Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 21 kwietnia 2015

Konkurs z Anną Górską

fot. Iza Maja Górska
Anna Górska - Absolwentka wydziału historii i filologii polskiej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Od urodzenia związana z Kielcami. Uważa że świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia i starają się robić to jak najlepiej. Jej pasją jest muzyka Yirumy, Bethovena oraz książki Paulo Coelho. Jest właścicielką psa rasy Golden Retriver o słodkim imieniu Twix. Prowadzi firmę produkującą naturalne przyprawy bez konserwantów. Zadebiutowała powieścią ''Nie zapomnę''. Następnie na rynek wydawniczy trafiła ''Siła przeznaczenia''. A jeszcze przed wakacjami ukaże się trzecia książka "Dar serca" - wyjątkowa historia Marzeny i Sławka - opowieść o miłości dającej siłę aby walczyć ze śmiercią. W głowie ma gotowy pomysł na czwartą historię :) 

Recenzja książki ''Siła przeznaczenia'': klik

Dziś macie szansę na bliższe poznanie Anny Górskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście. 

Jedna osoba, która według autorki wykaże się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Siła przeznaczenia'' wraz z dedykacją i autografem.

Sponsorem nagrody jest Anna Górska.

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
Do dzieła kochani!!!
 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Anna Górska
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Anny Górskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 21 kwietnia 2015 roku do 25 kwietnia 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 2 maja 2015 roku.
6. Nagrodą  jest jeden egzemplarz papierowy ''Siły przeznaczenia''.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                 

 banerek dla zainteresowanych

28 komentarzy:

 1. Nie mam szczęścia w konkursach:( poddaję się i życzę szczęścia innym:)

  OdpowiedzUsuń
 2. No to ja zadam pytanko :)
  Skąd zrodził się pomysł na książkę "Siła przeznaczenia"? Czy jak to zwało się mówić jest "pisana na faktach"?

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki jestem nawet ciekawa, więc czekam na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Są książki niezwykłe, które powodują, że ilekroć do nich wrócimy, czujemy niesamowite ciepło na sercu. Są i takie, które przywracają w nas nadzieję. Są też i takie książki, które sprawiają niewyobrażalny ból i kształtują nas jako jednostkę. Jest jeszcze czwarta grupa, która spełnia wszystkie powyższe warunki- książki śmieszą, ale sprawiają również ból, uczą, ale również i miażdżą emocjonalnie. Przeklinamy je wielokrotnie, ale też pragniemy ich nigdy nie zapomnieć. Jaką pozycję wydawniczą zaliczyłaby Pani do czwartej grupy? Jaka książka wywarła dotychczas na Pani największe wrażenie? Dlaczego?
  2. Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?
  3. „Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy cię nie dosięgnął”- możemy przeczytać w „Alchemiku” Paula Coelho. W pracy i w życiu prywatnym częściej słucha Pani serca, czy jednak rozumu? Co w Pani przypadku jest bardziej zawodne?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia dla biorących udział, chętnie przeczytam wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie
  1) Bethoven – czy jest jakiś utwór tego kompozytora, którego Pani nie lubi słuchać? Jeśli tak, to dlaczego, z czego wynika owa niechęć?
  2) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  3) Gdyby mogła Pani wybrać, to jakie książki wpisałaby Pani na listę lektur gimnazjum i szkoły średniej? Które książki wg Pani zasługują na "powszechne" czytanie?

  Pozdrawiam
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na wywiad, a wszystkim biorącym udział w konkursie życzę powodzenia! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. "Nie zapomnę", "Siła przeznaczenia", a wkrótce "Dar serca" - wydaje mi się, że pisze Pani książki bliskie każdej kobiecie, o miłości, przyjaźni, nadziei, a przeznaczenie zajmuje w nich szczególne miejsce. W recenzji "Nie zapomnę" Cyrysia napisała, że ma Pani niepowtarzalny talent do przedstawiania uczuć w sposób tak naturalny i swobodny, że człowiek niemal sam namacalnie czuje miłość, namiętność, żal, zazdrość i nadzieję. Ciekawa jestem na ile wynika to z Pani natury, czy ma Pani taką romantyczną duszę, czy może twardo stąpa po ziemi?
  2. Czy należy walczyć z przeznaczeniem, uciec przed nim, a może się mu poddać?
  3. Czy wierzy Pani w siłę przeznaczenia, a może wszystko w naszym życiu jest dziełem przypadku?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Powodzenia dla wszystkich uczestników ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. zostałaś nominowana do Liebster Awards: szczegóły tutaj: http://opiniumkosa.blogspot.com/2015/04/liebster-awards.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym zadać takie oto pytanie: W jakim stopniu uzyskane studia z zakresu polonistyki i historii okazały się pomocne w pisaniu książek? Czy był jakiś szczególny moment na studiach, który skłonił do publikowania swoich historii?

  OdpowiedzUsuń
 12. Jaki jest pani sposób na relaks?

  marcelina.rzepa@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeszcze zdążyłam:)
  1.Mój tato tak jak Pani jest nauczycielem. Mówi, że dzieci są źródłem niekończących się inspiracji. Czy Pani również czerpie z ich zachowania pomysły?
  2. Czy pamięta Pani pierwszą książkę, która otworzyła drzwi do magicznego świata powieści?
  e-mail: theworldofbook@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Jaki udział w Pani tworzeniu ma piesek Twix? Czy spokojnie towarzyszy czy też przeszkadza domagając się czułości?:)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1.Jak zmotywowałaby Pani osobę, która przez bardzo długi czas walczyła o swoje marzenia, ale niestety przez ludzi, którzy wciąż rzucają jej kłody pod nogi zaczęła się poddawać?
  2. Jaki jest Pani ulubiony cytat P.Coelho?
  3.Czy kilka miesięcy po napisaniu książki miała Pani ochotę zmienić jej zakończenie? Jeżeli tak to dlaczego?
  Pozdrawiam Inna :)

  Mój mail 1najka1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Co Pani chciałaby robić w życiu gdyby nie pisanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poproszę jeszcze o imię/nick oraz adres mailowy, by w razie wygranej można było się z panią/panem skontaktować.

   Usuń
 17. Miłośniczka Paulo Coelho - to już samo w sobie nie zapowiada nic dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Jakie przyprawy poleciłaby Pani swoim ulubionym pisarzom?
  2. Jaka jest Pani recepta na szczęście?
  3. Czy Pani książki są skierowane tylko dla kobiet?

  OdpowiedzUsuń
 19. zapomniałem podać mail skleroza chyba mi już doskwiera
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Immanuel Kant powiedział, że dusza może być szczęśliwa, jeśli jest "niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie". Co daje Pani radość? Jakimi wartościami kieruje się Pani w swoim życiu? A może jest coś - zupełnie innego i wyjątkowego - co czyni Panią szczęśliwą?

  chnum1975@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Jest pani fanką Yirumy i Bethovena , zupełnie jak ja! Mogłabym słuchać ich kompozycji dniami i nocami. Czy próbowała Pani kiedyś grać na fortepianie? Czy po przesłuchaniu kilku utworów w Pani także rodzi się chęć skomponowania czegoś własnego? Może właśnie wtedy używa Pani magii słów i tworzy własną kompozycję emocji, która później ukazuje się w twardej oprawce, znacząco zatytułowana.
  Mówi Pani, że świat należy do ludzi, którzy dążą do realizacji swoich marzeń. Co można poradzić osobie, która mimo swego uporu poniosła porażkę w drodze do spełnienia swych celów? Na świecie jest przecież wiele takich osób....

  domtek@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Powodzenia życzę wszystkim! :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...