"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 30 kwietnia 2014

Konkurs z Anną Klejzerowicz

Anna Klejzerowicz – pisarka, publicystka, fotograf, redaktor.
Autorka zbioru opowiadań "Złodziej dusz. Opowieści niesamowite", e-book (wyd. Armoryka, styczeń 2009) oraz "Złodziej dusz. Opowieści niesamowite", wydanie papierowe (wyd. Maszoperia Literacka, grudzień 2009), powieści z gatunku "kryminał miejski" pt. "Sąd ostateczny" (Wydawnictwo Dolnośląskie, styczeń 2010) i "Cień gejszy" (Wydawnictwo Replika, marzec 2011), powieści kryminalnych – "Ostatnią kartą jest Śmierć" (Oficynka, wrzesień 2010), "List z powstania" (Filia, styczeń 2014), powieści obyczajowych – "Czarownica" (Prószyński i S-ka, kwiecień 2012) i "Córka czarownicy" (Prószyński i S-ka, premiera 6 sierpnia 2013), opowiadań w antologiach m.in. "Narracje. 6 opowiadań o Gdańsku", "Książki moja miłość", "Zatrute pióra" (wyd. Replika), "13 ran" (wyd. Replika, 2012) a także licznych artykułów z zakresu historii sztuki oraz zdjęć teatralnych i artystycznych; wieloletni współpracownik Teatru Atelier w Sopocie.

Blog Anny Klejzerowicz: KLIK.
Fan page autorki na Facebooku: KLIK.
Recenzja ,,Sądu Ostatecznego'': KLIK 

Z okazji zbliżającej się premiery najnowszej książki Anny Klejzerowicz (Sąd Ostateczny) zapraszam do zadawania pytań autorce. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do Pani Anny. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci książki ,,Sąd ostateczny'' ufundowaną przez wydawnictwo Replika.


Ponieważ jakiś czas temu był wywiad z Anną Klejzerowicz (poprzedni wywiad), w związku z czym mam do Was prośbę, abyście go uważnie przeczytali i starali się nie powielać pytań. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : wydawnictwo Replika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Anny Klejzerowicz na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 30 kwietnia 2014 roku do 6 maja 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  ok. 12 maja 2014 rok.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki: ,,Sąd Ostateczny''
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                               banerek dla zainteresowanych

31 komentarzy:

 1. O szalona :)) Kolejny konkurs? :)))

  1. W jakim gatunku literackim czuje się Pani najlepiej?
  2. Czy spodziewała się Pani takiego sukcesu i poczytności własnych książek?
  3 . Jakie pytanie od czytelnika zaskoczyło Panią najbardziej?

  aaalexia@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dorzucam i swoje pytania:

  1. Czy uważa Pani, że każdy może napisać książkę?
  2. Skąd u Pani pomysł na tytuł książki będący wyraźną aluzją biblijną?
  3. Kto jest pierwszym czytelnikiem Pani książek?

  e.kluska@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Szykuje się kolejna interesująca rozmowa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wywiad z chęcią przeczytam, mam ochotę na List z powstania warszawskiego tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, to jaką książkę chciałaby Pani mieć ze sobą i dlaczego właśnie tę.
  2. Miałam okazję czytać Pani książkę "Czarownica" i byłam zachwycona. Skąd tym razem pomysł na taką właśnie książkę i kiedy będą następne.
  3. Jeżeli Niebo istnieje, to co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju (proszę wysilić wyobraźnię).
  Pozdrawiam
  monweg@ wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Ewka S.
  1. Czytałam, że często jest Pani nazywana polskim Danem Brownem - czy dla Pani jest to komplement, czy też odcina się Pani o takich porównań?
  2. Czy Emil Żądło ma jakiś pierwowzór w Pani otoczeniu?
  3. Na Pani stronie internetowej znalazłam całą zakładkę poświęconą sztuce - czy któreś z opisywanych tam dzieł znalazło się w "Sądzie ostatecznym"?

  mój e-mail: ewakubus@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jaka jest Pani definicja szczęścia?
  2. Z czym kojarzy się dla Pani dom rodzinny?
  3. Jakie jest Pani najlepsze lub najśmieszniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Pani powieści to tzw. kryminały miejskie. Ich akcja toczy się w Gdańsku współczesnym, choć niepozbawionym odniesień do przeszłości, jak na przykład w „Sądzie ostatecznym”. Czy zatem nie kusiło Pani, aby napisać gdański kryminał retro?
  2. Po przeczytaniu książki "List z powstania" z całą pewnością uznałam, nie można jej "zaszufladkować" i zamknąć w jednym gatunku. Pani udało się stworzyć powieść z elementami obyczajowymi, kryminalnymi, historycznymi, romansowymi i psychologicznymi. Uwielbiam taką mieszankę gatunków literackich. Czy pisząc tę powieść zastanawiała się Pani do jakiego gatunku można by ją zaliczyć, czy może to samo tak wyszło?
  3. Panuje taki stereotyp, że pisarz to dziwak, który najchętniej zaszywa się we własnych czterech ścianach. Czy lubi Pani spotkania autorskie itp., czy raczej woli się Pani gdzieś zaszyć, jak ten dziwak właśnie?

  pozdrawiam, Iza :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. !- Jaki "procent" w tworzeniu pani książek ma wspaniały kot Sylwek?
  2-Kiedy pani wpadają do głowy najlepsze pomysły?
  3-Kiedy woli pani pracować -nocą jak sowa czy w dzień jak skowronek?
  Pozdrawiam .Jola
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Tytuł książki to Sąd Ostateczny. Wierzy Pani, że po śmierci staniemy właśnie przed jakimś "sądem?
  2. Jaka książka zrobiła na Pani ogromne wrażenie?
  3. Gdyby mogła Pani cofnąć się w czasie, to zmieniłaby Pani coś w swoim życiu?

  Marta,
  martamrowiec1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Wiem, że jest Pani miłośniczką zwierząt, szczególnie kotów. Jak wyobraża sobie Pani miejsce, które osoby kochające zwierzęta określają jako "miejsce za Tęczowym Mostem"?

  2. Jakim dzieckiem była Pani? Czy zdarzało się Pani psocić? Czy pamięta Pani jakieś zdarzenie z dzieciństwa, gdy porządnie Pani napsociła, a następnie otrzymała za to od losu nauczkę?

  3. Czy zdarzyło się Pani przy pisaniu którejś z powieści, że miała Pani w głowie ogólny zarys fabuły i zakończenie, a nagle bohaterowie książki zaczęli "żyć własnym życiem" i ostatecznie zakończyła się ona inaczej, niż miała się zakończyć?

  Pozdrawiam:)

  Dorota
  april.dp1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy w jakiejkolwiek Pani powieści jest prawdziwa historia, która wydarzyła się dla Pani lub dla kogoś z bliskich osób?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach?
  Pozdrawiam
  Zosia
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Rozpoczął się wielki koniec świata. Dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Mass- media pracują na największych obrotach, zaś ludzie rozpaczają, modlą się i ... Właśnie, a jak, pani zdaniem, wyglądałby koniec świata? Jakie wzbudziłby uczucia?

  2. Wierzy pani w to, że powstaliśmy przez ewolucję małp i właśnie one są naszymi przodkami, czy jednak trzyma się pani twardo zasady chrześcijańskiej, że jednak stworzył nas Bóg ?

  3. Każdy ma swoje rytuały, z którymi nie można się rozstać. W moim przypadku jest tak, że zawsze kartkuję książki przed przeczytaniem, a zanim rozpoczynam pisać opowiadanie, rysuję obraz z tym związany. A jakie rytuały pojawiają się w pani życiu? Czy pomaga to w tworzeniu powieści?

  woojteek@onet.eu

  Banerek umieszczam ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Wierzy Pani w zjawiska nadprzyrodzone?
  2. Co Pani zdaniem powinna zawierać taka naprawdę dobra książka?
  3. Czytając wielu z nas utożsamia się z poszczególnymi bohaterami. A Pani ma taką ulubioną bohaterkę lub bohatera literackiego, który wręcz jak lustro ukazuje Pani cechy, zachowania, przyzwyczajenia?

  Banerek leci na bloga, przynajmniej ładniej będzie wyglądał :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Dlaczego zdecydowała się Pani pisać książki?
  2.Co było Pani inspiracją podczas pisania książki?
  3.Jaki zawód chciała Pani uprawiać jak była mała?

  1najka1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Na ten wywiad będę czekać szczególnie:)

  OdpowiedzUsuń
 17. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam!
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Pani oficjalnej stronie, w publicystyce, w tekście: UKIYO-E czyli SZTUKA PRZEMIJAJĄCEGO ŚWIATA, czytamy o "ukiyo-e": " Termin "ukiyo-e" oznacza dosłownie "przemijający czas" lub "odchodzący świat" - czyli obraz świata, który przemija."
   Pani Anno, czy jest coś szczególnego (obraz, idea, myśl) z tego naszego ulotnego, przemijająego świata, co chciałaby by Pani, za pomocą swojej twórczości, zachować, uchwycić i uchronić przed przedwczesnym odejściem w niebyt ?

   Aga Ś
   sliwinaga@gmail.com

   Usuń
 19. Hmmm...
  Wszyscy zadają po trzy pytania to ja też:
  1. dlaczego czarownica musi być ruda, a nie na przykład szaro-mysia? :)
  2. czy kociarz-ateista ma mniejsze/większe szanse na Sądzie Ostatecznym?
  3. czy to koty inspirują czarownice czy też czarownice inspirują koty???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poproszę jeszcze imię, bądź pseudonim i adres mailowy.

   Usuń
 20. Hmmm...
  Wszyscy zadają po trzy pytania to ja też:
  1. dlaczego czarownica musi być ruda, a nie na przykład szaro-mysia? :)
  2. czy kociarz-ateista ma mniejsze/większe szanse na Sądzie Ostatecznym?
  3. czy to koty inspirują czarownice czy też czarownice inspirują koty???
  Nie znalazłam opcji zalogowania się przez Facebook, więc się podpisuję imieniem i nazwiskiem. Jak przystało. Danuta Anna Lesniewski. Ave Cesar! Nos morituri te salutamus!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy w ogóle istnieje taka opcja logowania na bloga przez Facebook. Wydaje mi się, ze chyba jednak nie ma.
   Dziękuje za zgłoszenie.

   Usuń
 21. Dzień dobry, Pani Aniu!
  1. Jest Pani współautorką bloga Książka zamiast kwiatka, którego jestem regularną czytelniczką. Stamtąd wiem, że uwielbia Pani koty (albo kolokwialnie mówiąc, ma Pani na ich punkcie kota;)) A teraz pytanie: gdyby Pani kot Sylwek, przez jeden cudowny dzień, zamiast typowego miauknięcia mógł wyartykułować kilka "ludzkich" słów, jak Pani myśli, jakie zdanie padłoby jako pierwsze z jego kocich ust?
  2. Gdyby mogła Pani na jeden dzień zamieszkać w prawdziwej chatce czarownicy, jaki przedmiot szczególnie tam Pani by sobie upodobała? Proszę uzasadnić.
  3. Taki, a nie inny przebieg wydarzeń, czasem bolesny, acz mający swe realne uzasadnienie. Ludzie spotkani na naszej drodze, pozornie obojętni, ale mający ogromny wpływ na nasze dalsze postrzeganie świata... Czy wierzy Pani, że człowieczy los jest z góry określony przez przeznaczenie, że nic, tak naprawdę, nie dzieje się przez przypadek?
  Pozdrawiam serdecznie:)
  joasia.jag@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1.Jednym z elementów zycia pisarza są spotkania autorskie. Jak radzi sobie pani z tremą? Czy ona pomaga , czy przeszkadza, jeśli ja pani ma?
  2. Jakie było najdziwniejsze pytanie, które zadano pani na spotkaniu autorskim i jak pani na nie odpowiedziała?
  Pozdrawiam ! mój e mail asior_t@o2.pl
  3.Jakie był najdziwniejsze miejsce, w którym spotkała sie pani z czytelnikami?

  OdpowiedzUsuń
 23. Dzień dobry Cyrysiu i dzień dobry Pani Aniu.
  Oto moje pytania:

  1. Słyszałam o takim powiedzeniu, że książka składa się z dwóch części: z tego, co autor napisał i z tego, czego nie napisał. A jak jest z Panią? Jakiego tematu nie poruszyła Pani w swoich książkach? I czy jest taki temat, którego Pani za nic w świecie nie poruszy?

  2. Czy widziałaby Pani którąś ze swoich powieści na wielkim ekranie? Jeśli tak, to kto grałby główne role?

  3. Gdyby Pani życie było książką, to jaki nosiłaby tytuł?

  Mój e-mail: elementarz90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam,
  Moje pytania:

  1. Co Panią przeraża i jednocześnie fascynuje ?
  2. Czy ma Pani jakiś "koszmar" z dzieciństwa ? (w sensie np zupa rosół - to w sumie moja "trauma", bo nie jem go do dziś)
  3. Czego Pani nie lubi u ludzi ?

  iza_suchar@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Kto jest dla Pani wzorem do naśladowania jeśli idzie o książki o tematyce kryminalnej?
  2. Co Pani robi przed snem? Piszę, czyta, ogląda tv przy lampce wina?
  3. Jakie zdjęcie ze swojej kolekcji ceni sobie Pani najbardziej?
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 6 maj! :) Ledwie zdążyłam. Poniżej moje pytanie.

  Literackie nawiązania do sztuki, a już w szczególności malarstwa, zdarzają się niezwykle rzadko. Na dodatek stworzenie wiarygodnej historii, która faktycznie miałaby mieć coś wspólnego z dziełem sprzed lat, jest niezwykle trudnym zadaniem, a nawet powiedziałabym - niemałym wyzwaniem. Co kierowało Panią podczas decyzji powiązania książki z obrazem? I dlaczego właśnie Memling?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...