Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Konkurs z Marcinem Legawcem

Marcin Legawiec, ur. 24 września 1990 roku w Staszowie, wychował się w Połańcu. Obecnie zamieszkały w Tarnobrzegu. Polski dramatopisarz. Pierwsze swoje opowiadanie napisał mając siedem lat. Pisanie jest jego największą pasją, przyjacielem, który pozwala uciec od rzeczywistości. Po wielu latach pisania i nabywania doświadczenia w pisaniu dramatów, zdecydował się na wydanie swojej twórczości. Zadebiutował powieścią „Dream” (wyd. Psychoskok), zaś niebawem ujrzy światło dzienne powieść ''Przepraszam za krzywdę" . Inspiracją dla autora do napisania tej książki był tekst o mężczyźnie, który od najmłodszych lat był wykorzystywany seksualnie przez własnego ojca, a następnie oddawany pedofilom. Czytając ten artykuł, nie mógł wyobrazić sobie, że taka historia miała miejsce w naszym świecie. Nie będąc w stanie zrozumieć postępowania mężczyzny postanowił napisać książkę na podstawie tejże opowieści.

  Recenzja ''Przepraszam za krzywdę'': klik

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Marcina Legawca. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście. 

   Dwie osoby, która według autora wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Przepraszam za krzywdę'' wraz z autografem i dedykacją.

   Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
  

  Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest Marcin Legawiec.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Marcina Legawcowi na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 27 kwietnia 2015 roku do 1 maja 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 8 maja 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Przepraszam za krzywdę''.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

17 komentarzy:

 1. 1. Czy istnieją już w ana głowie pomysły na tematy jakie chciałby Pan poruszyć w swojej przyszłej twórczości?
  2. Jak długo trwało samo napisanie "Przepraszam za krzywdę" ?
  3. Gdyby mógł Pan w tej chwili zmienić coś w tej książce, podjąłby się Pan tego? Dlaczego?

  diana.97@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Cyrysia w swojej recenzji napisała, że brakowało jej obrazowych i dobitnych scen molestowania i gwałtu. Skupił się Pan zaś na psychologicznych aspektach pedofilii. Czy dlatego nie umieścił ich Pan, bo uznał że temat sam w sobie jest już ciężki i trudny, że to jest niepotrzebne?
  2. Czy każdą krzywdę można wybaczyć? Nawet taką, jaką opisuje Pan w "Przepraszam za krzywdę"?
  3. Jakie są Pana 3 najważniejsze wspomnienia z dzieciństwa?

  Pozdrawiam :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie książka nie interesuje, ale życzę wszystkim powodzenia :):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło wiedzieć o autorze z okolicy :)

  1. Jaki jest Marcin Legawiec?

  2. Gdyby Pana życie zamieniło się w książkę, jaki byłby jej tytuł i gatunek?

  3. Jaki jest Pana przepis na ciasto ANTYRUTYNOWE, aby żaden dzień nie okazał się zakalcem?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 5. 1.Czy natrafił Pan na kolejną inspirację, która będzie tematem następnej książki?
  2. Dlaczego skupił się Pan akurat na dramatach?
  3. Jaka literatura jeszcze Pana interesuje?

  Mstrzal@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. WItam
  1) Czym jest dla Pana SŁOWO?
  2) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pana wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Panu talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  3) Którą książkę poleciłby Pan uczniom jako lekturę obowiązkową? Którą książkę zdaniem Pana warto by było omawiać na lekcjach języka polskiego?

  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia, czekam na publikację wywiadu. :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Napisał Pan pierwsze opowiadanie mając 7 lat. O czym ono było?
  2. Rozumiem dlaczego napisał Pan tę książkę (notka biograficzna już to wyjaśnia), ale proszę powiedzieć po co Pan ją napisał? Skłoniło Pana do tego poczucie misji do spełnienia, czy zrobił Pan to z prostych pobudek, że kontrowersja dobrze się sprzeda?

  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Czytać można wszędzie. Każde miejsce jest do tego odpowiednie. Jednak do niektórych książek trzeba się przygotować, znaleźć idealne warunki. Pragnę zatem dowiedzieć się w jakim miejscu najlepiej czytać „Przepraszam za krzywdę”? W jakim miejscu można w pełni zrozumieć sens książki? Jakie miejsce jest idealne, aby dogłębnie przeanalizować wstrząsającą historię bohaterów?
  2) Stare powiedzenie mówi „czas leczy rany”. Zgadza się Pan z nim? A może czas jedynie przyzwyczaja do bólu i cierpienia? Jakie jest Pana stanowisko w tej sprawie?
  3) Co jest dla Pana ważniejsze- iść czy dojść? Co czuł Pan w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Panu towarzyszyły, gdy ją Pan skończył?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...