem się sporo o autorce i zapragnę poznać jej twórczość. Przyjemnej zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 21. Julia R.
  1. Historia opisana w książce jest pikantna i romantyczna. Czy przygody które zostały napisane były wzorowane na chwilach w życiu Pani lub kogoś bliskiego?
  2. Pani marzeniem było napisanie książki czy tak po prostu usiadła Pani i zaczęła pisać?
  3. Podczas pisania tej dość dużej książki, miała Pani chęci do zrezygnowania z pisania czyli po prostu pustka w głowie, brak chęci lub czasu?

  Lolitaa444@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1.Wielu ludzi obecnie stwierdza, że rzadko czyta książki. Są wśród nich i tacy, którzy w ciągu roku nie przeczytają ani jednej. Jak Pani myśli, czy możliwe jest pełnowymiarowe i pełnowartościowe życie bez literatury? Czy istnieje jej jakiś dobry zamiennik?
  2.Jaką zasadą kieruje się Pani podczas pracy twórczej –pisania?
  3.Proszę dokończyć zdanie: „Dobry pisarz to…”

  Pozdrawiam serdecznie
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. W "Na szczycie" jednym z bohaterów jest gej Trey. Jeśli naprawdę istnieją tacy ludzie jak Trey, to czy chciałaby Pani mieć takiego kolegę/przyjaciela?
  2. Czy myśli Pani, że wielka namiętność, pasja, przyjaźń i miłość (o których pisze Pani w "Na szczycie") są w stanie wytrzymać wszystko?
  3. Czy była Pani na szczycie (dosłownym lub w przenośni) i czym w ogóle jest dla Pani szczyt?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Mój znajomy pisząc swoją debiutancką powieść czytał ją i poprawiał ponad 20 razy, twierdzi że gdyby przeczytał ją jeszcze raz to znowu by coś zmienił. Ile razy Pani poprawiała napisany tekst?
  jona.jonka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam :)
  1) Jak Pani się czuła pisząc tą książkę ?
  2) Jest Pani dumna z tego, ze ma Pani tak wiele miłośników tej książki - chociaż jeszcze nikt jej nie posiada?
  3) O czym uwielbia Pani pisać?

  mika28x1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1) Jest Pani młodą pisarką. Skąd zamiłowanie do tego?
  2) Czy w swojej twórczości nawiązuje Pani do swojego życia prywatnego? Czy staje się on dla Pani inspiracją?

  Sylwia Silviana
  blogsilviana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Konkurs trwa do 06.01 i to też jest data moich urodzin, w związku z tym mam pytanie: czy mogę dostać NS od autorki z dedykacją, bez wymyślania skomplikowanego pytania? ;) umki@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. 1 Pierwsze pytanie zadałam wyżej.
  2 Czy pisze pani z planem, czy spontanicznie?
  3 Wielu pisarzy mówi, że napisali książkę, której szukali, którą chcieliby przeczytać. Czy tak było z Panią?

  jona.jonka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam,
  1) Jestem Pani rówieśniczką i jakiś czas temu także spróbowałam sił w pisaniu...jednak stanęłam w martwym punkcie i straciłam motywację. Tak, więc byłabym wdzięczna za jakąś praktyczną radę jak pokonać brak weny twórczej i nabrać zapału do dalszego pisania?
  2) Czy ma już Pani wybrany motyw tatuażu i w którym miejscu na ciele on będzie?
  Pozdrawiam.
  blondyna_pm@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 30. Jakie trzy książki sprawiły że napisala pani własną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poproszę jeszcze o adres mailowy. Bez tego zgłoszenie do konkursu nie będzie ważne.

   Usuń
 31. 1. Wiele osób uważa, że imiona mają w sobie pewną moc, która może określać nawet istotę charakteru danej osoby. Katarzyna oznacza: „czysty", "bez skazy". Czy się Pani z nim zgadza?
  2. Lektury w szkołach to strasznie drażliwy temat, sądzi Pani, że książki w kanonie lektur są dostosowane do wieku osób, które muszą je przeczytać?
  riana@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy ksiażka jest spełnieniem Pani marzeń? Czy po napisaniu książki czuje Pani że wszystko się zmieniło? iza_malinka@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Czy pisanie jest dla Pani ucieczką od szarej rzeczywistości czy wręcz odwrotnie rzeczywistością?

  Pozdrawiam
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 34. 1. Czytając pewną recenzję "Na Szczycie", autorka stwierdziła, że ta książka powinna być nielegalna ;) Czy jest jakaś książka, która kojarzy się Pani ze słowem "nielegalna" ?
  2. Cofnijmy się 10 lat wstecz. Co wtedy chciała Pani robić jako nastolatka ?
  3. Czy spotkała się Pani z literaturą erotyczną A. J. Gabryela, autorem książek "Facet na telefon" i "Facet na telefon 2 - Grzesznik"?

  dominika76@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 35. Skąd czerpie Pani pomysły na fabułę książek?
  Czy bohaterowie wzorowani są na prawdziwych osobach?

  agasam9@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 36. Witam :)

  1. Na rynek wychodzi coraz więcej książek o tematyce erotycznej, niestety nie każda jest dobra. Niektóre są nudne,naciągane,kolejne starają się pobić sukces tej jednej, o której wszyscy mówią. Każda książka, jak każda osoba powinna być niepowtarzalna, indywidualna i jedyna w swoim rodzaju. Jaki pomysł ma Pani na swoją indywidualność i niepowtarzalność tak,aby nie "utonąć", a wręcz "wypłynąć" w świecie, w którym co drugi chciałby zaistnieć?

  2.Wszyscy znają powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce", jednak ja nie należę do grona ludzi, którzy się do niego stosują. Pierwsze co widzę to właśnie okładkę i to co się na niej znajduje. Nie tylko treść się liczy,ale również z pozoru drobne niuanse wpływają na wrażenia czytelnika.
  Jako początkująca pisarka, jaki ma Pani pomysł na siebie i swoje dzieła aby przyciągnąć czytelników?

  3.Nigdy zbytnio nie czytałam książek,pewnego dnia postanowiłam się jednak przemóc i sięgnęłam po książkę o mało przychylnych komentarzach, a mianowicie Pięćdziesiąt Twarzy Greya. Po przeczytaniu mogę powiedzieć, iż uwielbiam ją. Nie chodzi w niej tylko o seks jak uważa spora część społeczeństwa, ma w sobie drugie dno jak wszystko w życiu, należy tylko je dostrzec, a do tego potrzebny jest otwarty umysł. Ona daje mi siłę, nadzieję na lepsze jutro i wiarę w to,że gdzieś tam na świecie czeka na mnie Pan Idealny.
  A co Pani daje tą siłę,wiarę,nadzieje, może już to Pani znalazła?

  Pozdrawiam,
  Paulina

  golabek-11@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 37. 1.Co Pani czuje pisząc o romansach, czy czasem zdaje się Pani, że jest bohaterką nich, a może czuje Pani nutkę zazdrości dla kochanków?

  2.''Życie krętą ulicą biegnie, goni je czas, kto pierwszy dobiegnie do końca ten powie pas''. Co Pani wybiera- jedna prawdziwą miłość, która nie trwa zbyt długo, czy lata namiętnych romansów z poczuciem niedosytu?

  3. Czy według Pani młodzież dziś zapomina o wartościach, które niesie miłość, czy może Pani popiera ich żywiołowość i wczesne wybory, a może to droga ku zagładzie prawdziwego uczucia?

  Ania_0970@wp.pl

  onlybyme7.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. 1. Co pani robi, kiedy ma pani doła twórczego i nie wie co pisać, a wie pani, że musi oddać książkę ponieważ wydawnictwo na to czeka. Czy zmusza się pani do tego na hama, czy raczej odkłada do pani na inny dzień?
  2. Czy trudno było wydać swoją pierwszą książkę? Jak zachęcić wydawnictwa do tego by chciały wydać książkę?
  3. Dopisuje pani ostatnie linijki pani książki. Czym się pani zajmuje po definitywnym zatwierdzeniu pani ksiazki?

  OdpowiedzUsuń
 39. Dzień dobry :)

  1. Kim jest K. N. Haner kiedy może pozwolić sobie na całkowitą swobodę?
  2. Co jest dla Pani ważniejsze "iść" czy "dojść, co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki i jakie uczucie towarzyszyło przy jej skończeniu?
  3. Może Pani zdradzić czy obecnie pracuje nad nową książką?

  klaudiaskiedrzynska@wp.pl
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 40. 1. Dla każdego pisarza, czy to debiutanta czy kogoś z większym doświadczeniem, najważniejsza jest reakcja czytelników. Kto był pierwszym recenzentem Pani książki? Czy czyjaś opinia miała duży wpływ na zmianę fabuły? Chodzi mi oczywiście o poprawki zanim książka została przekazana do wydawcy.
  2. Jak pisze Pani na swoim blogu wena nachodzi Panią czasami w najmniej oczekiwanych momentach. Czy taka umiejętność wychwytywania ciekawych rozmów, pomysłów, ludzkich twarzy jest męcząca, bo przecież gdzie się człowiek nie ruszy tam śledzi go inspiracja? ;)
  3. Napisanie powieści erotycznej to duże wyzwanie, bo trzeba nie tylko pozbyć się pruderii, ale i wykazać się dużą subtelnością. W którym gatunku literackim nie potrafiłaby się Pani odnaleźć albo i nie chciała za nic w świecie po niego sięgnąć?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 41. 1. Czy zaczynając pisać NS wiedziałaś jak zakończy się pierwsza część, czy doszło do tzw. zmiany planów?
  2. Jak duży wpływ na Twoje życie ma wydanie tej książki, spodziewałaś się takiego emocjonalnego rollercoastera?
  3. Jak duże znaczenie dla Ciebie ma wsparcie najbliższych rodziny, znajomych? Ich aprobata w to co robisz? Pojawiają się róże opinie o książce poradziłabyś sobie bez takich bliskich?

  OdpowiedzUsuń
 42. 1. Proszę nam zdradzić Pani przepis na napisanie powieści. Co w trakcie pisania było dla Pani najłatwiejsze, a co najtrudniejsze? Czy pojawiał się brak weny twórczej; problemy ze znalezieniem wydawcy? I czy miała Pani wpływ na wybór okładki do książki?
  2. Czy przed przystąpieniem do pisania książki miała Pani już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstały dopiero z chwilą tworzenia powieści?
  3. Czym jest dla Pani pasja i czy wyobraża sobie Pani życie bez niej?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 43. 1.Nie będę pytać co oznacza pseudonim bo to pytanie już padło.. ale ciekawa jestem dlaczego wydajesz książkę pod pseudonimem , a nie z imienia i nazwiska ?
  2.Który z bohaterów NS byłby idealnym partnerem dla Ciebie i dlaczego?
  2.Ludzie twierdzą ,że nie warto poświęcać przyjaźni dla miłości.... a Ty jak uważasz? Które z tych uczuć jest Twoim zdaniem trwalsze , gdybyś musiała wybrać to.... ?

  kamilunia5@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam się podpisać ;/ Kamila Kucaj

   Usuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...