Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 5 listopada 2021

ZAPOWIEDŹ: Żadnych bogów, żadnych panów - Grzegorz Dziedzic

Moi Drodzy,

24 listopada odbędzie się premiera powieści '' Żadnych bogów, żadnych panów.'' Grzegorza Dziedzica. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym tytułem.
Odwiedź mroczne i niebezpieczne Chicago sprzed stu lat

 Chicago, rok 1918. Sierżant Teodor Rucki dopiero rozpoczyna karierę w policji, ale brak doświadczenia nadrabia ulicznym sprytem i szybkimi pięściami. W polskiej dzielnicy ktoś podrzuca bestialsko okaleczone zwłoki, a na płocie i w pobliskim kościele maluje farbą anarchistyczny napis. Rucki rozpoczyna śledztwo, które prowadzi go przez najbiedniejsze i najniebezpieczniejsze rejony miasta. Morderca zabija kolejne ofiary w okrutny i teatralny sposób, a na mieszkańców imigranckich dzielnic pada strach przed seryjnym zabójcą, nazwanym przez prasę Diabłem z Michałowa. Szybko okazuje się, że wokół młodego polskiego detektywa toczy się gra pozorów, a on sam musi stanąć ponad prawem i zmierzyć się z demonami przeszłości.

''Żadnych bogów, żadnych panów'' to czarny kryminał historyczny odsłaniający zapomniane i wyparte przez Polonię oraz praktycznie nieznane w Polsce fragmenty historii polskiej diaspory w Chicago – mieście ciężkiej pracy, korupcji i zbrodni. Historii, która była taka, jak ta książka – brutalna, surowa i bezlitosna.


Skusicie się?

14 komentarzy:

 1. Ja raczej Cyrysiu się nie skuszę, - ( tym razem ) - ale może w przyszłości tak. Fabuła wydaje się być dość interesująca. Pozdrawiam po zalatanym poranku ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię historyczne kryminały, więc będę miała tą książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sierżant Teodor wydaje się bardzo ciekawym bohaterem, chętnie bym poczytała 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wykluczam, że zapoznam się z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja póki co odpuszczę sobie tę książkę. Ale w przyszłości, kto wie.... 😃

  OdpowiedzUsuń
 6. Peaky Blinders znam, więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. To może być coś dla mnie. Z interesujących kryminałów ostatnio przeze mnie przeczytanych mogę polecić "Zew". Mroczny i wciągający, idealny na jesienne wieczory.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...