Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 24 listopada 2021

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Monika Joanna Cieluch

Monika Joanna Cieluch, mimo iż jest rodowitą grudziądzanką, to od niemal czternastu lat mieszka poza granicami kraju. Od najmłodszych lat uwielbiała odbywać podróże po kartach najrozmaitszych powieści i ową miłość pielęgnuje po dzień dzisiejszy. Swoją przygodę ze słowem pisanym rozpoczęła pod wpływem chwili, i chociaż nigdy nie traktowała tworzenia zbyt poważnie, w roku 2014 zdecydowała się na opublikowanie na portalu Wattpad.com swojej pierwszej powieści.  W czerwcu 2018 premierę miała debiutancka powieść Autorki zatytułowana „Miłość Szeptem mówiona” która zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród blogerów, jaki i samych czytelników. W swoich powieściach stawia na emocje i realność bohaterów. Jak sama mówi, kocha miłością absolutną pióra N. Sparksa i to do jego powieści lubi powracać spokojnymi wieczorami. Miłośniczka kawy i miętowej czekolady, prywatnie żona i matka, siostra dwóch braci i wielbicielka polskiego kina.     Dziś macie okazję poznać bliżej Monikę Cieluch. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autora zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki Moniki Cieluch "Czekoladowe zacisze".


 Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Szósty Zmysł.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Monice Cieluch na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 24 listopada 2021 roku do 29 listopada 2021 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 6 grudnia 2021 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
Moniki Cieluch "Czekoladowe zacisze".
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

16 komentarzy:

 1. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie. Ja już papierowych książek nie kupuję, stawiam na e - booki ;-) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Co jest Pani motorem napędowym do życia, do działania ?
  Skąd czerpie Pani pomysły na pisanie ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę wszystkim powodzenia. Książkę mam w planach przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia wszystkim uczestnikom, a ja chętnie się dowiem potem, jak poradziła sobie autorka z pytaniami. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Dokąd i z kim odbyłaby Pani podróż marzeń?
  2. Jakie jest Pani największe marzenie literackie??

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby Pani sobie wyobraziła idealne zacisze, w którym można by schować się z kubkiem czekolady gdzie ono by było i jakie widoki miałaby Pani przed sobą?

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesting, all the best to participants

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy zaczynając swoją przygodę z wattpadem, myślała Pani, że osiągnie taki sukces?
  Zakładając konto na portalu Wattpad, czym się Pani kierowała , co Panią motywowało do dalszego tworzenia?
  karolina.dylag@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa tego wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne odpowiedzi i bardzo ciekawy wywiad. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdyby miała się Pani porównać do czekolady, to jaki smak by Pani wybrała i dlaczego ten?
  Czego potrzebuje Pani we własnym zaciszu, by jeszcze bardziej zatopić się w ciszy i poczuć jej smak?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1 Czy dopada pania niemoc pisania ktorych swoich bohaterow zaprosilaby pani do stolu wigilijnego.2Gdy pani pisze wciela sie w postac bohatera ktorego bohatera uwaza pani najblizej pani alter ego a moze marzeniem bylby film na podstawie ksiazki

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy pogoda za oknem,wpływa,że lepiej lub gorzej się Pani pisze? Czy wena i pomysły są inne,gdy za oknem ciepło i długi dzień,a gdy zimno i krótki dzień,to pisanie idzie wolniej,weny i pomysły,gorzej wpadaja do głowy,a może właśnie jak zimno,lepiej się Pani zaszyć w swoim zaciszu i wtedy powstają najlepsze pomysły?
  2. Czy podczas pisania,gdy bohaterowie wkurzają,wszystko wymyka się z spod kontroli,zaczyna biec innym torem,to zaczyna się Pani szybko wściekać,złościć, rzuca długopisami,jak Magda Gessler talerzami? Czy zostawia Pani pisanie i idzie odpocząć,napić się wina,obejrzeć film,czy próbuje Pani na spokojnie wrócić na właściwy książkowo-pisarski tor,próbuje Pani ujarzmić od razu bohaterów,czy daje im i sobie trochę czasu,robi Pani dłuższą przerwę w pisaniu?

  Bardzo dziękujemy za konkurs oraz ufundowanie nagrody😘

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy z tworzeniem książki jest jak z robieniem ciasta,według przepis,schematu? Bohaterów tworzy Pani według jakiegoś przepisu-gram nadzieji,szczypta bólu,odrobina cierpienia,jedno serce pełne miłości, kilka łyżek uroku i wdzięku ....?
  2. Czy z książką jest jak z piernikami,im dłużej pomysł na nią leżakuje,tym lepiej się do niej wraca i pisze? Czy jednak,jak pisze się za ciosem od razu,bez przerw,to lepiej się wypieka(tworzy) bohaterów?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...