Życie jest krótkie. Nie marnuj go na rzeczy, które nie są ważne. Skup się na tym, co ma dla Ciebie sens i daj z siebie wszystko. [Steve Jobs] ❤

niedziela, 3 marca 2013

KONKURS !!!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jacek Skowroński (ur. 16 lipca 1963 w Warszawie) – współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego Qfant, juror cyklicznego konkursu literackiego Horyzonty Wyobraźni, laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008 r.). Autor powieści sensacyjno-kryminalnej ”Był sobie złodziej”. Mieszka w Warszawie, studiował ekonomię (sic!) w Nowosybirsku i Moskwie, absolwent SGH. Żonaty, córka Sabina.
Imał się wielu profesji, zarabiając na życie między innymi jako tragarz, brukarz, sprzedawca butów, włóczęga. Kosmopolita z zamiłowania, kryminalista z wyboru.

 Dziś mam prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów autora i nie tylko. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do pana Jacka Skowrońskiego, które potem wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.


Postarajcie się, aby wasze kwestie były kreatywne i wnikliwe. Dla dwóch osób, które według Jacka Skowrońskiego wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, mamy nagrodę - najnowszą powieść pisarza  ,,Zabić, zniknąć, zapomnieć'' ufundowaną przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.


Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo: Prószyński i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do pana Jacka Skowrońskiego dotyczące twórczości autora itp.
4. Konkurs trwa od 3 marca 2013 roku do 10 marca 2013 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 13 lutego 2013 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze książki ,,Zabić, zniknąć, zapomnieć''
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób mieszkających w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
banerek dla zainteresowanych. 

Zapraszam !!!!

21 komentarzy:

 1. Ja się nie skuszę, ale życzę powodzenia innym;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno wezmę udział, bo byłam zafascynowana Panem Jackiem jak był gościem nakanapie.pl, ale muszę pomyśleć nad nowymi pytaniami. :-)Bądź, co bądź baner już umieszczam u siebie.

  Mam ochotę zapiszczeć;D ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Konkurs nie dla mnie, więc mogę jedynie życzyć powodzenia tym, którzy wezmą w nim udział. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oto moje pytanie:

  1) W którym momencie swojego życia przyszło Panu na myśl, by zacząć pisać książki? Było to związane z jakąś konkretną sytuacją, czy była to naturalna kolej rzeczy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie znam książek Pana Jacka, ale podumam nad pytaniem, bo bardzo jestem zainteresowana nagrodą ;-) Baner w wolnej chwili umieszczę u siebie na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny konkurs, muszę przemyśleć pytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaką funkcję, według Pana, powinna przede wszystkim pełnić literatura?

  email: robakndg@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!

  1. Do której z napisanych przez siebie książek jest Pan najbardziej przywiązany? Którą darzy Pan największym sentymentem?
  2. Praca nad którą książką była dla Pana najtrudniejszym zadaniem?
  3. Gdy Pan mógł: czy chciałbym Pan zamienić zawód pisarza na jakiś inny?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również!
  1)Kto według Pana powinien zginąć, kto zniknąć, a o kim powinno się zapominać?
  M.

  OdpowiedzUsuń
 11. Konkurs brzmi ciekawie, jednak pozostanę przy kibicowaniu innym. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. będę trzymać kciuki za wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy istnieje szansa, że doczekamy się książki, która poruszy naszą wyobraźnię i pozwoli czytelnikowi przenieść się w przeszłość a bohaterom rozwikłać zagadki sprzed lat?
  galinamks@wp.pl
  ulvang

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy powieść "Zabić, zniknąć, zapomnieć" powstała wyłącznie z Pana wyobraźni, czy też zainspirowały Pana choć w minimalnym stopniu jakieś prawdziwe wydarzenia?

  2. Czy główny bohater powieści "Zabić, zniknąć, zapomnieć" - Rafał - ma w sobie jakieś Pana cechy charakteru i osobowości?

  3. Gdyby Pana ostatnia powieść miała być przeniesiona na ekran - kogo w swojej wyobraźni widziałby Pan jako odtwórcę głównej roli (Rafała) - z aktorów polskich i z aktorów zagranicznych?

  APRIL

  april.dp1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Co prawda April ubiegła mnie z pytaniem o aktora, ale mam inne propozycje pytań ;-)

  1. Z krótkich notek biograficznych dowiadujemy się, że imał się Pan wielu różnorodnych zajęć i zawodów. Które z tych życiowych doświadczeń i zdobytych umiejętności uważa Pan za najcenniejsze?

  2. Co oprócz powieści Chandlera czyta Pan najchętniej, a jakie książki omija szerokim łukiem?

  3. Czy zdarza się, że śnią się Panu sceny z pańskich książek lub sny inspirują do ich napisania?

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Moim ukochanym pisarzem, ze względu na emocje jakie przekazuje w swoich książkach i jakie było jego życie, jest i sądzę cały czas będzie, Sergiusz Piasecki. Po wywiadzie z 2011 roku nakanapie.pl nie mogę oprzeć się pokusie, by nazwisko Piasecki nie łączyć ze Skowrońskim. Czy zna Pan tego pisarza? Jeżeli tak, to co Pan myśli o takim odkrywaniu siebie w powieściach? Oczywiście biorę pod uwagę wszelkie różnice.

  2. We wspomnianym już wywiadzie nakanapie.pl "powiedział" Pan:
  "Staram się nie pisać o czymś, o czym nie mam bladego pojęcia, bo jestem przekonany, że czytelnik natychmiast wychwyci fałsz. I nie żałuję niczego, bo nie byłbym tym, kim jestem po prostu. Nawet trudno powiedzieć, czy chwyciłbym za pióro."
  Moja miłość do Piaseckiego nie wzięła się znikąd, lubię czytać o miejscach, historiach pisanych z wnętrza, z przeżyć autora, mimo że ubrane w fikcje, to emocje biją ze stron. W takim razie bezczelnie pytam, czy osadzi Pan swoją jakąś powieść na Syberii. I nie chcę ukrywać, że owa kraina, to moje prywatne miejsce usłyszanych rodzinnych wspomnień, stąd ciekawi mnie jak widzą ją inni.

  OdpowiedzUsuń
 17. 1.Czy myśli pan nad ekranizacją swoich książek?
  2.Kto jest pana ulubionym pisarzem?
  3.Jakie uczucia budzą się w panu podczas mijania slumsów?

  fenix8874

  fenix8874@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. "Zabić, zniknąć, zapomnieć", zabić... Zbrodnia zbrodni nierówna i w związku z tym emocje jakie budzi w człowieku są różne, od przerażenia do ciekawości. Idąc tym tropem Panie Jacku, jakie zbrodnie budzą w Panu największe emocje i czy właśnie je najbardziej lubi pan opisywać, oraz, czy jest coś, czego nie był by Pan w stanie napisać, np. w narracji pierwszoosobowej w czasie teraźniejszym, oraz ze szczegółami i dlaczego właśnie tego nie?
  2. Pozostając w tonie okrucieństw tego świata i emocji, czy pisane przez Pana historie mają wpływ na Pana życie i osobowość - wyostrzają wrażliwość, czy może wręcz przeciwnie, znieczulają?
  3. To pytanie zapewne nieraz już padło, ale akurat wtedy niedosłyszałem odpowiedzi... Dlaczego Jacek Skowroński został pisarzem, a nie np. budowlańcem, lub... rzeźnikiem? - Co najbardziej kręci Pana w pisaniu?

  Marek Syndyka
  grafi_cze87@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czy mógłby Pan zdradzić, co takiego wzbudziło Pana zainteresowanie kryminałem oraz w jaki sposób gatunek ten wpłynął na Pana życie i twórczość literacką ?
  2. Do jakiego stopnia oczekiwania czytelników wpływają na kształt Pańskich książek ?
  3. Czy kiedy Pan pisze, bierze Pan w ogóle pod uwagę odbiorców czy też dąży Pan wyłącznie do kreatywnego wyrażania własnego siebie ?
  Jakub Kowalski
  kowalski_kuba@onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...