Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 29 kwietnia 2014

Konkurs z Julią Bardini

 Julia Bardini urodzona 02.09.1999r. w Sarzana Liguria Italia.Od 3 roku życia uczęszczała do jednej z najbardziej prestiżowych szkół tańca klasycznego i jednocześnie chodziła na pływalnie. Jako pięciolatka brała udział w pokazach mody. Jeździła też na nartach i konno.We wrześniu 2010 roku wraz z mamą przyjechała do Polski i w tym momencie nadeszły ciemne chmury. Poszła do szkoły, ale nie potrafiła ani czytać, ani pisać po polsku, w związku z czym miała problem z aklimatyzacją w nowym otoczeniu. Dzieci wyśmiewały się z niej i  w niezwykle okrutny sposób dokuczały. Materiał szkolny przyswajała słuchając mamy, która wszystko jej czytała. Mimo wielu trudności szkołę podstawową ukończyła z wyróżnieniem –z czerwonym paskiem, a egzamin szóstoklasisty z wynikiem 85% . W gimnazjum niestety nadal odczuwała niechęć młodzieży do obcokrajowców. Do tego doszło niezrozumienie ze strony nauczycieli. Pomimo zewsząd otaczających ją animozji, pierwszą klasę ukończyła z wynikiem 4,5 i zaczęła pisać swoją książkę ,,Moc Akvamarynu'' (nie mając jeszcze 13 lat). Obecnie pracuje nad jej kontynuacją. 

Recenzja ,,Moc Akvamarynu'': klik

Tym razem zbieram pytania do Juli Bardini. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci powieści ,,Moc Akvamarynu'' wraz z autografem i dedykacją. Fundatorem nagród jest Julia Bardini.

Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : Julia Bardini.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Juli Bardini na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 29 kwietnia 2014 roku do 4 maja 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  ok. 10 maja 2014 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki: ,,Moc Akvamarynu'' wraz z autografem i dedykacją.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                               banerek dla zainteresowanych


31 komentarzy:

 1. Julio, co skłoniło Cię do napisania książki?

  iwona
  deliratio@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. O, tę to bym chciała przeczytać, poczekam na wywiad, a jak coś to sobie kupię:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie to jest przygnębiające, że młodsza osoba, ba, w wieku mojej siostry napisała już książkę ,a u mnie tylko na planach się kończy :(

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Nagle znajdujesz się w nieznanej krainie, jaka jest pierwsza myśli i czynność?
  2. Kto jako pierwszy przeczytał Twoją książkę?
  3. Po tym co spotkało Cię w szkole, nie bałaś się reakcji na to, iż napisałaś książkę w tak młodym wieku?

  sovatik09@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy w wydarzeniach zawartych w książce jest jakaś cząstka Ciebie? Tzn - czy w jakiś sposób przeniosłaś swoje doświadczenia życiowe do książki?

  krokusowe.przemyslenia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1.Co poradziłabyś młodym ludziom którzy tak jak ty chcieli by wydać książkę?
  2.Jaka jest Twoja ulubiona książką którą polecasz ludziom w swoim wieku?
  3.Co było Twoją największą inspiracją kiedy pisałaś książkę?

  1najka1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Zapewne masz przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Przyznam szczerze, że nie podoba mi się okładka Twej książki, jest bardzo niewyraźna i ponura. Kto ją zaprojektował i jaki miałaś wpływ na wygląd okładki?
  3) Chodzisz jeszcze do szkoły, więc na co dzień piszesz wypracowania. Jak ocenia je polonista – co chwali, co krytykuje, nad czym jeszcze każe popracować?
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jaka jest twoja definicja szczęścia?
  2. Gdybyś złapała złotą rybkę,. która spełnia życzenia. Jakie byś wypowiedziała życzenia lub komu je podarowała?
  3. Jakie masz najlepsze lub najśmieszniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na ten wywiad, zaintrygowałaś mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Co najbardziej podoba Ci się w Polsce i Polakach?
  2. Przed czym ostrzegłabyś obcokrajowców przed przyjazdem do Polski?
  3. Czy pisanie tej książki było ucieczką przed trudną rzeczywistością czy wyjście jej naprzeciw?

  aaalexia@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Julio, czujesz się bardziej Włoszką czy Polką?
  2. "Kto widział kiedykolwiek kolor sycylijskich wód ten pragnie tam wracać. Może woła go szum fal, a może syreni śpiew." A co Ciebie Julio woła do Włoch? A może do Polski?
  3. Czy było coś w "Mocy Akvamarynu" co sprawiło Ci największą trudność podczas jej pisania?

  pozdrawiam, Iza :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Julio jak to jest starac sie byc najlepsza, ciągle do tego dążyć i wiedzieć ze przez to tak naprawdę nie ma się znajomych, bo rówieśnicy nie lubia ludzi wywyższających sie z zadartym nosem ( no chyba ze jestes osoba która nie przechwala sie tym i jest normalna)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardini może znajdziesz koleżanki w swoim wieku a nie że starymi babami tylko rozmawiasz
  PS.Ta książka to dno wydana za pieniądze rodziców bo żadna normalną wytwórnia by tego nie wpuściła na rynek.
  Takie jest moje zdanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę o kulturalne zachowanie.Wiem, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ale powyższy konkurs jest po to, aby zadawać pytania autorce, a nie na jej atakowaniu czy osądzaniu. Będę wdzięczna za uszanowanie mojej prośby.

   Usuń
  2. Ja tylko mówię jak jest czemu normalną wytwórnia nie wydała tego za darmo tylko musiała zapłacić? I to już jest sygnał że ta książka to jeden wielki syf i scierwo i nigdy w życiu nie dał bym 2 tyś rodziców żeby wydać taką zła książke . Przeczytałem ja i żałuję bo straciłem swój czas który J.B mi niestety nie odda

   Usuń
  3. Rozumiem i współczuje, że rozczarowałeś się książką Julii. Niestety czasami tak bywa, że coś nie trafia w nasze gusta.

   Usuń
  4. Drogi kolego, postaram się zaspokoić Twoją ciekawość, bo widzę, że spędza Ci ona sen z powiek. Rozmawiam ze starszymi ode mnie osobami, ponieważ maja one wiele do przekazania, ponieważ mamy wspólne zainteresowania literaturą i poezją, ponieważ w swoich wypowiedziach nie są wulgarni i wiele, wiele innych…. Rozmawiam również z nastolatkami np. na temat w czym kto przyszedł do szkoły, a z chłopcami grywam w lol’a, jeżeli chcesz się przekonać możemy zagrać. Widzę, że masz znikome rozeznanie o wydawnictwach (nie myl z wytwórnią) w Polsce, wiec jak napiszesz swoją książkę, to ja Ci pomogę radą i będę z tymi w pierwszej linii, aby Ci pogratulować, bo wiem, ile pracy trzeba włożyć, aby coś osiągnąć. Jest mi przykro, że moja książka nie spełniła Twoich oczekiwań, ale pewnie znasz to powiedzenie: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Oh i jeszcze jedno, nie przeżywaj tak bardzo nie swoich pieniędzy.
   Julia

   Usuń
 14. 1. Co to "Akvamaryn"? Jaka jest jego moc?

  2. Jestem Twoim rówieśnikiem, również piszę, ale nie wydałem żadnej powieści. Jaka była reakcja twojej rodziny, przyjaciół i nauczycieli, gdy wydano książkę "Moc Akvamarynu" ? Podobała im się, czy zdania były podzielone? Czy przez to zmieniło się coś w twoim życiu?

  3. Lubisz szkołę? Jaki jest twój ulubiony, a jaki znienawidzony przedmiot?

  woojteek@onet.eu

  banerek umieszczam ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiem za nią na 2 pytanie.
   Mamusią była dumna że musi dac 2 tyś zł za wydanie książeczki która napisała jej corcia . W szkole nikt jej nie lubił i teraz chyba nie lubi bo nie chodzi już do naszej szkoły na szczescie a reakcja była jedną śmiech nawet niektórzy czytali to i mówili że to wyjątkowe go*no .

   Usuń
  2. Każdy ma prawo do wyrażania swoich sympatii bądź antypatii w stosunku do danej osoby (w tym przypadku Julii), ale byłabym jednak wdzięczna, aby nie robić tego w tak ,,prześmiewczy'' sposób.

   Usuń
  3. Jeżeli chodzi o 2 pytanie to nie trafiłeś z odpowiedzią, więc pozwól, że sama na nie odpowiem, dziękuję Ci za dobre chęci.
   Julia :)

   Usuń
 15. 1) Podziwiam Cię za to, że w tak młodym wieku osiągnęłaś niebywale dużo. Stąd moje pytanie- Po tym jak napisałaś książkę, spotkałaś osoby, które Cię prześladowały i poniżały? Jeśli tak, to co sądzili o tym, ze wydałaś swoją debiutancką książkę? Z czasem zmienili o Tobie zdanie?

  2) Przeważnie młodzież w Twoim wieku woli spotykać się ze znajomymi, jeździć na rowerze, grać na komputerze lub oglądać filmy. Skąd brałaś siłę i motywację na to, aby siedzieć w domu i pisać, gdy za oknem słońce zapraszało na spacer?

  3) Masz przy sobie osobę, która zawsze stała za Tobą murem niezależnie od sytuacji? Osobę, która pokładała w Tobie nadzieję i wierzyła, że osiągniesz sukces? Jeśli tak, to możesz zdradzić kim ta osoba jest? Za co tą osobę najbardziej cenisz?

  JaneS
  e- mail- joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam bardzo gorąco :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Podobno każdy autor swoim bohaterom nadaje trochę cech własnych lub takich, które sami chcieliby mieć. To jaka być może jesteś, dowiemy się po przeczytaniu książki, na podtawie cech charakteru twojej bohaterki - syreny.
  Moje pytanie brzmi więc - które z cech Twojej bohaterki Ty chciałabyś mieć?

  AgaŚ
  sliwinaga@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Co najbardziej drażniło Cię i przeszkadzało po przyjeżdzie do Polski?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdybyś wiedziała, że masz przed sobą tylko jeden dzień życia, jakbyś go spędziła i co byą robiła w tych ostatnich minutach?
  Pozdrawiam
  Zosia
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czasami mamy ochotę uciec, zniknąć, być niewidzialnym, więc zaczynamy szukać drzwi, które przeniosą nas do magicznej krainy. Co Ciebie przenosi do wymarzonego miejsca, pełnego spokoju i błogiego szczęścia?
  2. Czy miałaś choć przez chwilę żal do mamy, że zabrał Ci Twój kawałek świata i przesłoniła go chmurami nad polskim niebem?
  3. Miałaś wiele pasji: taniec, pływanie, jazda konna, narty, pokazy mody, wreszcie pisanie. Co sprawiało Ci największą przyjemność?

  Pozdrawiam serdecznie i życzę spotkania wielu życzliwych ludzi!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Z którym pisarzy zatańczyłabyś taniec życia gdyby pojawiła się taka okazja i jaki to byłby taniec?
  2. Czy sama możesz porównać się do syreny z twojej książki (syrena Julia - całkiem ładnie to brzmi i wygląda)?
  3. Gdzie znajduje się twoja "wyspa szczęścia" i co się na niej znajduje?
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Jak opisałabyś dobrego pisarza? Czym według Ciebie powinien się on charakteryzować?

  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...