Obudź się i zacznij doceniać to wszystko, co spotyka cię każdego dnia... Czerp radość z każdej chwili życia, zamiast czekać na jakiś moment w przyszłości, w którym pozwolisz sobie na relaks. Udane życie, to życie pełne radości ze wszystkiego czego doświadczamy... Nie ma drogi do szczęścia, droga jest szczęściem... [Wayne W. Dyer] ❤

poniedziałek, 4 listopada 2019

KONKURS: POZNAJ MNIE LEPIEJ: Anna Wysocka–Kalkowska

Znalezione obrazy dla zapytania Anna Wysocka – KalkowskaAnna Wysocka – Kalkowska jest autorką, która od wielu lat opisuje odczuwane emocje, uczucia, zapachy, smaki i kształty.
Na przestrzeni kolejnych lat Anna Wysocka – Kalkowska zdała sobie sprawę, że obawia się upływającego czasu, który może uniemożliwić opisanie wszystkich obserwowanych i odczuwanych stanów, emocji, zdarzeń, czy ulotnych myśli. Właśnie dlatego autorka przyznała, że: „od wielu lat z niewymowną przyjemnością opisuję więc wszystko co mnie otacza zapachy, smaki, kształty, uczucia, emocje.”
Pisarka ceni sobie szczerość, lojalność oraz wszystkie chwile spędzone w gronie najbliższych. Świadomość, że słowa potrafią ranić, a ludzkie opinie  wyrządzać dotkliwszą krzywdę aniżeli czyny, sprawiła, że w codziennym życiu autorka kieruje się dewizą „nigdy nie należy oceniać drugiego człowieka”.
„Kiedy wiosna nie nadchodzi” (2014) to tytuł debiutanckiej powieści autorki. Pozycja została pozytywnie przyjęta przez czytelników, którzy docenili, że autorka zdołała fenomenalnie opisać stany emocjonalne, targające duszą zakochanej kobiety. Autorka ma na swoim koncie również inne powieści obyczajowe „Moje życie bez ciebie” (2015) oraz „Taniec z motylami” (2017)Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej panią Annę Wysocką-Kalkowską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Następnie wszystkie pytania wraz z odpowiedziami zbiorę w formie wywiadu i umieszczę w osobnym poście.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Gdyby ocean milczał'' wraz z autografem, zaś trzy kolejne wybrane przez panią Annę osoby otrzymają ebooki ww. tytułu.  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Anna Wysocka–Kalkowska oraz wydawnictwo Psychoskok.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Annie Wysockiej-Kalkowskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp. 
4. Konkurs trwa od 4 listopada 2019 roku do 9 listopada 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 15 listopada 2019 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ''Gdyby ocean milczał'' oraz 3 ebooki ''Gdyby ocean milczał''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

20 komentarzy:

 1. 1. Jak powstają Pani książki? Czy najpierw wyobraża sobie Pani głównego bohatera i jego cechy czy raczej ogólnie historię?
  2. Gdyby mogła Pani stworzyć z kimś autorski duet, kto by to był? Dlaczego akurat ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wydanie książek odmieniło Pani życie? I jak wygląda Pani praca nad pisaniem książki, jakiś porządek, reguły? anulad3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ada
  Kiedy poczuła Pani że to właśnie jest "ten moment" jak zaczęła Pani pisać i co przyczyniło się do napisania pierwszej Pani książki(przelania tego na papier). ? Pozdrawiam Ada

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Czy ma Pani swojego literackiego brata bliźniaka lub siostrę którym się utożsamia?
  2.Czy pisząc książkę pozwala Pani zerknąć dopóki go jej skończy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Co uszczęśliwia panią na codzień a co troszeczke denerwuje ? Czy zachowanie dnia ma jakaś inspiracje w pisaniu ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia. Książkę oczywiście mam w planach przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy, Pani zdaniem, łatwo jest opisywać ludzkie uczucia i emocje?
  2. Którego bohatera ze swojego dzieła najbardziej Pani darzy sympatią i dlaczego?

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Gdyby można było cofnąć czas, to czy zmieniłaby Pani coś w swoich powieściach?
  2. Czy planuje Pani napisać kiedyś powieść w klimacie świąt Bożego Narodzenia?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Jakie jest Pani największe marzenie literackie?
  2. Czy sama w wolnym czasie chętnie czyta Pani książki, czy może ma Pani jakieś inne hobby??

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy narodziła się myśl o pisaniu czy to było Pani marzenie od dziecka

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy myślała kiedyś Pani o odpowiedzialności autora, która wiąże się z decyzjami czytelnika podjętymi na podstawie przeczytanej książki? Mam na myśli sytuację, kiedy czytelnik postanawia diametralnie zmienić swoje życie po przeczytaniu powieści. Chce podobnie jak bohater lektury zacząć wszystko od nowa i kierowany impulsem podejmuje decyzje, które nie zawsze są korzystne w jego sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z jakiego swojego dotychczasowego osiągnięcia jest Pani najbardziej dumna? mail: wioletawitt@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Kto lub co skłonił/o Panią do wyciągnięcia "z szuflady" swojej debiutanckiej powieści i przesłanie jej do wydawnictwa? ☺ Agnieszka Wojcieszek

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2. Jaki zapach i smak przechowuje Pani w pamięci?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy uważa Pani, że istnieje coś takiego jak najlepsza/ najważniejsza książka w dorobku autora ? A może takie wyróżnienia to tylko subiektywne opinie czytelników, a pisarz nie przywiązuje do tego wagi.
  2. Gdyby ludzie nie mogli czytać książek to co według Pani by stracili ? Proszę wymienić trzy najważniejsze rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Szukałam informacji na Pani temat i w pewnym miejscu znalazłam takie piękne słowa:
  "Każdego dnia rano spoglądając na świat budzi się we mnie taki niewymowny lęk przed tym, że nie zdążę opisać tego co widzę przez okno, że pogubię zdania, które właśnie układam w głowie..."
  Podejrzewam, że starając się "nie pogubić zdań" zdarza się Pani pogubić w życiu codziennym. Proszę o jakąś anegdotkę, zabawną sytuację, która przytrafiła się Pani, gdy myśli krążyły wokół pisanej właśnie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy wierzy Pani w stwierdzenie, że im więcej pozytywnej energii wysyła się w świat ,tym więcej otrzymuje jej z powrotem, a wysłana negatywna - wraca ze zdwojoną mocą? Czym dla Pani jest zaufanie do drugiego człowieka?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...