"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 10 listopada 2021

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Grzegorz Dziedzic

 Grzegorz Dziedzic, rocznik 1974, tarnowianin urodzony w Lublinie. W Chicago mieszka od 1999 roku. Z wykształcenia i zawodu psychoterapeuta. W USA imał się wielu zawodów. Pracował m.in. jako robotnik budowlany, kafelkarz, pomocnik w fabryce perfum i głośników. Później jako terapeuta uzależnień w jedynym poza Polską polskojęzycznym programie odwykowym dla bezdomnych Polaków w Chicago. Od 2014 roku kierował sekcją miejską i pisał felietony do „Dziennika Związkowego” – najstarszej polskojęzycznej gazety w Chicago. „Żadnych bogów, żadnych panów” to jego powieściowy debiut. W przygotowaniu jest druga część przygód Teodora Ruckiego. 
    Dziś macie okazję poznać bliżej pana Grzegorza Dziedzica. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autor odpowie w osobnym poście w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autora zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Żadnych bogów, żadnych panów''.


 Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Papierowy Księżyc.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) panu Grzegorzowi Dziedzicowi na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 10 listopada 2021 roku do 15 listopada 2021 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 22 listopada 2021 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści:
''Żadnych bogów, żadnych panów.'' Grzegorza Dziedzica.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

16 komentarzy:

 1. Życzę powodzenia Cyrysiu wszystkim Czytelnikom Twego bloga. Autor - jak widzę - nietuzinkowy :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy gdyby istniał wehikuł czasu przeniósł by się Pan wstecz? A może jednak w przyszłość?
  2. Jakie jest Pana najpiękniejsze wspomnienie?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czym jest dla Pana SŁOWO?
  2. Jestem uzależniona od książek. Ostatnio czytam nawet na przystanku autobusowym, bo szkoda mi czasu. Jaką terapię można by zastosować w przypadku takiego uzależnienia?

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę powodzenia i czekam na wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy Pana zdaniem istnieje coś takiego jak książka idealna ?
  2. Jest Pan psychoterapeutą, więc zapytam. Która grupa zawodowa/ wiekowa Pana zdaniem będzie po ustaniu pandemii najbardziej potrzebować wsparcia właśnie psychologa/psychoteraputy ?

  OdpowiedzUsuń
 6. W procesie tworzenia książki występuje wiele osób Redaktorzy korektorzy beta czytelnicy. Kto Pana zdaniem jest najważniejszy oprócz autora oczywiście

  OdpowiedzUsuń
 7. Z którym z bohaterów Twojej książki chciałbyś się spotkać na żywo? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy któraś z Pana profesji wpłynęła bezpośrednio na chęć napisania książki? Jeśli tak, to w jaki sposób?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Skąd pomysł na napisanie książki?
  2) Czy gdyby Pan miał szansę zmienić jedną rzecz w swoim życiu, co by to było?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Psychoterapeuta to trudny zawód, dlaczego właśnie na niego się Pan zdecydował??
  2. Jakie jest Pana największe marzenie literackie?

  OdpowiedzUsuń
 11. Z Pana perspektywy; życie w Polsce czy w Stanach dostarcza więcej emocji i sytuacji godnych ich wykorzystania przez twórców jako literackich pierwowzorów w swoich książkach?
  Czy tak różnorodna aktywność zawodowa odcisnęła swoje piętno na Pana twórczości i płynących stąd przekazów dla czytelników?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Która postać była dla Pana najtrudniejsza do napisania, która ma najwięcej Pańskich cech?
  2. Pana wymarzony czytelnik to...?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję Autorowi, Literackiemu Światowi Cyrysi i wszystkim uczestnikom za wspólną, twórczą zabawę.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...