Nie wszystko złe, co nas spotyka, dzieje się dlatego, że na to zasłużyliśmy. Czasami potrzebujemy złych rzeczy i niepowodzeń w życiu, aby dojrzeć i wzrastać jako człowiek ❤

piątek, 5 listopada 2021

ZAPOWIEDŹ: Żadnych bogów, żadnych panów - Grzegorz Dziedzic

Moi Drodzy,

24 listopada odbędzie się premiera powieści '' Żadnych bogów, żadnych panów.'' Grzegorza Dziedzica. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym tytułem.
Odwiedź mroczne i niebezpieczne Chicago sprzed stu lat

 Chicago, rok 1918. Sierżant Teodor Rucki dopiero rozpoczyna karierę w policji, ale brak doświadczenia nadrabia ulicznym sprytem i szybkimi pięściami. W polskiej dzielnicy ktoś podrzuca bestialsko okaleczone zwłoki, a na płocie i w pobliskim kościele maluje farbą anarchistyczny napis. Rucki rozpoczyna śledztwo, które prowadzi go przez najbiedniejsze i najniebezpieczniejsze rejony miasta. Morderca zabija kolejne ofiary w okrutny i teatralny sposób, a na mieszkańców imigranckich dzielnic pada strach przed seryjnym zabójcą, nazwanym przez prasę Diabłem z Michałowa. Szybko okazuje się, że wokół młodego polskiego detektywa toczy się gra pozorów, a on sam musi stanąć ponad prawem i zmierzyć się z demonami przeszłości.

''Żadnych bogów, żadnych panów'' to czarny kryminał historyczny odsłaniający zapomniane i wyparte przez Polonię oraz praktycznie nieznane w Polsce fragmenty historii polskiej diaspory w Chicago – mieście ciężkiej pracy, korupcji i zbrodni. Historii, która była taka, jak ta książka – brutalna, surowa i bezlitosna.


Skusicie się?

14 komentarzy:

 1. Ja raczej Cyrysiu się nie skuszę, - ( tym razem ) - ale może w przyszłości tak. Fabuła wydaje się być dość interesująca. Pozdrawiam po zalatanym poranku ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię historyczne kryminały, więc będę miała tą książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sierżant Teodor wydaje się bardzo ciekawym bohaterem, chętnie bym poczytała 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wykluczam, że zapoznam się z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja póki co odpuszczę sobie tę książkę. Ale w przyszłości, kto wie.... 😃

  OdpowiedzUsuń
 6. Peaky Blinders znam, więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. To może być coś dla mnie. Z interesujących kryminałów ostatnio przeze mnie przeczytanych mogę polecić "Zew". Mroczny i wciągający, idealny na jesienne wieczory.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...