Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

czwartek, 8 sierpnia 2019

KONKURS: POZNAJ MNIE LEPIEJ: Paulina Kuzawińska

Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie
Paulina Kuzawińska. Rocznik 86. Absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Kocha spacery nad Wisłą, rower, celtycką muzykę i podróże, szczególnie do Azji (im dalej, tym lepiej). Chciałaby móc przeżyć wiele różnych żyć – i chyba właśnie dlatego ucieka w wymyślanie opowieści. W wolnym czasie grywa w planszówki i spaceruje po lesie ze swoim mopsem Bazylem. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią ,,Zaklęcie na wiatr''. 
Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej panią Paulinę Kuzawińską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze maksymalnie 10 i na nie odpowie. Następnie wszystkie pytania wraz z odpowiedziami zbiorę w formie wywiadu i umieszczę w osobnym poście.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Dama z wahadełkiem'' wraz z autografem.
  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Paulina Kuzawińska.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Paulinie  Kuzawińskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp. 
4. Konkurs trwa od 8 sierpnia 2019 roku do 12 sierpnia 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 19 sierpnia 2019 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Dama z wahadełkiem'' Pauliny Kuzawińskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

20 komentarzy:

 1. 1. Jak powstają Pani książki? Czy najpierw wyobraża sobie Pani głównego bohatera i jego cechy czy raczej ogólnie historię?
  2. Gdyby mogła Pani stworzyć z kimś autorski duet, kto by to był? Dlaczego akurat ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Pani korzysta z wahadełka jako narzędzia kontaktu z podświadomością a jeżeli tak to na ile jest ono pomocne w aspektach związanych z poszukiwaniem literackich osobowości

  OdpowiedzUsuń
 3. A jaki jest Pani matki amulet bez, którego nie rusza się z domu? Anna G.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czym jest dla Pani SŁOWO?
  Co takiego jest w planszówkach, że w wolnym czasie Pani w nie gra?

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę powodzenia i czekam na wywiad. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Mogąc wcielić się w wybraną postać literacką kogo i dlaczego by Pani wybrała?
  2. Które miejsce na świecie najbardziej chciałaby Pani odwiedzić i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 7. Z niecierpliwością będę czekał!

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Gdyby mogła Pani w swoim życiu napisać jeszcze tylko jedną książkę, ale za to o zupełnie dowolnej tematyce i objętości to o czym by ona była i ile miałaby stron ?
  2. Czy Pani zdaniem istnieje coś takiego jak definicja dobrej książki. jeśli tak to jak ona brzmi ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak zaczęła się Pani przygoda z pisaniem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Świat do snu się układa
  Ja na balkonie siadam
  W letni sierpniowy wieczór
  Podziwiam słońca zachód
  Dzień ustępuje nocy
  Kolejny dzień życia za nami
  Mam romantyczną duszę
  Dlatego przepadam za zachodami ! ����❤
  Stąd moje pytanie
  Czy Pani za nimi też jak ja przepada �� ?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Do tej pory wydała Pani dwie książki z różnych gatunków Zaklęcie na wiatr-fantastyka i Dama z wahadełkiem-kryminał. W którym gatunku czuje się Pani lepiej?
  2. Jestem zauroczona okładką do Damy z wahadełkiem. Czy brała Pani udział w jej tworzeniu, czy jest to tylko zasługa wydawnictwa?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy wierzy Pani w nadprzyrodzone zjawiska i przedmioty, które mają w sobie jakąś moc?
  2. Gdyby mogła Pani przenieść się w czasie, jaką epokę Pani by wybrała i dlaczego? A może wolałaby Pani jakiś fikcyjny świat z książki lub filmu?

  OdpowiedzUsuń
 13. W informacjach o Pani przeczytałam, że chciałaby Pani przeżyć wiele żyć... A gdybyśmy mogli sami o tym decydować, to wówczas co bardziej kusi: kilka różnych wcieleń, czy nieśmiertelność wciąż pod tą samą postacią?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Idealny poranek pisarki- jak by wyglądał w Pani wydaniu?
  2.Pisanie to praca jak każda inna- wymaga sporo cierpliwości i dyscypliny. Jakiej rady udzieliłaby Pani osobom którym po głowie chodzi jakaś historia warta napisania?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1.W swoich książkach ucieka Pani w świat magii i mocy nadprzyrodzonych, które doskonale łączy Pani z wątkami obyczajowymi. Czy uważa Pani, że realna codzienna rzeczywistość szarego człowieka ma jakiś związek ze światem nadprzyrodzonym?
  2. W swoich książkach dotyka Pani różnych sfer życia człowieka. O czym nie chciałaby Pani napisać książki i dlaczego?
  ALEKSANDRA MICZEK

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Skąd czerpała Pani wiedzę o wahadełku?
  2. Mopsy kojarzą mi się z leniwymi psami, które najchętniej leżą na kanapie. Jaki jest Bazyl?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...