"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

niedziela, 28 lutego 2021

Burda Książki zmienia się w Słowne!


Burda Książki zmienia się w Słowne!


    Burda Książki, jeden z liderów na polskim rynku wydawniczym, zmienia się w Wydawnictwo Słowne, w skrócie – Słowne. Od kwietnia tego roku wszystkie książkowe premiery będą opatrzone nową nazwą i nowym logo wydawnictwa. Rebranding jest częścią strategii rozwoju, ma na celu umocnienie pozycji oraz poszerzenie widoczności marki na rynku, jednocześnie nie pociąga za sobą żadnych zmian prawnych.

    – Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i widząc potencjał biznesu książkowego w Polsce – idziemy dalej – mówi Alexander Sorg, prezes zarządu spółki Burda Media Polska. – Dostrzegamy różnorodność czytelników, mamy świetny zespół, stawiamy na rozwój. Pozostajemy blisko naszych odbiorców, będziemy dalej odpowiadać na ich potrzeby. Odpowiednio i szerzej zdefiniowany brand naszego wydawnictwa książkowego umocni pozycję Burda Media Polska.

    Słowne stawia sobie za cel wzrost sprzedaży dotychczas wydawanych tytułów, nawiązanie współpracy z nowymi autorami i poszerzenie portfolio liczącego już ponad 1200 książek wydawanych pod markami Burda Książki i National Geographic. Wydawnictwo chce docierać do kolejnych grup odbiorców i coraz pełniej odpowiadać na oczekiwania czytelników. Jednocześnie planuje kolejne premiery cieszących się popularnością książek obyczajowych, podróżniczych, kulinarnych, kryminałów, poradników oraz literatury skierowanej do dzieci. Częścią procesu rebrandingowego jest wyodrębnienie imprintów Słownego.

    Z uczuciem o miłości, młode dla dzieci, mroczne z dreszczykiem

    Wydawnictwo Słowne pojawi się na rynku wraz z trzema nowymi imprintami.

Słowne z uczuciem będzie marką dla wielbicieli powieści obyczajowych i romansowych.

Słowne mroczne zapewni kolejne dawki emocji miłośnikom thrillerów i kryminałów.

Słowne młode będzie proponowało książki dla dzieci i młodzieży.

Słowne. Książki, które tęsknią do ludzi

    Nowa nazwa, Słowne, odnosi się do interakcji, którą wydawnictwo podejmuje z polskimi czytelnikami – osobami o różnorodnych potrzebach i upodobaniach, którzy swoje domowe biblioteczki kompletują na podstawie wielu czynników – gustu literackiego, zainteresowań, doświadczenia, i szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Książki Słownego mają być dla czytelnika wsparciem, dostarczać mu rozrywki i wzbogacać jego wiedzę. Odbiorcy znajdą w ofercie tematy zabawne, mroczne, ekscytujące, ale także te poważne i zachęcające do dyskusji. Wszystkie łączy jedno – są słownymi odpowiedziami wydawnictwa na oczekiwania polskich czytelników.

Literatura faktu.

    Słowne będzie podejmować ważne, czasami kontrowersyjne zagadnienia związane ze współczesnym światem, rozwijając m.in. serie takie jak Czuły Punkt. 10 lutego ukazały się Chiny bez wzajemności Grzegorza Kapli, pierwszy tytuł w tej serii. Kontynuowana będzie również dotychczasowa długoletnia współpraca z silną światową marką National Geographic.

    – Jestem zachwycona, że dane mi jest rozwijać Słowne ze wspaniałym zespołem. Katarzyna Sendecka jako dyrektorka wydawnicza, Dariusz Zduniuk jako dyrektor handlowy, a także cały nasz zespół to prawdziwy dream team – podkreśla zarządzająca wydawnictwem Maria Deskur.

Nowe logo: bogactwo symboli: 

    Rebranding wydawnictwa Burda Książki jest związany także ze zmianą logo. Całą identyfikację wizualną Słownego zaprojektowała Justyna Tarkowska, czyli studio Mile Widziane. Sygnet został skonstruowany na bazie kwadratu i wycinków koła. Łączy on w sobie kształt litery „S” z odniesieniami do drogi, okna, kart księgi, a jednocześnie pozostawia szerokie pole do indywidualnych skojarzeń... niczym tekst literacki. Ta możliwość wielorakiej percepcji i skojarzeń jest symbolicznym zaproszeniem szerokiego spektrum czytelników o różnych gustach i wielorakich potrzebach. Sygnet pojawia się w towarzystwie logotypu będącego interpretacją brzmienia nazwy Słowne.

14 komentarzy:

 1. Świetna wiadomość. Wydają bardzo dobre książki. Pozdrawiam Cyrysiu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. i need money please click advertisement on my blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie, że wydawnictwo się rozwija. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. ładnie prezentują się książki z tego wydawnictwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się nazwa. Jest taka wymowna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydają bardzo ciekawe książki, zmieniona nazwa może przysporzyć im nowych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 7. O, tego to nie wiedziałam. Teraz brzmi naprawdę dobrze. Będzie można szybko trafić na to, czego się oczekuje 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa jestem kolejnych książek tego wydawnictwa. Fajnie, że się rozwija, będę śledzić ich nowości. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że nowa nazwa jest trafiona :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze, że obserwuje twojego bloga, bo o tej informacji nie słyszałam. Fajnie, że wydawnictwo się rozwija.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...